Skocz do zawartości

Okna w wymiar 38x66


Recommended Posts

1 godzinę temu, Nolek napisał:

Witam! Czy istnieją na rynku okna-uchylne które pasowałyby do takiego otworu?😱

Ale w czym problem? Obecnie okna robi się pod dany wymiar, tylko ta szerokość 38 cm jest ciut za mała bo odliczając futrynę i ramę okna, szyby wyjdzie Ci tyle co kot napłakał, licząc że na futrynę i skrzydło po obu stronach odpadnie 20 cm to szer szyby wyjdzie 18 cm.

Nie można powiększyć otworu aby weszło ciut większe okno choćby co najmniej 50X66 cm.

Link do komentarza

No niestety nie jest to takie oczywiste. Moja firma w której zamawiam okna nie moze zrobić profilu mniejszego na szerokość niż 45cm,chodzi o technologię. Okna te są takie małe bo umiejscowione sa przy drzwiach do domu,są oknami wentylacyjnymi do garderoby i łazienki. Nie da się za bardzo ich poszerzyć, bo nad nimi biegnie mi podciąg. Ogólnie firmy oferują takie okna w rozmiarze 40x60

Link do komentarza

40X60 to jest ciut więcej niż potrzebujesz (38x66), czyli ogranicza  Cię wysokość a nie szerokość okna.

10 minut temu, Nolek napisał:

Nie da się za bardzo ich poszerzyć, bo nad nimi biegnie mi podciąg.

Podciąg jest na górze zazwyczaj, dlatego napisałem i wydaje mi się że chodzi o wysokość. No chyba że jest na odwrót wys to 38 a szer to 66, czyli okno jest leżącym prostokątem.

Link do komentarza

Myślałem, że chodzi o wymianę starych okien na nowe a tu widzę, że ktoś dal po prostu ciała bo nie projektuje sie okien takich które nie ma w produkcji. Jedynym wyjściem z tej sytuacji byłoby wstawienie fixów. Przecież nie musisz mieć ich otwieranych czy uchylnych, a ewentualne ich mycie nie będzie stwarzało problemu.

Z fotki też widać, że nadproże a nie podciąg jak to napisałeś wyżej jest dość długie i możesz spokojnie jeszcze je poszerzyć o kilka centymetrów , mam na myśli powiększenie na zewnątrz od drzwi.

Link do komentarza

Tak wiem. No niestety moja żona bez przerwy coś tam zmienia w projekcie😥 Podciąg jest praktycznie nad lewym okienkiem patrząc od czoła domu,na zdjęciu go nie widać,dlatego nie chcę kombinować już z poszerzaniem okien chociaż nadproża mi jeszcze na to pozwalają. Jeżeli nic nie znajdę będę kombinował z wymiarem 40x60 aby były uchylne, bo w lewym oknie patrząc od czoła ma być garderoba,więc wentylacja wskazana a w prawym okienku mała łazienka dla gości, więc wentylacja też wskazana...takie to życie kiedy żona ma wizje swoje a nie projektowe😤

Link do komentarza

Do wentylacji nie służy okno, powinieneś mieć kanał wentylacyjny w tych pomieszczeniach a w oknach zamontowane nawiewniki, bo aby wentylacja działała prawidłowo musi powietrze wlatywać i wylatywać to tak krótko mówiąc  jak działa wentylacja. :) 

Jeżeli masz podciąg (choć ja tam od zewnątrz widzę że jest to nadproże) na całej szerokości to poszerzając otwór okienny nie osłabisz ściany.

Link do komentarza

Dzięki za radę.pewnie poszerzę otwory okienne, równiez w tych powmieszczeniach mam kanały wentylacyjne,bo jeden od strony lewej od czoła budynku od kuchni bo tam ma być ,te dużo okno to kuchnia. Od prawej strony tez jest kanał wentylacyjny bo tam jest pion łazienkowy z wentylacją.

Link do komentarza
18 minut temu, Nolek napisał:

Tak mogłyby być,kłócę sie o to z moją żoną bo ona o wywietrznikach nie chce szłyszeć bo to brzydko wygląda a okna mają być chociaż uchylne..😨

Bez urazy i obrazy dla żony, ale techniczne sprawy niech zostawi tym co się znają a ona jak to każda kobieta niech zabierze się nad wystrojem domku :) choć przy tym też lekko nie będzie znaczy się tanio :) 

Nawiewniki wcale nie wyglądają tak źle, to zależy jaki rodzaj się wybierze.

Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Musisz dyplomatycznie żonę podejść i odwieść ja od tych zmian :) może jakieś zakupy nowych ciuszków :) 

Chociaż i bez nawiewników by się obyło bo między drzwiami a podłoga powinna być szczelina i ona tez wystarczy aby była cyrkulacja powietrza. Najgorzej wentylacja grawitacyjna sprawdza się latem, zimą nie ma problemu z prawidłowym jej działaniem.

Link do komentarza

Oj dyplomacja!!!! Ciężka to nauka😕. Tak poważnie to wiem ze te okna to jak psu z du....nie chciałem ich.Temat ogólnie przegrany,bo już ciche dni z powodu jego były,ale jak sie nie da inaczej,to będzie się musiała z tym pogodzić,kijem biegu Wisły tez nie zmienisz. Szkoda ale chyba tego problemu nie uda mi się rozwiązać .😩

Link do komentarza
5 minut temu, Nolek napisał:

Szkoda ale chyba tego problemu nie uda mi się rozwiązać

Uda się, przyznaj jej rację, uspokój ją, niech poczuje się że wygrała  a Ty zrób  po swojemu a po wszystkim powiesz jej że zapomniałeś że miało tak być jak ona chciała  :)

Jeszcze nie mów, że w tych oknach będą rolety zewnętrzne :) 

No cóż, jedyne słuszne rozwiązanie to jak było wyżej pisane, powiększyć otwór, ale zanim to zrobisz skonsultuj to z kierownikiem cobyś potem nie miał niepotrzebnego problemu.

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...