Skocz do zawartości

Historia edycji

wski69

wski69

Ok. moc mi wystarcza, brak ogrzewania elektrycznego i płyty grzejnej. Chodzi mi o to czy YKY 4x6 na WLZ jest zgodny z przepisami/normami... Zapytam czysto teoretyczne: czy przepisy/normy/warunki techniczne mówią bezpośrednio lub pośrednio jaki jest wymagany minimalny przekrój WLZ w układzie TN (rozdział na TN-C-S dopiero w rozdzielni w budynku).

Albo jeszcze inaczej, załóżmy że mam na działce tylko garaż, chciałbym mieś tam tylko oświetlenie bez żadnych gniazd 230V i 400V, jakiego wówczas mogę użyć kabla na WLZ?

wski69

wski69

Ok. moc mi wystarcza, brak ogrzewania elektrycznego i płyty grzejnej. Chodzi mi o to czy YKY 5x6 na WLZ jest zgodny z przepisami/normami... Zapytam czysto teoretyczne: czy przepisy/normy/warunki techniczne mówią bezpośrednio lub pośrednio jaki jest wymagany minimalny przekrój WLZ w układzie TN (rozdział na TN-C-S dopiero w rozdzielni w budynku).

Albo jeszcze inaczej, załóżmy że mam na działce tylko garaż, chciałbym mieś tam tylko oświetlenie bez żadnych gniazd 230V i 400V, jakiego wówczas mogę użyć kabla na WLZ?

×
×
  • Utwórz nowe...