Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Tomasztalała

który bardziej opłacalny szary czy biały styropian

Recommended Posts

 

 Na składzie handlowiec polecił zamianę 20 cm białego styropianu na szary – zamiast 20 cm styropianu 042 jaki mam w projekcie polecał 16 cm grafitu. Ha! I jeszcze policzył, że izolacja będzie taka sama, a cena trochę mniejsza? Czy ekspert pomoże coś w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że nie potrzeba tu eksperta, liczenie jest proste;

- dzielisz grubość izolacji w metrach przez lambdę i wychodzi Ci opór cieplny. Jeśli wyjdzie Ci porównywalny opór cieplny, a wszystko na to wskazuje, to przejdź do porównywania cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda, trafił Pan do dobrego sprzedawcy, który zna się na rzeczy. Rzeczywiście zamiana styropianu o lambdzie = 0,042 i grubości 20 cm na styropian grafitowy GALAXY fasada o  lambdzie = 0,033 i grubości 16 cm pozwoli uzyskać takie same parametry ochrony cieplnej dla budynku, jeśli nawet nie lepsze.  Ceny ocieplenia ww.  styropianami jest do siebie zbliżona, mimo że w pierwszej chwili wydawać się może że ocieplenie białym jest tańsze. Tak nie jest! Styropianu grafitowego musimy kupić znacznie mniej,  bo ma lepsze parametry izolacyjności. Nie ma więc sensu większego sensu porównywanie ceny 1m.3 styropianów ponieważ dzięki właściwościom styropianu grafitowego, będziemy go kupować mniej i w ten sposób całkowity koszt zakupu styropianu okaże się mniejszy niż w przypadku zwykłych płyt. Biorąc pod uwagę jeszcze jeden istotny argument, że dom ociepla się praktycznie raz, a okres jego użytkowania zakłada się na kilkadziesiąt lat  to zakup lepszego materiału w postaci płyt GALAXY fasada w grubości takiej jak zaproponował sprzedawca, będzie przynosiło wymierne korzyści w przyszłości. Dla porównania; jeśli zastosuje Pan styropian GALAXY fasada o lambdzie =0.033 i grubości 20 cm to uzyska Pan ochronę cieplną budynku jak w przypadku ocieplenia styropianem o lambdzie =0.042 i grubości aż 26 cm. Drożejące ceny nośników energii są nieuniknione, dlatego warto przed wyborem raz jeszcze się zastanowić, porównać koszty i podjąć najlepszą decyzję. Styropian GALAXY fasada jak i wszystkie płyty styropianowe z oferty Termo Organika „FASADA” wchodzą w skład kompletnego systemu ociepleń. Więcej na ten temat można dowiedzieć się na  stronie: https://termoorganika.pl/kompletny-system-ocieplen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to teraz jeszcze pytanie o trwałość, jakość, itp. który styropian: grafit czy biały jest lepszy? który ostatecznie ważąć argumenty zakupilibyście na swój dom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyty styropianowe niezależnie od koloru i cech zachowują wysokie właściwości użytkowe przez długi okres eksploatacji budynku.  Poprawnie wykonana aplikacja styropianu, zastosowanie i  prace zgodnie ze sztuką budowlaną to recepta na długi czas czerpania korzyści w postaci mniejszych rachunków za ogrzewanie. Styropian jest stosowany w budownictwie od kilkudziesięciu lat i jak dowodzi praktyka nie wykazuje tendencji do autodestrukcji, starzenia, itp. Płyty należy chronić przed agresywnym oddziaływaniem np. rozpuszczalników organicznych typu "nitro" i długotrwałym oddziaływaniem słońca (promienie UV). Styropian zastosowany na ociepleniu ścian budynku jest chroniony przed promieniowaniem UV za pomocą warstwy kleju z siatką i warstwy tynku. To wystarczająco skuteczna zapora przed UV. W pozostałych aplikacjach styropian jest zazwyczaj pod warstwą betonowej wylewki lub w przypadku ścian fundamentowych specjalna odmiana: styropian SILVER fundament, GOLD fundament i TERMONIUM fundament pod warstwą folii kubełkowej dociśniętej gruntem rodzimym. Najważniejszą cechą materiału izolacyjnego jest współczynnik lambda, a im mniejsza jego wartość tym lepsze cechy izolacyjne posiada styropian. Obecnie w każdej kategorii pod względem zastosowania (fasada, dach-podłoga, parking, fundament)  w przypadku produktów Termo Organika jest  styropian grafitowy i taki wariant jest obecnie najbardziej polecanym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzyści ze stosowania styropianu grafitowego są oczywiste, w praktyce płyty o mniejszych grubościach pozwalają uniknąć np. efektu mocnego poszerzenia węgarków okiennych. Sprawdza się on lepiej także przy ocieplaniu balkonów czy tarasów, gdzie ułożenie warstwy 20 cm styropianu białego wpłynęłoby na ograniczenie dostępnej przestrzeni. Zarówno w przypadku styropianu białego, jak i grafitowego cechą, która odpowiada za jakość i trwałość płyt styropianowych na ewentualne uszkodzenia jest gęstość, która w przypadku styropianu z domieszką grafitu powinna być większa, bo 13,5 kg/m3. 

Warto jednak pamiętać, że ze względu na swój ciemny kolor styropian grafitowy mocniej się nagrzewa pod wpływem słońca i w związku z tym wymaga nieco większej kultury wykonawczej niż biały. Musi być chroniony za pomocą specjalnych siatek zarówno na etapie składowania, jak i aplikacji. Płyty poddane ekstremalnym temperaturom mogą bowiem ulegać odkształcaniu. Innowacją w tym zakresie jest styropian grafitowy o jasnoszarym odcieniu Knauf Therm ETIXX. Płyty w tym przypadku nie są cięte z bloku rozgrzanym drutem, a formowane pojedynczo w prasie. Dzięki temu materiał nie podlega wewnętrznym naprężeniom i zachowuje większą stabilność kształtu. Również ze względu na jasny kolor nie ulega tak mocnemu nagrzewaniu jak jego ciemniejsze odpowiedniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,
Styropian grafitowy jest generalnie lepszym rozwiązaniem niż styropian biały. Przy jego zastosowaniu, do izolacji, która zapewni komfort cieplny potrzebna jest mniejsza ilość materiału. Jest to związane z lepszymi parametrami termicznymi styropianu grafitowego. Zwracam również uwagę na wykorzystanie jednego, kompletnego systemu ocieplenia, np. Foveo-Tech. Taki system tworzą dopasowane do siebie materiały, co przekłada się na szybkość prac montażowych i stworzenie trwałej, estetycznej fasady budynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa ! Mam inny problem Jestem wdową ,emerytką znajomy ociepla mi  mały stary poniemiecki dom stuletni, połowa bliźniaka  / mieszkam tu od roku z niepełnosprawnym synem , spadek po mężu / od strony północnej styropianem grafitowym grubość 15 cm, górę  tej ściany, poddasze , bok domu/ chcemy ocieplić styropianem białym grubość 5 cm ,żeby wszedł pod wystające dachówki . Jest bardzo wąski brzeg , to jest boczna ściana domu w kształcie trójkąta. Problem mam taki co nakleić na krawędzie styropianu/ na brzeg styropianu grubości 15 cm , będzie doklejony brzeg styropian 5 cm   Może to głupi pomysł , ale na parterze będę miała ocieplony pokój warstwą 15 cm i część pokoju na poddaszu do okna , wyżej będzie styropian grubości 5 cm tj od frontu Front budynku jest od wschodu , tylko parter pod dachem z dachówek,  właściciel w drugiej  części domu  bliźniaka dał  styropian grubości 5 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mogłabyś zamieścić zdjęcia z tymi szczegółami o których piszesz? Znaczy nie chodzi o szczegóły życiowe, tylko o te:

Cytat

Jest bardzo wąski brzeg , to jest boczna ściana domu w kształcie trójkąta. Problem mam taki co nakleić na krawędzie styropianu/ na brzeg styropianu grubości 15 cm , będzie doklejony brzeg styropian 5 cm 

I to dalsze też. Mam trudności z wyobrażeniem sobie wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie gzyms. Zamówić obróbkę blacharską a'la dłuuuuugi parapet. I przy przejściu z 15cm na 5cm zamocować i opiankować dokładnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Zenek ale no naprawdę weź przestań. Literówka to jednak co innego niż TO. No nie wałkiem tylko aluminiową łatą wzdłuż 2 wcześniej i umyślnie posadowionych idealnie poziomo listew.
  • biorąc pod uwagę, że jest was kilku - no to na jakość się nie przekłada  Raczej ścigacie się w memłaniu obok tematu i czepianiu - jw - literówek. I zenka   A tu przykład pt. "przyganiał kocioł...."    nie warto czepiać się literówek, to nie gazeta, ani książka - szkoda czasu - , jak rozmawiasz potocznie, to też jakieś lapsusy się zdarzają, a literacki język to raczej rzadkość ... ale jakąś uwagę do pisania oczywiście trzeba przyłożyć A rozprowadzałeś wałkiem do wylewek? 
  • Jak mi żal pokrzywdzonych bananów !. Piłeś nie pisz.  Powinno chyba być "co niektórych traktuje z przymrużeniem oka a drugich za to samo wali po łapach". Ileż w końcu można pisać tak niechlujnie, bez ładu i składu ?.   To niestety typowy przykład tego że ilość nie przechodzi w jakość i redakcja to dostrzega. No tak myślę. Wyciąganie z tego wniosku o większej użyteczności - to teza całkiem nieuprawniona mocno karkołomna i chyba też lekko śmieszna    Teraz merytorycznie będzie w odniesieniu do tego filmiku z YT. Uważam że wylewając samopoziomówkę wiadrami nigdy nie będzie to idealny poziom na całej wylewanej powierzchni, bo niestety ten preparat dość łatwo osiada, pomimo idealnego zagruntowania podłoża. Może jak się leje maszyną z węża i przy grubościach powyżej 2-3 centów, wtedy można liczyć na jakąś tam prawie idealną rozpływność. Do tego musi to być wykonane bardzo szybko i natychmiast kilku ludzi powinno latać z tymi wałkami. Z góry zaznaczam że nie miałem przyjemności robić tego preparatem od Webera, bo miałem do czynienia tylko z Atlasem i Knaufem.  Ale też wątpię żeby były jakieś znaczące różnice fizyczne między tymi produktami.   Wylewałem kuchnię tą samopoziomówką Knaufa i to wzdłuż posadowionych wcześniej listew, bo zależało mi na idealnie równym podłożu pod cienkościenne płyty o grubości 6 mm na 120x60 cm i niestety nie wyszło idealnie równo, bo przy ścianach niestety po całym obwodzie było wyżej, a na środku niżej. To taki przykład na ten "smalec", może niezbyt reprezentatywny, ale ciekawy i to pomimo tego że wylewka była ciągnięta preparatem samopoziomującym, wzdłuż listew.    
  • Myślę, że notariusz - dobry - będzie wiedział. Tak mi się zdaje.
  • No właśnie, nie wiesz że reklama dźwignia handlu a przy tym dobry bajer i sukces murowany. Producent napisze wszystko aby jego towar był atrakcyjny z wyglądu i jeszcze bardziej z opisu. Dałeś się skusić, to prawda   Masz prawo dokonać zwrotu towaru, musisz posiadać fakturę lub paragon taki zwrot towaru gwarantuje ci prawo.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...