Skocz do zawartości

który bardziej opłacalny szary czy biały styropian


Recommended Posts

To prawda, trafił Pan do dobrego sprzedawcy, który zna się na rzeczy. Rzeczywiście zamiana styropianu o lambdzie = 0,042 i grubości 20 cm na styropian grafitowy GALAXY fasada o  lambdzie = 0,033 i grubości 16 cm pozwoli uzyskać takie same parametry ochrony cieplnej dla budynku, jeśli nawet nie lepsze.  Ceny ocieplenia ww.  styropianami jest do siebie zbliżona, mimo że w pierwszej chwili wydawać się może że ocieplenie białym jest tańsze. Tak nie jest! Styropianu grafitowego musimy kupić znacznie mniej,  bo ma lepsze parametry izolacyjności. Nie ma więc sensu większego sensu porównywanie ceny 1m.3 styropianów ponieważ dzięki właściwościom styropianu grafitowego, będziemy go kupować mniej i w ten sposób całkowity koszt zakupu styropianu okaże się mniejszy niż w przypadku zwykłych płyt. Biorąc pod uwagę jeszcze jeden istotny argument, że dom ociepla się praktycznie raz, a okres jego użytkowania zakłada się na kilkadziesiąt lat  to zakup lepszego materiału w postaci płyt GALAXY fasada w grubości takiej jak zaproponował sprzedawca, będzie przynosiło wymierne korzyści w przyszłości. Dla porównania; jeśli zastosuje Pan styropian GALAXY fasada o lambdzie =0.033 i grubości 20 cm to uzyska Pan ochronę cieplną budynku jak w przypadku ocieplenia styropianem o lambdzie =0.042 i grubości aż 26 cm. Drożejące ceny nośników energii są nieuniknione, dlatego warto przed wyborem raz jeszcze się zastanowić, porównać koszty i podjąć najlepszą decyzję. Styropian GALAXY fasada jak i wszystkie płyty styropianowe z oferty Termo Organika „FASADA” wchodzą w skład kompletnego systemu ociepleń. Więcej na ten temat można dowiedzieć się na  stronie: https://termoorganika.pl/kompletny-system-ocieplen

Link do komentarza

Płyty styropianowe niezależnie od koloru i cech zachowują wysokie właściwości użytkowe przez długi okres eksploatacji budynku.  Poprawnie wykonana aplikacja styropianu, zastosowanie i  prace zgodnie ze sztuką budowlaną to recepta na długi czas czerpania korzyści w postaci mniejszych rachunków za ogrzewanie. Styropian jest stosowany w budownictwie od kilkudziesięciu lat i jak dowodzi praktyka nie wykazuje tendencji do autodestrukcji, starzenia, itp. Płyty należy chronić przed agresywnym oddziaływaniem np. rozpuszczalników organicznych typu "nitro" i długotrwałym oddziaływaniem słońca (promienie UV). Styropian zastosowany na ociepleniu ścian budynku jest chroniony przed promieniowaniem UV za pomocą warstwy kleju z siatką i warstwy tynku. To wystarczająco skuteczna zapora przed UV. W pozostałych aplikacjach styropian jest zazwyczaj pod warstwą betonowej wylewki lub w przypadku ścian fundamentowych specjalna odmiana: styropian SILVER fundament, GOLD fundament i TERMONIUM fundament pod warstwą folii kubełkowej dociśniętej gruntem rodzimym. Najważniejszą cechą materiału izolacyjnego jest współczynnik lambda, a im mniejsza jego wartość tym lepsze cechy izolacyjne posiada styropian. Obecnie w każdej kategorii pod względem zastosowania (fasada, dach-podłoga, parking, fundament)  w przypadku produktów Termo Organika jest  styropian grafitowy i taki wariant jest obecnie najbardziej polecanym rozwiązaniem.

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Korzyści ze stosowania styropianu grafitowego są oczywiste, w praktyce płyty o mniejszych grubościach pozwalają uniknąć np. efektu mocnego poszerzenia węgarków okiennych. Sprawdza się on lepiej także przy ocieplaniu balkonów czy tarasów, gdzie ułożenie warstwy 20 cm styropianu białego wpłynęłoby na ograniczenie dostępnej przestrzeni. Zarówno w przypadku styropianu białego, jak i grafitowego cechą, która odpowiada za jakość i trwałość płyt styropianowych na ewentualne uszkodzenia jest gęstość, która w przypadku styropianu z domieszką grafitu powinna być większa, bo 13,5 kg/m3. 

Warto jednak pamiętać, że ze względu na swój ciemny kolor styropian grafitowy mocniej się nagrzewa pod wpływem słońca i w związku z tym wymaga nieco większej kultury wykonawczej niż biały. Musi być chroniony za pomocą specjalnych siatek zarówno na etapie składowania, jak i aplikacji. Płyty poddane ekstremalnym temperaturom mogą bowiem ulegać odkształcaniu. Innowacją w tym zakresie jest styropian grafitowy o jasnoszarym odcieniu Knauf Therm ETIXX. Płyty w tym przypadku nie są cięte z bloku rozgrzanym drutem, a formowane pojedynczo w prasie. Dzięki temu materiał nie podlega wewnętrznym naprężeniom i zachowuje większą stabilność kształtu. Również ze względu na jasny kolor nie ulega tak mocnemu nagrzewaniu jak jego ciemniejsze odpowiedniki.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Szanowni Państwo,
Styropian grafitowy jest generalnie lepszym rozwiązaniem niż styropian biały. Przy jego zastosowaniu, do izolacji, która zapewni komfort cieplny potrzebna jest mniejsza ilość materiału. Jest to związane z lepszymi parametrami termicznymi styropianu grafitowego. Zwracam również uwagę na wykorzystanie jednego, kompletnego systemu ocieplenia, np. Foveo-Tech. Taki system tworzą dopasowane do siebie materiały, co przekłada się na szybkość prac montażowych i stworzenie trwałej, estetycznej fasady budynku.

Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...

Witam Państwa ! Mam inny problem Jestem wdową ,emerytką znajomy ociepla mi  mały stary poniemiecki dom stuletni, połowa bliźniaka  / mieszkam tu od roku z niepełnosprawnym synem , spadek po mężu / od strony północnej styropianem grafitowym grubość 15 cm, górę  tej ściany, poddasze , bok domu/ chcemy ocieplić styropianem białym grubość 5 cm ,żeby wszedł pod wystające dachówki . Jest bardzo wąski brzeg , to jest boczna ściana domu w kształcie trójkąta. Problem mam taki co nakleić na krawędzie styropianu/ na brzeg styropianu grubości 15 cm , będzie doklejony brzeg styropian 5 cm   Może to głupi pomysł , ale na parterze będę miała ocieplony pokój warstwą 15 cm i część pokoju na poddaszu do okna , wyżej będzie styropian grubości 5 cm tj od frontu Front budynku jest od wschodu , tylko parter pod dachem z dachówek,  właściciel w drugiej  części domu  bliźniaka dał  styropian grubości 5 cm

Link do komentarza

A mogłabyś zamieścić zdjęcia z tymi szczegółami o których piszesz? Znaczy nie chodzi o szczegóły życiowe, tylko o te:

Cytat

Jest bardzo wąski brzeg , to jest boczna ściana domu w kształcie trójkąta. Problem mam taki co nakleić na krawędzie styropianu/ na brzeg styropianu grubości 15 cm , będzie doklejony brzeg styropian 5 cm 

I to dalsze też. Mam trudności z wyobrażeniem sobie wszystkiego.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...