Skocz do zawartości

Rachunek za prąd i grzałka elektryczna


Recommended Posts

Witam,

Za 2 miesiące rachunek za prąd wyniósł ~700zł. Korzystam z grzałki elektrycznej ustawionej na 40 stopni. Mógłby ktoś oszacować zużycie prądu biorąc prysznic (nie lejąc wody cały czas), a biorąc kąpiel?

Bojler 80l.

Drugie pytanie, czy bardziej opłaca się wyłączać grzałkę na noc czy podgrzewać tylko przed prysznicem wodę?

Pozdrawiam

Link do komentarza

Jest to praktycznie niemożliwe ale nie wiadomo jaką masz taryfę i czy to jest domek czy mieszkanie. Znajomy posiada domek nowo wybudowany, płyta indukcyjna i bojler 140 l ogrzewany latem grzałką elektryczną i za prąd płaci za miesiąc niecałe lub około 150 zł w zależności od miesiąca, u niego jest ZE Tauron.

Link do komentarza
7 godzin temu, DeVel napisał:

Dom 2 piętrowy. Też tauron... Nie mam pojęcia o co chodzi

Prąd masz budowlany czy już stałą taryfę? Sprawdź jeszcze z ostatnich miesięcy z faktury jakie miałeś zużycie kW, jeżeli użytkujesz cały czas w miarę jednakowo to błąd może leżeć po stronie ZE, może jakieś prognozy zużycia, może niedopłata za ostatnie miesiące albo coś tam jeszcze innego wymyślili. 

Znajomy ma domek z użytkowym poddaszem 130 m2 p.u. i trzy osoby użytkują/zamieszkują.

Link do komentarza

ja też grzeję wodę całe lato prądem, w okresie letnim za 2 miesiące mam zużycie 800 - 900 kWh (zużycie na wsio, nie tylko na CWU), co daje przy taryfie weekendowej kwotę 430 - 480 zł/2miesiące (PGE Łódź teren)

zimą zużywam około 750 - 800 kWh (CWU z kotła)

zbiornik CWU 140 litrów, 4 osoby w tym 3 kobity, indukcja, dwie lodówki, i pozostały sprzęt AGD pewnie jak u każdego

Czyli coś u Ciebie dużo, albo jakaś droga taryfa, podaj lepiej zużycie, będzie lepiej porównać

Link do komentarza

Bez podania ilości zużytych w tym okresie kwh jak zrobił Tinek, to możemy co najwyżej zrobić mądre miny, usmiechnąć się dwuznacznie i....co tam jeszcze chcecie...

 

Tinek - właśnie patrzę na swoją letnią fakturę (grzanie CWU przez PC+taryfa weekendowa, 5 osób w domu, wszystko w domu na prąd-indukcja,lodówka,zamrażarka,rekuperator i pozostały agd)

Patrzę na ostatnie faktury - 17.05-9.07

dystrybucja - 141,33, energia=226,34, czyli całość=367,67 (285 kwh w taryfie dziennej i 514w taryfie nocnej, czyli w sume 799kwh)

rok temu w okresie 28.04-6.07 było za dystrybucję 179zł i za energię 266,20zł czyli całość=445,20 (318kwh w drogiej taryfie i 699 w taniej taryfie czyli w sumie 1017kwh)

Z kolei w zeszłym roku za okres 6.07-19.09 było:dystrybucja=158,63 i energia=261,25, czyli suma=419,88zł (337kwh w drogiej taryfie i 598kwh w taniej taryfie, w sumie 935kwh)

Niestety, te okresy nie są identyczne, to dodatkowo utrudnia porównania...biorąc pod uwagę te różnice w okresach rozliczeniowych, to wychodzi u mnie podobnie jak u Tinka jednak mimo wszystko. 150zł/miesiąc za prąd to takie zużycie bardzo skrajnie niskie IMHO i tak szczerze niewiele mówi, bo tutaj trzeba operować kwh...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...