Skocz do zawartości

Rachunek za prąd i grzałka elektryczna


Recommended Posts

Witam,

Za 2 miesiące rachunek za prąd wyniósł ~700zł. Korzystam z grzałki elektrycznej ustawionej na 40 stopni. Mógłby ktoś oszacować zużycie prądu biorąc prysznic (nie lejąc wody cały czas), a biorąc kąpiel?

Bojler 80l.

Drugie pytanie, czy bardziej opłaca się wyłączać grzałkę na noc czy podgrzewać tylko przed prysznicem wodę?

Pozdrawiam

Link do komentarza

Jest to praktycznie niemożliwe ale nie wiadomo jaką masz taryfę i czy to jest domek czy mieszkanie. Znajomy posiada domek nowo wybudowany, płyta indukcyjna i bojler 140 l ogrzewany latem grzałką elektryczną i za prąd płaci za miesiąc niecałe lub około 150 zł w zależności od miesiąca, u niego jest ZE Tauron.

Link do komentarza
7 godzin temu, DeVel napisał:

Dom 2 piętrowy. Też tauron... Nie mam pojęcia o co chodzi

Prąd masz budowlany czy już stałą taryfę? Sprawdź jeszcze z ostatnich miesięcy z faktury jakie miałeś zużycie kW, jeżeli użytkujesz cały czas w miarę jednakowo to błąd może leżeć po stronie ZE, może jakieś prognozy zużycia, może niedopłata za ostatnie miesiące albo coś tam jeszcze innego wymyślili. 

Znajomy ma domek z użytkowym poddaszem 130 m2 p.u. i trzy osoby użytkują/zamieszkują.

Link do komentarza

ja też grzeję wodę całe lato prądem, w okresie letnim za 2 miesiące mam zużycie 800 - 900 kWh (zużycie na wsio, nie tylko na CWU), co daje przy taryfie weekendowej kwotę 430 - 480 zł/2miesiące (PGE Łódź teren)

zimą zużywam około 750 - 800 kWh (CWU z kotła)

zbiornik CWU 140 litrów, 4 osoby w tym 3 kobity, indukcja, dwie lodówki, i pozostały sprzęt AGD pewnie jak u każdego

Czyli coś u Ciebie dużo, albo jakaś droga taryfa, podaj lepiej zużycie, będzie lepiej porównać

Link do komentarza

Bez podania ilości zużytych w tym okresie kwh jak zrobił Tinek, to możemy co najwyżej zrobić mądre miny, usmiechnąć się dwuznacznie i....co tam jeszcze chcecie...

 

Tinek - właśnie patrzę na swoją letnią fakturę (grzanie CWU przez PC+taryfa weekendowa, 5 osób w domu, wszystko w domu na prąd-indukcja,lodówka,zamrażarka,rekuperator i pozostały agd)

Patrzę na ostatnie faktury - 17.05-9.07

dystrybucja - 141,33, energia=226,34, czyli całość=367,67 (285 kwh w taryfie dziennej i 514w taryfie nocnej, czyli w sume 799kwh)

rok temu w okresie 28.04-6.07 było za dystrybucję 179zł i za energię 266,20zł czyli całość=445,20 (318kwh w drogiej taryfie i 699 w taniej taryfie czyli w sumie 1017kwh)

Z kolei w zeszłym roku za okres 6.07-19.09 było:dystrybucja=158,63 i energia=261,25, czyli suma=419,88zł (337kwh w drogiej taryfie i 598kwh w taniej taryfie, w sumie 935kwh)

Niestety, te okresy nie są identyczne, to dodatkowo utrudnia porównania...biorąc pod uwagę te różnice w okresach rozliczeniowych, to wychodzi u mnie podobnie jak u Tinka jednak mimo wszystko. 150zł/miesiąc za prąd to takie zużycie bardzo skrajnie niskie IMHO i tak szczerze niewiele mówi, bo tutaj trzeba operować kwh...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:        
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
    • Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Przecież każdy styropian przepuści wodę. Nie widziałeś nigdy tonącego styropianu? Długo zanurzony w wodzie nasiąknie jak gąbka. Może chodziło o styrodur fundamentowy XPS?
    • Dalej nie bardzo rozumiem sens dawania OSB. Jak to "będzie wszystko w powietrzu"? Nie będzie oparcia na ścianach bocznych? Ja zwyczajnie pytam bo jakoś nie mogę skojarzyć takiego systemu, chyba takiego nie widziałem.   Zakładając jednak, że OSB jest niezbędna, to oczywiście, że należy przykręcać płyty g/k, a nie przyklejać. Klei się w sytuacji gdy nie ma do czego przykręcać. Bo kołkowania nie daje się tak gęsto jak wkręty, no i kołki tylko w miejscu "placków". Inaczej, gdyby kołkować puste przestrzenie, to wkręty kołków naciągną i zdeformują płaszczyznę płyty, a wtedy powierzchnia by falowała. Na płycie OSB falowanie nie grozi.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...