Skocz do zawartości

jaka grubość wełny


Recommended Posts

 Mam następujący układ warstw na dachu: płyta żelbetowa 10 cm, folia, wełna 20 cm, krokwie 16 cm, membrana, blacha. Pytanie ile można dać wełny pomiędzy krokwie? Majster mówi, że 15 cm, ale krokwie 16 cm i tylko 1 cm luzu do membrany. Chcieliśmy dać  13 cm - 10 cm Profi-mata i 3 cm Super-mata, ale nie ma na składach budowlanych takich grubości Super-maty z Isover, a na stronie producenta jest.  Czy szukać dalej tej 3 cm czy 15 będzie ok?

Link do komentarza
17 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Oczywiście blacha na kontrłatach i łatach z wentylacją w kalenicy i okapie.

Oczywista oczywistość.

Isover nie ma w ofercie wełny 13 cm, z jakiej innej firmy taką znajdę? Cena nie jest kryterium, wyznacznikiem jest jakość. Ktos coś poleci? 

Link do komentarza
21 godzin temu, Anna Tobor napisał:

Czy szukać dalej tej 3 cm czy 15 będzie ok?

Czy ty rozumiesz o co pytasz? Pytałaś czy 15 cm gruba wełna będzie ok, odpisałem Ci i kolega z Redakcji BD że może być pod warunkiem.

 takim i takim.

27 minut temu, Anna Tobor napisał:

Isover nie ma w ofercie wełny 13 cm, z jakiej innej firmy taką znajdę? Cena nie jest kryterium, wyznacznikiem jest jakość. Ktos coś poleci? 

A Ty zamiast odpowiedzieć czy podpowiedzieć coś o co my pytaliśmy to zadajesz kolejne pytanie. No niestety, tak nie dojdziemy do konsensusu.

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Dnia 13.08.2018 o 11:43, Anna Tobor napisał:

 Mam następujący układ warstw na dachu: płyta żelbetowa 10 cm, folia, wełna 20 cm, krokwie 16 cm, membrana, blacha. Pytanie ile można dać wełny pomiędzy krokwie? Majster mówi, że 15 cm, ale krokwie 16 cm i tylko 1 cm luzu do membrany. Chcieliśmy dać  13 cm (...)

To w sumie ile ma być tego ocieplenia na stropie? 

20 cm wełny na stropie + wełna 13 cm między krokwiami ? 

A może łatwiej jest zastosować układ 8 cm + 5 cm = 13 cm - też są dwie warstwy wełny a grubości łatwiejsze do kupienia.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...