Skocz do zawartości

ile styropianu w podłogę


Gość

Recommended Posts

Muszę zdecydować, ile styropianu będzie w podłodze. Juz teraz, bo od tego zależą grubości podkładów i wylewek. W projekcie mam 10 centymetrów. Ile dawaliście? Czy nie wystarczy 5 centymetrów, jeżeli podłoga ma tyle warstw? Może jednak dać np. 15 centymetrów?
Słyszałem tez, że warto dać dwie warstwy styropianu na krzyż, aby nie było mostków cieplnych?
Link do komentarza
  • 7 lata temu...
Witam i podbijam temat:)

Temat styropianu na posadzke pewnie nie raz wałkowany ale ciężko się dokopać.

Więc jak to wygląda z tym styropianem na podłogę.
Bedę napewno miał ogrzewanie podłogowe i obecny stan prac to fundamenty zalane chudziakiem.
Na dzień dzisiejszy jeszcze mogę podnieśc stan zero i nie wiem ile tego styropianu dawać.

Myslałem o 20cm 2x10cm. Czy to nie będzie przesada:))?
Link do komentarza
Cytat

Witam i podbijam temat:)

Temat styropianu na posadzke pewnie nie raz wałkowany ale ciężko się dokopać.

Więc jak to wygląda z tym styropianem na podłogę.
Bedę napewno miał ogrzewanie podłogowe i obecny stan prac to fundamenty zalane chudziakiem.
Na dzień dzisiejszy jeszcze mogę podnieśc stan zero i nie wiem ile tego styropianu dawać.

Myslałem o 20cm 2x10cm. Czy to nie będzie przesada:))?


A ile masz wg projektu? Bo widzisz teraz to jeszcze możesz zrobić tylko licz się z tym,że ściany musisz podnieść o różnicę tego dodatkowego styropianu oraz otwory okienne i drzwiowe abyś później nie był zdziwiony, że drzwi za małe a okna za nisko wyszły.A po co będziesz podnosił zero i w jaki sposób jak masz już chudziaka wylanego.
Link do komentarza
Cytat

No skoro mam narazie chudziaka to mogę dać styropianu dowolną grubość.
Wiadomo że muszę wiedzieć ile tego styro dać już teraz bo muszę poinformować murarzy na jakim poziomie bedzie podłoga, żeby poprawnie zwiększyli wysokość okien,drzwi itd.

Chodzi mi tylko o info czy styropian 2x10cm to dobry pomysłicon_smile.gif


Na pewno nie zaszkodzi icon_biggrin.gif Oczywiście ,że dobry im więcej tym lepiej aby nie przesadzić.Dawają i więcej tylko aby to miało sens.
Link do komentarza
No właśnie z dwóch powodów się zastanawiam nad grubością styropianu:)

1. Nie chce przesadzić.
2. Czy przy większej ilości styropianu nie zachodzi w przyszłości problem z siadaniem posadzki?

I przy okazji zapytam, jeżeli te 20cm to jest ok to jaką grubość posadzki przyjąć??(wylewka,ogrzewanie podłogowe,wykończenie płytkami)
Link do komentarza
Cytat

No właśnie z dwóch powodów się zastanawiam nad grubością styropianu:)

1. Nie chce przesadzić.
2. Czy przy większej ilości styropianu nie zachodzi w przyszłości problem z siadaniem posadzki?

I przy okazji zapytam, jeżeli te 20cm to jest ok to jaką grubość posadzki przyjąć??(wylewka,ogrzewanie podłogowe,wykończenie płytkami)


Aby nie siadało dla pewności rzuć siatkę w posadzkę gotową. Grubość posadzki jest raczej stała ,różnica jest tylko w grubości styropianu,dla przykładu u mnie gość na podłogówkę będzie wylewał 7 cm i do tego jakiś dobry 1 cm na posadzkę (panele,płytki)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...