Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Za schody, balustrady i poręcze zapłaciliśmy ponad 45 000 zł

Recommended Posts

Schody są u nas częścią reprezentacyjnej strefy dziennej, dlatego starałam się wykończyć je solidnie i materiałami pasującymi do wystroju parteru. Podłogi wykończyłam szarym granitem, więc poleciłam kamieniarzom położyć go również na schodach - mówi Bogusia, Członkini Klubu Budujących Dom, która schody użytkuje od 2016 r.

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://www.budujemydom.pl/schody/25793-za-schody-balustrady-i-porecze-zaplacilismy-ponad-45-000-zl

Gość Bob budowniczy
Wieś tańczy i śpiewa - masakra

O matko, to pomysł projektantki wnętrz? Warto podać nazwisko, by ostrzec potencjalnych klientów.

Efekt - coś pomiędzy schodami w urzędzie (barierki) a w zakładzie pogrzebowym (kolorystyka).

• Haha 1

9 godzin temu, mhtyl napisał:

O gustach się nie dyskutuje to po pierwsze, a po drugie kto bogatemu zabroni.

Heniu gust się ma albo NIE i w tym przypadku masz rację zupełnie nie ma o czym dyskutować. Dobry gust umarł w tym domu

19 godzin temu, mhtyl napisał:

O gustach się nie dyskutuje to po pierwsze, a po drugie kto bogatemu zabroni.

Nikt nie dyskutuje o gustach tylko ocenia realizację i kompetencje projektantki wnętrz. 

3 minuty temu, Elfir napisał:

Nikt nie dyskutuje o gustach tylko ocenia realizację i kompetencje projektantki wnętrz. 

Nie ważne  czy to aranżował jakiś projektant wnętrz czy właściciel lub jego kochanka najważniejsze w tym wszystkim że akceptują to gospodarze domu, a że podoba się właścicielom  czy to nie jest gust jaki by nie był?

Ale nadal nie komentuję czyjegoś gustu a schody. 

Doskonale zdaję sobie sprawę, że są ludzie którzy budują "gargamele" i kupują kicze. 

Niemniej istnieje coś takiego jak krytyka sztuki i nikt tego nie nazywa "dyskusją o gustach". 

Ja się dziwię, że profesjonaliści firmują koszmarki swoim nazwiskiem (vide architekt czy projektant wnętrz).

• Dziękuję 1

1 godzinę temu, Elfir napisał:

Ja się dziwię, że profesjonaliści firmują koszmarki swoim nazwiskiem (vide architekt czy projektant wnętrz).

Z tekstu jednak wynika że to sama Bogusia członkini Klubu Budujących Dom, była spiritus movens tych schodów, a projektantka wnętrz radziła dodać balustradę na ścianie.

Ale faktycznie ciężko to wygląda, wszystko przez ten czarny kamień, a do tego balustrady z nierdzewki całkowicie już wychodzą z zastosowań, bo takie aranżacje tym bardziej w małych domkach zawsze wyglądają ciężko i zimno.

2 godziny temu, Elfir napisał:

To samo ktoś mógłby powiedzieć o ogrodzie jaki komuś zaprojektowałaś. To że podoba się danej osobie nie oznacza, że musi podobać się mi. Robisz projekt pod klienta i klient go akceptuje do realizacji bo ma taki a nie inny gust.

Mógłby.

I są klienci, którym odmówiłam robienia ogrodu, bo ich gust drastycznie odbiegał od mojego. Męczyliby się i oni i ja, więc nie było sensu współpracować. 

Niemniej nadal nie oceniam gustu, tylko schody. 

9 minut temu, Elfir napisał:

bo ich gust drastycznie odbiegał od mojego

To co z ciebie za projektant? jak robisz wszystko pod "jedno kopyto". Projekt musi być elastyczny i otwarty na wszelakie propozycje inwestorów bez względu czy mu sie podoba czy nie, a nie tylko robić wszystko na swój gust.

11 minut temu, Elfir napisał:

Niemniej nadal nie oceniam gustu, tylko schody. 

Zlituj się, o co oceniasz jak nie gust. Zrozumiałbym i nawet sam bym skrytykował gdyby te schody były źle wykonane ale nie są, taki wykon podoba sie właścicielom a w zasadzie właścicielce i wszystko w temacie.

Raczej bardzo dobrym projektantem, który nie pozwala sobie zejście poniżej pewnego poziomu estetycznego projektu. 

Miniaturowe iglaczki na białym grysiku to kicz, niezależnie czy się to ludziom podoba, i ja tego nie zaprojektuję.

A wszechstronna jestem - w dorobku mam i ogrody minimalistyczne i wiejskie i nowoczesne i naturalistyczne i angielskie, małe i duże. Inwestorzy zaskakiwali mnie czasami swoimi pomysłami i wizjami. Ale zawsze starałam się je przekuć w piękno a nie w kicz. 

Ja nie przeczę, że schody się podobają właścicielce, skoro się nimi pochwaliła. 

Natomiast jak kształtować gusty, uczyć ludzi dobrego smaku, jak nie przez dyskusję? 

Jeśli można dyskutować nad ładem przestrzennym (lub jego brakiem) na Krupówkach, nad wartościami artystycznymi (lub ich brakiem) muzyki, to dlaczego nie na temat schodów, ogrodów, obrazów i mody?

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)

Bo o gustach sie nie dyskutuje, gust to tak jak pupa, każdy ma swoją. Taka dyskusja prowadzi  donikąd.

Dlatego dyskutuje się o dziełach a nie o gustach. 

Gdyby nie dyskusja nad dziełami, sztuka nigdy by się nie rozwinęła. 

Moim zdaniem nie rozumiesz idei tego powiedzonka. 

A to oznacza po prostu : "każdy człowiek jest inny i ma inne zdanie na dany temat"

2 minuty temu, Elfir napisał:

Dlatego dyskutuje się o dziełach a nie o gustach. 

Gdyby nie dyskusja nad dziełami, sztuka nigdy by się nie rozwinęła. 

Moim zdaniem nie rozumiesz idei tego powiedzonka. 

A to oznacza po prostu : "każdy człowiek jest inny i ma inne zdanie na dany temat"

O sztuce dyskutują krytycy czy to będą obrazy czy filmy czy inna dziedzina, natomiast kto gustuje w jakiej sztuce to już jego indywidualna sprawa czyli jego gust. Jeden będzie lubował się w kubizmie a drugi w impresjonizmie i to jest gust, czyli kto co powiesi sobie na ścianie.

Czyli nie rozumiesz co to znaczy dyskutować o dziełach a dyskutować o gustach.

Naprawdę nigdy nie wymieniałeś się opinią o filmie ze znajomymi? 

Czy to była rozmowa o twoim guście czy o filmie? A może o guście reżysera?

Czy wolno było wam to zrobić, mimo, że nie jesteście zawodowymi krytykami sztuki filmowej?

Natomiast, wbrew temu co głosisz, usiłujesz dyskutować.

Reszta wypowiadających się po prostu wyraziła opinię na temat schodów.

Nadal nie rozumiesz idei tego powiedzonka i udowadniasz to każdym kolejnym zdaniem.

5 godzin temu, Elfir napisał:

Naprawdę nigdy nie wymieniałeś się opinią o filmie ze znajomymi? 

Czyli sugerujesz że wymiana opinii o filmach to rzecz gustu? Gust jest wtedy kiedy oglądam filmy które mnie interesują, ja lubię kino akcji a Zona różnego typu melodramaty. Nie będę rozmawiał o melodramacie jakimś tam bo nie jest w moim guście, ale tez nie krytykuję kogoś kto takie filmy ogląda.

Reszta jak piszesz wyraziła opinię o schodach ale Ty ruszyłaś nie tylko schody ale również tego kto je projektował.

Nie. Ty zasugerowałeś, że wymianą opinii o filmie może zając się wyłącznie zawodowy krytyk: O sztuce dyskutują krytycy.

Co za różnica czy chodzi o dyskusję nad warsztatem zawodowym reżysera filmu czy projektanta wnętrz? 

Osoby, którym realizacja się podoba, będą zainteresowane nazwiskiem projektanta wnętrz, bowiem mogliby z nim nawiązać kontakt. A tym którym się nie podoba, będą wiedzieli do kogo nie dzwonić. 

A jeśli oceniasz pracę płytkarza (jego warsztat, doświadczenie, umiejętności) to czym to się różni od oceny warsztatu pracy projektanta?

1 godzinę temu, Elfir napisał:

A jeśli oceniasz pracę płytkarza (jego warsztat, doświadczenie, umiejętności) to czym to się różni od oceny warsztatu pracy projektanta?

Bo płytkarz kładzie płytki dobrze albo źle, a projektant projektuje pod klienta, nawet i płytki dobiera pod indywidualne gusta inwestora, płytkarz je tylko układa w dany wzór który zaprojektował projektant za aprobatą inwestora.

Nie ocenia się płytkarza za to że położył np różowe kafelki, ocenia się go tylko czy dobrze to zrobił.

Projektant też może projektować dobrze lub źle. 

Tak jak reżyser może być dobry lub zły. Muzyk dobry lub zły. Płytkarz dobry lub zły. Fryzjer dobry lub zły. 

Projekt jest takim samym towarem jak usługa płytkarza, film czy fryzura.

Jednego dalej nie rozumiesz, czy jakiś tam fachowiec jest dobry czy zły to nie gust, gust jest wtedy kiedy ktoś zrobi sobie tak czy inaczej domek albo ogląda dany rodzaj filmów czy słucha określonego gatunku muzyki. Gust jest indywidualnym poczuciem "piękna" jakie by ono nie było, jest odczuciem subiektywnym do oceniania estetyki. Dobitnym przykładem gustu jest to jak się ubieramy.

Ale ja nie oceniam gustu inwestora, tylko schody - i opisuję wrażenie, jakie wywołują na mnie.

Gust reżysera spowodował stworzenie takiego a nie innego filmu. I jakoś nie widzisz problemów by ten film obgadać ze znajomym wg. swojego gustu czy wyrazić o nim opinię na forum.

10 minut temu, Elfir napisał:

Ale ja nie oceniam gustu inwestora, tylko schody - i opisuję wrażenie, jakie wywołują na mnie.

:) Dla przypomnienia

Dnia 13.08.2018 o 22:27, Elfir napisał:

O matko, to pomysł projektantki wnętrz? Warto podać nazwisko, by ostrzec potencjalnych klientów.

Efekt - coś pomiędzy schodami w urzędzie (barierki) a w zakładzie pogrzebowym (kolorystyka).

Dnia 14.08.2018 o 18:39, Elfir napisał:

Dnia 14.08.2018 o 18:51, Elfir napisał:

i jeszcze mała kropka nad I, te schody zaprojektowała sama właścicielka, takie chciała takie ma, takie jej sie podobają, technicznie są wykonane prawidłowo więc nie ma co się czepiać, ale jak sie chce to się znajdzie no nie? Ty umiesz to najlepiej :) 

No i gdzie oceniam gust właścicielki? 

Bo pokazałeś wyłącznie cytaty w których odnoszę się do estetyki schodów a nie czyjegoś gustu. I w których zastanawiam się nad kompetencjami projektantki wnętrz, bo jest wspomniana w tekście.  

Utwierdzasz mnie nadal w przekonaniu, że uwielbiasz robić idiotyczne awantury i nie masz pojęcia o czym piszesz. Po prostu klasyczny polski pieniacz.

Szkoda mi klawiatury na pisanie z tobą. 

No a nie mówiłem, Twoje musi być zawsze na górze.

Powiem tak, po co ta jałowa gatka z Twojej strony.

Ale szczęście że jak prosili Cię z FBD abyś była tu moderatorem to odmówiłaś, bo już dostał bym niejednego banana za odmienne poglądy od wielkiej ogrodniczki forumowej.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować