Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Jak osuszyć izolację? Po deszczu ściana pod styropianem jest mokra.

Recommended Posts

Pytanie z formularza ze strony: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady

Witam,

mam problem po deszczu na ścianie, cieknie pod styropianem a dokładnej między ściana a styropianem. Mieszkam w bloku, w którym źle została wykonana izolacja, Firma, która ocieplała nie przyznaje się do winy, twierdzi ze wszystko gra, spółdzielnia też. Mieszka w których jest ten problem jest 4 na 20. Za mało nas, aby coś zrobić, sądzić się, nie chcą ludzie i jest pat . Powoli zaczyna przemakać mur, ściana wewnątrz mieszkania (sufit i okna), a niedługo tynk odpadnie, ale poradzę sobie z szpachlowaniem.

Czy istnieją jakieś sposoby, aby jakoś to naprawić? Kładzenie od nowa nie wchodzi w grę, nie wiem może nawiercić dziury w tynku i styropianie, aby to parowało? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności należy ustalić przyczynę powstałego zawilgocenia (skąd woda dostaje się w te części budynku, gdzie jest źródło problemu) i zapobiec dostawaniu się wody pod warstwę izolacji. Jeżeli to nie zostanie usunięte, to żadne dalsze czynności nie powinny być podjęte. Być może zawilgocenie nie jest z przyczyny wody opadowej, a np. nieszczelności w instalacjach ? Poprawnie wykonane ocieplenie nie "przepuści" wody opadowej w głąb przegrody, nawet przy mocno zacinającym deszczu. Tynki zewnętrzne i ich cechy  jak np. tynk silikonowy GOLD Termo Organika wręcz "odpychają" wodę zapobiegając przedostawaniu się wgłąb. Kolejne zabezpieczenie przed wodą stanowi warstwa styropianu, który ma dużą  odporność  na zawilgocenie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Fizelina ma inną strukturę i inaczej się ją klei. Smaruje się ścianę i to bardzo obficie. Ale jej układanie jest łatwiejsze niż zwykłej tapety gdyż jest nierozciągliwa.
  • Gość Studenttttt
   Dlaczego cena wykonanie 1 m3 płyty fundamentowej wynosi około 60 zł/m3, a ławy betowej około 160 zł/m3 ??
  • Bardzo dobrze. Fototapeta różni się o zwykłej tapety tylko tym, że ma inny wzór i przy klejeniu pasków trzeba go idealnie dopasować, nic więcej. Najpierw trzeba ścianę dokładnie wyrównać. Czyli szpachlowanie, gładź i szlifowanie. Koniecznie! A potem trzeba dokładnie wyznaczyć miejsce na ścianie, bo obrazek tworzony przez fototapetę jest przeważnie mniejszy od ściany. Ja rysuję tylko (ołówkiem) od pionu lekkie, kilkumilimetrowe kreseczki na ścianie w miejscach, gdzie brzeg pasa tapety je zaklei. A przy fototapecie trzeba będzie również zaznaczyć i górny poziom. Proponuję zaznaczać lewą stronę i zaczynać od lewego, górnego rogu. Chociaż mnie jest obojętne skąd zaczynam i gdzie mam skończyć. Pas tapety (najczęściej to nieco ponad 50 cm szerokości) ustawia się lewym brzegiem po linii pionu i całość wyrównuje gumową rolką! Rolką jest najlepiej, gdyż nie rozciąga miejscowo pasa tak jak wszelkie tarcie szmatami czy ręcznikiem. Same boczne krawędzie pasów dobrze jest wzmocnić gęściejszym klejem, albo nawet klejem do papieru. Ja szpilek nie używam, rolką jedzie się po pasie w taki sposób, że bąble nie powstają, nie mają prawa zostać. Sprawdza się to zwykle przesuwając dłonią po naklejonej tapecie. Inaczej szeleści w pustych miejscach. Ale jeśli się bąbli narobi to oczywiście, trzeba je usunąć, najlepiej igłą ze strzykawki, a przy okazji wstrzyknąć w niego nieco kleju i docisnąć. O żadnych zakładkach nie ma mowy, chyba że w Rosji. Prawidłowo położona tapeta na styk nie wykazuje żadnych szczelin ani szpar. Spoinę walcuje się wąską rolką twardą w kształcie beczki. 
  • Gwarancja udzielania jest w zależności od zastosowanej powłoki zabezpieczającej. Dla powłoki: * poliester połysk i poliester mat gruboziarnisty - 10 lat * PURMAX - 20 lat * PURLAK - 30 lat * PURMAT - 30 lat   __________________________________ Blachy Pruszyński, blachodachówka OPTIMA Arad  
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...