Skocz do zawartości

Wymiana pełnego pojemnika z pianką


Recommended Posts

Witam

Pytanko pewnie głupie ale odpowiedzi nie znalazłem nigdzie.
Kupiłem tani chiński pistolet do pianki. Popiankowałem troche (użyłem może 1/10 pojemnika) i po paru dniach stania zatkało pistolet.
Nie wiem co zrobiłem źle ale teraz musze go jakoś wskrzesić do życia 
Nalezałoby go pewnie odkręcić kupić czyścik wkręcić go i popsikać.

Pytanko amatora..... czy jak wykręcę prawie pełny pojemnik z pianką to ona "wypłynie" cała ?
Pytam abym był przygotowany heeheh

Rozumiem, że raz zamontowana na pistolecie będzie rozszczelniona i nie moge jej po wyczyszczeniu pistoletu ponownie użyć ?

Pozdrawiam

Link do komentarza

Po odkręceniu pojemnika nie powinna wydostać się pianka, ale praktycznie zawsze coś tam wyleci, nie dużo ale możesz być przygotowany na to. No chyba że będziesz miał pecha i zawór w puszcze z pianką się zatnie i "nie odbije" nie zamknie się wtedy cała zawartość wypłynie.

Co do czyszczenia to są specjalne pojemniki pod ciśnieniem, wkręcasz go w uchwyt tam gdzie pojemnik z pianka i tak jakbyś aplikował  piankę czyścisz wnętrze pistoletu. Obawiam się że teraz jak wszystko sie zakleiło będzie ciężko z wyczyszczeniem, zacząłbym od rurki zakończonej dyszą a potem rozruszał iglicę, jeżeli nie da się to kup nowy. Do czyszczenia dobry jest rozpuszczalnik nitro albo rozpuszczalnik acetonowy.

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...