Skocz do zawartości

Wznowienie granic na zarośniętej działce


Furuss

Recommended Posts

Witam jestem właścicielem działki rolnej o powierzchni 1800m2, która od 20 lat stała nie ruszana. Chciałbym zatrudnić geodetę do wznowienia lub wyznaczenia granic działki.

Pytanie: Czy geodeta poradzi sobie ze wznowieniem, jeżeli działka jest całkowicie zarośnięta? Przez 20 lat zarosła tak, że ciężko się na nią dostać. Chciałbym wykarczować przynajmniej zielsko i krzaki, ale boję się, że zahaczę o teren sąsiada i będzie problem. Jak geodeci radzą sobie z takimi problemami?

Link do komentarza

Równo 10 lat temu wziąłem geodetę "z taśmą mierniczą"
wytyczył ale coś mi się nie zgadzało
wziąłem ponownie ale z biura usług geodezyjnych i oni za pomocą GPS-u wyznaczyli prawidłowo,wszystkie punkty były przesunięte prawie o metr
więc może celuj nie w wolnego strzelca ale w biuro

Link do komentarza
1 godzinę temu, Furuss napisał:

Mówisz? Bo boję się, że ni będzie chciał się podjąć lub bardzo dużo mnie policzy.

Geodeci liczą przeważnie za punkt. Jeżeli będziesz szukał to najlepiej popytaj u kilku, wtedy będziesz miał rozeznanie w cenach. Możesz teraz sobie sprawdzić na geoportalu jak biegnie granica Twojej działki.

43 minuty temu, Buster napisał:

wziąłem ponownie ale z biura usług geodezyjnych i oni za pomocą GPS-u wyznaczyli prawidłowo,wszystkie punkty były przesunięte prawie o metr
więc może celuj nie w wolnego strzelca ale w biuro

U mnie w okolicy każdy geodeta ma te nowoczesne urządzenia i nie musi to być biuro aby posiadali taki sprzęt. po prostu postęp i ułatwienie pracy to wymusza aby geodeci posiadali nowoczesny sprzęt.

Link do komentarza
9 godzin temu, Furuss napisał:

A jeszcze takie pytanie: Poza mną jest jeszcze jeden współwłaściciel. Czy potrzebuję jego zgody lub podpisu na dokumentach geodezyjnych? Czy mogę od początku do końca przeprowadzić wyznaczanie granic sam z geodetą i sąsiadami?

Ty tylko odnawiasz granice a nie wytyczasz nowe, sąsiad nie musi w tym uczestniczyć chyba że masz spór z sąsiadem o granice.

Do odnowienia granic działki współwłaściciel nie musi być poinformowany choć tak na prawdę to takie  rzeczy będzie wiedział geodeta.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...