Skocz do zawartości

Mam zamiar położyć taras 3x4 na gruncie rodzimym


Recommended Posts

Pytanie z formularza ze strony: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady

 

Mam zamiar położyć taras 3x4 na gruncie rodzimym (trawa / gleba).

  1. Chce dać bloczki betonowe a na nie legary 45x70 rozstawione co 60cm (bez kontrlegarów) - czy to wystarczy?
  2. Deska tarasowa - sosna lub modrzew europejski - czy jak kupie impregnowane ciśnieniowo to mogę je od razu olejować, czy trzeba dodatkowo impregnować?
  3. Jeśli deska będzie surowa to czym impregnować i następnie olejować by nie wyszła jakaś sinizna?
Link do komentarza

OK, wiem że będą to deski impregnowane cisnieniowo, potem olej przyjdzie na to superdeck sadolin - bo taki mam.

 

Jeszcze mam wątpliwości co do ulożenia kontrlegarów? jedni mówią że musza być inni nie, i sam jestem w kropce.

Taras ma byc na wysokości 15-20cm, więc dużo miejsca tam nie ma.

 

legary mają byc w odległości 60cm, bloczki co 120cm.

Link do komentarza
5 godzin temu, Pomocnik napisał:

na gruncie rodzimym (trawa / gleba).

 

2 godziny temu, alarec napisał:

na wysokości 15-20cm,

Pod bloczki dałbym grubą, czarną folię, coby trawa nie wylazła między deskami...

Chyba że wybierzesz humus i podsypiesz żwirem.

Link do komentarza

właśnie chce dać grbą czarną folię, 

tylko nie ta budowlaną co nie przepuszcza wody, tylko taką grubą agrowłóknine - ewentualnie z 2-3 warstwy nieco cieńszej.

A cienka warstwa żwiru też bedzie położona pod agrowłóknine, bo mam ok. 1T płukanego.

 

Wczoraj jak mierzyłem to idealnie bloczki i legary by mi pasowały co 70cm, czy taki rozstaw były prawidłowy przy desce z sosny o grubości 27mm x 145mm ?

 

Ewentualnie czy mógłby mi ktoś rozrysować prawidłowy rozstaw bloczków na pow 4x3 (dokładnie 2,9 x 3,8)

Edytowano przez alarec (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...