Skocz do zawartości

Pytanie o przekształcenie działki rolnej z MPZP


dakin11

Recommended Posts

Witam, czytałem dużo o odrolnieniu ziemi i nie znalazłem dokładnej odpowiedzi na moje pytanie i jakie mam podjąć kroki w moim przypadku. Mianowicie działka rolna jest objęta MPZP, w którym podzielona jest na cztery proponowane działki budowlane średnio 800m2. W związku z tym planem czy mogę wystąpić już o wyłączenie działek z upraw rolnych na których chciałbym się budować ? gdybym chciał się zgodzić na MPZP, który jest aktualnie czy muszę całą procedurę odrolnienia wykonywać ? czy wystarczy wyłączenie gruntu z produkcji rolnej?  . Na zdjęciu podaję MPZP z moją działką oznaczoną kolorem czerwonym i nr działek kolorem zielonym. Na jednej z tych działek chciałbym wybudować dom. Proszę o pomoc, ewentualnie jaki kierunek powinienem obrać. Pozdrawiam
 

MPZP.jpg

image.png

Edytowano przez dakin11 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
11 godzin temu, dakin11 napisał:

Mianowicie działka rolna jest objęta MPZP, w którym podzielona jest na cztery proponowane działki budowlane

Jeśli nie został jeszcze dokonany fizyczny podział działek - podzielić zgodnie z zapisem w MPZP.

 

Następnie:

- należy złożyć do starostwa wniosek o wyłączenie gruntów z produkcji rolnej,

-  należy przedłożyć wypis i wyrys z MPZP obejmującego dany teren,

- przedłożyć  dowód stwierdzający prawo dysponowania nieruchomością,

- przedłożyć/dostarczyć plan zagospodarowania działki obejmujący całe zamierzenie budowlane.

 

Czekać na decyzję.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...