Skocz do zawartości

Postawienie domu


Recommended Posts

Witam Serdecznie!!!

Zamierzam się wsiąść za budowę prostego domu z poddaszem do adaptacji oraz garażem około 100m2,chciałbym poświęcić na to 3 lata!!!Oczywiście nie będę sam go budował tylko z pomocą ludzi z rodziny (czasami kogoś z zewnątrz),mam pytanie odnośnie kwoty całkowitej materiałów,w jakiej kwocie sie zmieszcze?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam Serdecznie!!!

Zamierzam się wsiąść za budowę prostego domu z poddaszem do adaptacji oraz garażem około 100m2,chciałbym poświęcić na to 3 lata!!!Oczywiście nie będę sam go budował tylko z pomocą ludzi z rodziny (czasami kogoś z zewnątrz),mam pytanie odnośnie kwoty całkowitej materiałów,w jakiej kwocie sie zmieszcze?
Pozdrawiam


Jak dobrze pójdzie to może zmieścisz się z całością w ok. 200 000 zł, zaś stan surowy zamknięty (bez kosztów zakupu i uzbrojenia działki ) może uda Ci się zmieścić w ok. 100 000 - 150 000 zł.
Gdy zabierałem się za budowę fachowcy przestrzegali mnie z takim "wycenianiem" kosztów budowy - teraz widzę, ze mieli w tym dużo racji. Nawet pomimo tego iż jak dotąd udaje mi się mieścić w przewidywaniach po ok. 3 latach budowy.
Dla przykładu - fundamenty wyszły mnie drożej od przewidywań ze względu na warunki gruntowe i podwyżkę cen materiałów, ściany wyszły mnie trochę taniej przez zwykły zbieg okoliczności - udało mi się po prostu trafić na dobrego fachowca który miał akurat "lukę" pomiędzy budowami i trochę taniej policzył robociznę - pomógł mi też chwilowy spadek cen stali.
Proponuję jednak dokładnie rozważyć wszelkie"za i przeciw" na każdym etapie robót - czy np. robić samemu czy też może nie lepiej zapłacić niektórych robót wykwalifikowanym robotnikom a nie płacić za ew. poprawki - poprawianie drożej wychodzi.
Przestrzegam również przed nadmiernym obciążaniem się kredytami.
Tak naprawdę to przy obecnych cenach materiałów i obecnej sytuacji na rynku materiałowym i pracy obawiam się że trudno będzie cokolwiek przewidywać na dłuższą metę.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...