Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie jestem przekonany do słów "tylko i wyłącznie okna aluminiowe" natomiast zgadzam się, że drzwi tarasowe przesuwne to wygoda.

Znam producenta, który proponuje drzwi przesuwne zintegrowane na profilach drewnianych.

 

Na FB znalazłem ankietę, którą zainicjowała firma Krispol. Z ankiety wynika, ze użytkownicy zdecydowanie wybierają przesuwne drzwi tarasowe a rezygnują z tradycyjnych systemów U+R. Wynik ankiety na chwilę obecną 71:29 na korzyść systemów przesuwnych.

krispol_screen.jpg

Link do komentarza

Ja mam uchylne, ale bez słupka pośrodku (wybrałem ze ze względu na cenę - różnica pomiędzy rozsuwanym a otwieranym była baaaaaardzo znaczna na korzyść tych drugich)

Natomiast jest jeden warunek który trzeba spełniać, aby posiadać takie drzwi bez słupka.

Musi producent określić jaki wymiar może posiadać w świetle jego produkt, aby funkcjonował bez zarzutów.

Chodzi o ugięcia i ewentualne wypaczanie ramy.

Ja chciałem większe, ale producent się nie zgodził, właśnie z myślą o ewentualnych reklamacjach związanych z późniejszym użytkowaniem.

W sumie wybór okazał się słuszny.

Drzwi tarasowe uchylne bez słupka w środku są wystarczająco duże i wygodne

Link do komentarza

Zapraszamy do udziału w ankiecie. Wyniki nas nie zaskoczyły. Cenimy sobie wygodę, jak słusznie zauważył redakcyjny Ekspert.

Dodam, że maksymalne wymiary okien (drzwi) tarasowych wynikają między innymi ze sposobów otwierania skrzydeł.

 

Krispol oferuje systemy okienne uchylno-przesuwne PSK (strona 12 folderu) lub unoszono-przesuwne FEN 82 HST.

System PSK umożliwia konstruowanie okien o szerokości przekraczającej 3 m i powierzchni do 8 m2.

Maksymalna szerokość ościeżnicy w systemie HST wynosi pond 6 m, a powierzchnia okna może sięgać nawet 14 m2.

Na sam koniec, zanim zaproszę na film, zaznaczę, że HST i PSK to systemy z PVC.

 

Zapraszam na film, w którym wyjaśniamy jak obsługuje się okna w systemie uchylno-przesuwnym i podnoszono-przesuwnym.

 

 

Link do komentarza

Oprócz komfortu użytkowania, zwracamy także uwagę na bezpieczeństwo. Systemy przesuwe HST oferowane przez KRISPOL można wyposażyć w listwy wentylacyjne, które oprócz funkcji wietrzenia, zabezpieczają okno przed włamaniem - okno pozostaje w pozycji ZAMKNIĘTE. Okna otwierane klasycznie, jeżeli są uchylone, stanowią łatwą zdobycz dla włamywaczy.

Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...

moja jedna suwanka (szer 3 m) kosztowała tyle ile wszystkie pozostałe okna w domu :D

 

A i tak rzadko otwieramy, bo muchy i komary włażą.

Teraz nie jestem pewna czy nie zrobiłabym wielkiego fixa + otwierane drzwi balkonowe.

Coś jak tu:

IMG_3474.jpg

 

Jasne, można montować moskitiery (tracąc gwarancję na okna) - ale siatka na wielkim przeszkleniu, które z definicji miało otwierać salon na ogród, to nieporozumienie. 

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Czekam na taki wynalazek jak okna balkonowe z kurtyna powietrzną :) a tak całkiem serio - są firmy, które mają w ofercie właśnie drzwi balkonowe z moskitierami.

Przykładowo Fakro ma taką moskitierę, przez którą widać od środka plener - oczywiście z pewnym ograniczeniem - a z zewnątrz nie widać pomieszczenia.

Nie zmienia to faktu, że nie po to się otwieramy na ogród, żeby się odgradzać i tu nawet nie ma miejsca na słowo - kompromis :)

 

Trzeba posadzić rabatkę z roślinami, których komary i muchy nie cierpią.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 9 miesiące temu...
Dnia 8.05.2019 o 09:20, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Trzeba posadzić rabatkę z roślinami, których komary i muchy nie cierpią.

To nie prościej walnąć na ścianie fototapetę z widoczkiem superrealistycznym?:)

Dnia 8.05.2019 o 21:56, Elfir napisał:

Ja czekam na pole siłowe o selektywnej przepuszczalności ;)

żeby wpuszczało pana domu - natomiast gacha nie? Czy odwrotnie?

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...