Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

Gość Maja

Przy dużych przeszkleniach tylko i wyłącznie okna aluminiowe. Prezentują się elegancko i przede wszystkim nie są podzielone, tak jak pcv.

Nie jestem przekonany do słów "tylko i wyłącznie okna aluminiowe" natomiast zgadzam się, że drzwi tarasowe przesuwne to wygoda.

Znam producenta, który proponuje drzwi przesuwne zintegrowane na profilach drewnianych.

Na FB znalazłem ankietę, którą zainicjowała firma Krispol. Z ankiety wynika, ze użytkownicy zdecydowanie wybierają przesuwne drzwi tarasowe a rezygnują z tradycyjnych systemów U+R. Wynik ankiety na chwilę obecną 71:29 na korzyść systemów przesuwnych.

krispol_screen.jpg

Ja mam uchylne, ale bez słupka pośrodku (wybrałem ze ze względu na cenę - różnica pomiędzy rozsuwanym a otwieranym była baaaaaardzo znaczna na korzyść tych drugich)

Natomiast jest jeden warunek który trzeba spełniać, aby posiadać takie drzwi bez słupka.

Musi producent określić jaki wymiar może posiadać w świetle jego produkt, aby funkcjonował bez zarzutów.

Chodzi o ugięcia i ewentualne wypaczanie ramy.

Ja chciałem większe, ale producent się nie zgodził, właśnie z myślą o ewentualnych reklamacjach związanych z późniejszym użytkowaniem.

W sumie wybór okazał się słuszny.

Drzwi tarasowe uchylne bez słupka w środku są wystarczająco duże i wygodne

Zapraszamy do udziału w ankiecie. Wyniki nas nie zaskoczyły. Cenimy sobie wygodę, jak słusznie zauważył redakcyjny Ekspert.

Dodam, że maksymalne wymiary okien (drzwi) tarasowych wynikają między innymi ze sposobów otwierania skrzydeł.

Krispol oferuje systemy okienne uchylno-przesuwne PSK (strona 12 folderu) lub unoszono-przesuwne FEN 82 HST.

System PSK umożliwia konstruowanie okien o szerokości przekraczającej 3 m i powierzchni do 8 m2.

Maksymalna szerokość ościeżnicy w systemie HST wynosi pond 6 m, a powierzchnia okna może sięgać nawet 14 m2.

Na sam koniec, zanim zaproszę na film, zaznaczę, że HST i PSK to systemy z PVC.

Zapraszam na film, w którym wyjaśniamy jak obsługuje się okna w systemie uchylno-przesuwnym i podnoszono-przesuwnym.

Oprócz komfortu użytkowania, zwracamy także uwagę na bezpieczeństwo. Systemy przesuwe HST oferowane przez KRISPOL można wyposażyć w listwy wentylacyjne, które oprócz funkcji wietrzenia, zabezpieczają okno przed włamaniem - okno pozostaje w pozycji ZAMKNIĘTE. Okna otwierane klasycznie, jeżeli są uchylone, stanowią łatwą zdobycz dla włamywaczy.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się