Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Historia edycji

aaaa

aaaa

dobre pytanie...jeszcze wartałoby wiedzieć, czy będzie grzanie ciągłe, czy też może wykorzystywanie taniej taryfy - tutaj przy takim samym zużyciu kwh różnica w rachunku może być spora

Odpowiem trochę przewrotnie - mam dom co prawda budowany już dosyć dawno, ale z tego co pamiętam to spełnia on aktualne wymagania techniczne dla nowo budowanych domów (niech będzie w uproszczeniu, że ma on 150m2). Za zeszły sezon grzewczy (liczony od 1.10.2017 - 30.09.2018) moja pompa gruntowa zużyła 5275kwh na CO+CWU, z tego 70,7% w taniej taryfie (taryfa G12w, weekendowa). Kosztowało mnie to około 1843zł. Gdybym używał taryfy G11 - to przy takim samym zużyciu zapłaciłbym okolo 2590zł. Gdybym mial PC powietrze-woda, to zapłaciłbym trochę więcej, szacuję, że 200zł więcej. Temperatury u mnie od 22,75-23,5

Z drugiej strony, znam osoby które się przyłożyły do budowy, popełniły dużo mniej błędów podczas budowy niż ja i dla domu o podobnej wielkości i PC powietrze-woda zużywają w skali roku na CO+CWU nawet od 25000-3000kwh

aaaa

aaaa

dobre pytanie...jeszcze wartałoby wiedzieć, czy będzie grzanie ciągłe, czy też może wykorzystywanie taniej taryfy - tutaj przy takim samym zużyciu kwh różnica w rachunku może być spora

Odpowiem trochę przewrotnie - mam dom co prawda budowany już dosyć dawno, ale z tego co pamiętam to spełnia on aktualne wymagania techniczne dla nowo budowanych domów (niech będzie w uproszczeniu, że ma on 150m2). Za zeszły sezon grzewczy (liczony od 1.10.2017 - 30.09.2018) moja pompa gruntowa zużyła 5275kwh na CO+CWU, z tego 70,7% w taniej taryfie (taryfa G12w, weekendowa). Kosztowało mnie to około 1843zł. Gdybym używał taryfy G11 - to przy takim samym zużyciu zapłaciłbym okolo 2590zł. Gdybym mial PC powietrze-woda, to zapłaciłbym trochę więcej, szacuję, że 200zł więcej.

Z drugiej strony, znam osoby które się przyłożyły do budowy, popełniły dużo mniej błędów podczas budowy niż ja i dla domu o podobnej wielkości i PC powietrze-woda zużywają w skali roku na CO+CWU nawet od 25000-3000kwh

• Utwórz nowe...