Skocz do zawartości

wentylacja dachu nad garażem


Recommended Posts

Witam

Mam problem jak wykonać wentylację dachu w garażu. Garaż przymurowany do budynku mieszkalnego. Jego dach to krokwie na nich deskowanie na deskach papa a na papie łaty i blachodachówka. Chciałbym teraz między krokwie wsadzić wełnę i tu zaznaczam (to właśnie mnie nurtuje)-  między deskowaniem a wełną nie mam możliwości zrobić wentylacji. Następnie  pod krokwiami w których znalazłaby się już ta wełna zrobiłbym stelaż i ok 20cm niżej (pod krokwiami z wełną ) wykończyłbym to płytą osb. Ewentualną wentylację mogę zrobić  między krokwiami z wełną a umieszczoną niżej płytą osb Zrobiłbym tą wentylację w przeciwległych ścianach które są ścinami zewnętrznymi. Czy takie rozwiązanie ma sens i czy ciepło które przejdzie przez płytę osb nie zatrzyma się na wełnie tylko ucieknie wentylacją na zewnątrz?

Link do komentarza

Nie mogę obniżyć wykończenia z osb na tyle nisko żeby ułożyć na nim wełnę i jeszcze zostawić miejsce na wentylację pod krokwiami bo brama garażowa mi na to nie pozwala. Dlatego pytam czy ma sens mój pomysł? Chyba że zrobić tylko podbitkę z osb i zrezygnować z tego ocieplenia? Ale wypowiedzcie się na temat tego pierwszego pomysłu bo jest mi chyba bliższy.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...