Skocz do zawartości

Wstrzymanie budowy


Recommended Posts

Witam, 
Rozbudowa była dla budynku jednorodzinnego dwu lokalowego, PB wydane na działkę w całości. 

Podziałem sądowym zrobiono 2 odrębne nieruchomości... Jedna obejmuje "lokal" A który był pierwotnie zbudowany, druga - lokal B - nie wykończony, który w wyniku podziału znalazł się na działce o innym numerze...Teraz PINB wdrożył postępowanie... Rok po otrzymaniu prawomocnego wyroku WSA :(

Rozbiórka części budynku dotyczy lokalu A, użytkowanego od 70 lat, który w wyniku podziału znalazł się w granicy. 
Sprawa rozbiórki była rozpatrywana przez WSA, jest prawomocny wyrok wskazujący niedopatrzenia ze strony PINB i wskazujący na samowolę budowlaną z zaleceniem doprowadzenia "do stanu zgodnego z udzielonym PB ". 
PINB nadesłał pismo, że wstrzymuje budowę i żąda od "sąsiada" projektu zamiennego, ale nie na odbudowę zniszczonej bezprawnie części mojego budynku, tylko sugeruje "formę ZASTĘPCZĄ, uwzględniającą zmiany": zgodnie z Rozporządzeniem w sprawie budynków ... Czyli mam rozumieć, że wyrok WSA, korzystny dla mnie ,bo przywracający mi użytkową część mojego budynku zrujnowaną bezprawnie...będzie "ominięty"?

 

Czy wstrzymanie rozbudowy z powodu nielegalnej rozbiórki części budynku rodzi konieczność wykonania projektu zamiennego ? 
Czy w tej sytuacji jestem stroną postępowania ? 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...