Skocz do zawartości

Czy jest możliwa rozbiórka domu do fundamentów i postawienie w tym miejscu nowego domu?


Recommended Posts

Witam

 

Dostałem w spadku poniemiecki dom na terenie Wrocławia.

 

Niestety cały jest do generalnego remontu.

 

Wygląda to jak na poniższych obrazkach:

- działka zaznaczona na zielono – 289m2

- dom zaznaczony na czerwono (dwie ściany są na granicy działki w tym jedna z sąsiadem)

- powierzchnia parteru domu to około 110m2 i chcę zrobić użytkowe poddasze (na dole garaż i duży salon z aneksem i u góry sypialnie)

 

Pytanie:

- czy jest możliwa rozbiórka domu do fundamentów i postawienie w tym miejscu nowego domu? Z tego co wiem to w myśl prawa budowlanego mury muszą być postawione kilak metrów od granicy ale w takim razie to ja mogę co najwyżej altankę sobie postawić :)

 

 

Dzięki za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Łukasz

1.jpg

2.jpg

Link do komentarza

Zostając przy tym samym obrysie budynku można przeprowadzić bardzo daleko idący remont – łącznie z odtworzeniem izolacji, dociepleniem ścian, wymianie okien itd. Być może to wystarczy do osiągnięcia satysfakcjonującego stanu. Jednak przebudowa polegająca na wyburzeniu istniejących ścian i postawieniu ich na nowo prawdopodobnie nie będzie możliwa, jak napisano w poprzednim poście.

Link do komentarza
Dnia 12.07.2018 o 23:00, PoLik88 napisał:

Pytanie:

- czy jest możliwa rozbiórka domu do fundamentów i postawienie w tym miejscu nowego domu? Z tego co wiem to w myśl prawa budowlanego mury muszą być postawione kilak metrów od granicy ale w takim razie to ja mogę co najwyżej altankę sobie postawić

W myśl ostatniej noweli PB jest możliwość gruntownego remontu i przebudowy wszystkich przegród zewnętrznych w ramach istniejącego obrysu i kubatury  obiektu.

Urząd będzie wymagał aby ściany które są w odległości mniejszej jak 4 m od granicy były pozbawione otworów okiennych i drzwiowych, oraz wymagał aby ściany w granicy lub (i) w odległości mniejszej jak 3 m od granicy, były wykonane jako ściany oddzielenia p.poz. 

 

Potrzebny będzie projektant który to wszystko ogarnie i wykona projekt budowlany przebudowy.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...