Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Pomocnik

Jak usunąć pień po ściętym drzewie?

Recommended Posts

Wyciąłem niedawno na działce kilka starych owocówek. Pozostały mi po nich już tylko niskie pniaki. Nie mam jednak sił na wyrywanie ich z ziemi. Czy można jakoś przyspieszyć proces rozkładu?

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wokol-domu/ogrod/porady/25701-jak-usunac-pien-po-scietym-drzewie

Gość pz
Ja karczowałem bez pomocy 11 drzew owocowych na swojej działce, z których każde miało około 50 lat. Wygrzebywanie ziemi spod korzeni zajmowało mi średnio 4 do 5 godzin (samo wycinanie piłą spalinową nie było problemem), a cała robota została zakończona w ciągu półtora tygodnia. Jak na sześćdziesięcio pięciolatka to, myślę, niezły wynik...

Gość Paweł
pz - Na to trzeba mieć siły i czas, a nie każdy jest w wieku, gdy może szarpać się z korzeniami:) Sam mam kilka korzeni do usunięcia i raczej zrobię to opisaną metodą biologiczną, żeby nie siać zniszczenia w rosnących wokół roślinach ozdobnych. Poza tym kręgosłup już dawno powiedział mi: "stop".

Możesz odciąć te pnie piłą łąńcuchową w ten sposób:

1. Najpierw przeciąć pionowo pień po średnicy 9czy li pionowo na pół).

2. Potem ukośnie jak najbliżej gruntu po obwodzie i skosem w dół do środka - wyciąć te dwie połowy. 

w ten sposób środek będzie zagłębiony i tam nalać rozcieńczony jakis preparat chwastobójczy. I zasypać ziemią.

Tak zrobiłem i zadziałało ze starą czereśnią.

Gość Alicja
Ja podlewalam korzenie (olbrzymie )leszczyny mlekiem. Korzenie pokryly sie grzybem i rozpadly .Trwalo to pare sezonow. Przyznam ze gdybym wiecej mleka użyła to proces nastapiłby szybciej.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• 80% poprzedniego wynagrodzenia to głodowanie ?. No bez jaj proszę. I gdzie tak umierają w domach we Włoszech, bo u nas nic takiego nie występuje, więc czyta bzdura. Gdzie tak są zwalniani ?, bo też nie słyszałem. Ale słyszałem że ludziska tak dużo kupują przez internet, że firmy kurierskie mają problemy z terminowymi dostawami. Pozamykano małe sklepiki, damy radę bez nich, kupimy w necie. No dobra restauracje pozamykane i co mają teraz w nich produkować środki ochrony osobistej na szydełkach, czy może właściciel ma zakupić maszyny dziewiarskie za miliony, to dopiero będzie miał biznes i wstrzeli się w popyt, jak to mówią. Ale chyba nie wiesz że ten lanser Dudek załatwił ogromne ilości sprzętu ochrony osobistej i respiratorów w Chinach. Ale tego totalna zdaje się zupełnie nie zauważyła, bo ma być tylko sypanie piachu w łożyska i wkładanie kija w szprychy. No to ile chcesz dostać od tych gnoi w końcu, tylko pamiętaj że wnuki będą za to płacić, bo rząd swoich piniędzy nie posiada i może rozdać tylko nasze które nam zabierze. Tak było zawsze, jest i będzie na wieki wieków amen. Szkoda że u nas nie Anglia, ale tam życie ponoć też droższe. Nosz kufa, no to tym bardziej skąd chcesz brać żeby wszyscy byli szczęśliwi ?. Doskonale rozumiem, weź wytłumacz to tej która lubi gnoić.
    • A jak on mówił prawdę i już od dawna jedziemy na debecie.    https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1668342,1,morawiecki-w-przyplywie-szczerosci-500-plus-jest-na-kredyt.read Czegoś chyba nie rozumiesz to są nasze pieniądze, oni tylko je dzielą.      Morawiecki apeluje w sprawie "500 plus": Niech zamożni zrezygnują ze świadczeń   https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/512138,wicepremier-program-500-plus-mateusz-morawiecki-zamozni-500zl-na-dziecko.html
    • Zapewnić ludziom taki pakiet, żeby nie głodowali. Zapewnić taką opiekę zdrowotną, żeby nie umierali w domach. Jeśli ludzie są zwalniani — przystosować zakłady pracy do produkcji środków ochrony osobistej, których nie ma i płacić ludziom wynagrodzenie. Nie mamić tarczami, które przedsiębiorcy i pracownicy mogą sobie o dupę roztrzaś.
    • Gość Marta.
      Mamy zagospodarowane pod mieszkanie piętro u rodziców, wszelkie okablowanie rozłożone. Trzeba założyć skrzynkę z bezpiecznikami i podłączyć prąd pod licznik. Rodzice mają dwa liczniki ,jeden jest ze zwykłym prądem ,drugi zaś jest odłączony nieużywany na prąd "siłowy" ,pytanie jest czy mogę swoje mieszkanie na piętrze podłączyć pod licznik siłowy. Chcielibyśmy uniknąć wspólnych rachunków i obliczeń kto ile zużył... a wiem że w taki sposób będą dwa oddzielne rachunki.
    • A na ich miejsce postawimy Rostowskiego i dowiemy się że " piniędzy nie ma". Daga a ile kasy od tych gnoi by tak Ciebie satysfakcjonowało żebyś była z tej tarczy w pełni zadowolniona i czy nie obawiasz się że nasze biedne wnuki będą musiały to potem spłacać ? .  Bo padały tu takie dalekowzroczne obawy, więc w sumie to już sam nie wiem - dawać dużo czy jednak z umiarem.    
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...