Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Czy mamy możliwość na uzyskanie ulg na adaptację budynku


Recommended Posts

  • 5 miesiące temu...

Mój pierwszy wpis na forum zatem:
witam serdecznie Szanownych Forumowiczów :97_raised_hand: .
Odświeżę stary temat aby nie zakładać nowego.
Ostatnio na topie są programy "Czyste powietrze", oraz "Ograniczenie niskiej emisji". Co w przypadku istniejącego budynku gospodarczego lub  budynku rekreacji indywidualnej i adaptacji go do warunków budynku mieszkalnego? WZ nie zawierające przeciwskazań do zmiany użytkowania nieruchomości. Budynek nie spełniający WT2021, lecz posiadający wszelkie media( murowany, na ławach, kryty płaskim stropodachem, 40m2, z projektem).  Co za tym idzie termomodernizacja - naturalną koleją rzeczy. Czy ktoś ma wiedzę/przypuszczenia odnośnie skorzystania z programu w takim przypadku? Mile widziane przytaczanie konkretnych przepisów - zawsze czegoś nowego się człowiek dowie. Pozdrawiam, Marcin

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warunki programu brzmią następująco:

 

Przez jednorodzinny budynek mieszkalny, zgodnie z Ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz.1202, z późn. zm.), należy rozumieć budynek wolnostojący albo budynek w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, stanowiący konstrukcyjnie samodzielną całość, w którym dopuszcza się wydzielenie nie więcej niż dwóch lokali mieszkalnych albo jednego lokalu mieszkalnego i lokalu użytkowego o powierzchni całkowitej nieprzekraczającej 30% powierzchni całkowitej budynku.
Przez budynek istniejący należy rozumieć budynek oddany do użytkowania.
Przez budynek nowo budowany należy rozumieć budynek, dla którego została uzyskana zgoda na rozpoczęcie budowy zgodnie z obowiązującymi przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz.1202, z późn. zm.) i który nie został jeszcze przekazany lub zgłoszony do użytkowania.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Koreluje to z informacją jaką odtrzymałem od gminnego doradcy. Przekształcany budynek w kontekście programu jest traktowany jako nowowybudowany i oddany do użytkowania. Zatem można skorzystać jedynie z dofinansowania na źródło ciepła. Wymogiem w takim wypadku jest by przekształcony budynek spełniał WT2021 dla przegród.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...