Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
jarekcda

Czy mamy możliwość na uzyskanie ulg na adaptację budynku

Recommended Posts

Mamy dom, ogród i budynek gospodarczy, który chcemy adoptować na cele mieszkalne (60 m2). W nim mamy zamiar zainstalować ekologiczne ogrzewanie na pelet. Czy mamy możliwość na uzyskanie jakiś ulg podatkowych czy na ogrzewanie ekologiczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie masz co liczyć na jakieś ulgi budowlane. Co do ogrzewania to zależy jaki piec zastosujesz, jeżeli będzie on  piątej klasy to istnieje możliwość dofinansowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, jarekcda napisał:

Co to znaczy piątej klasy?

To znaczy, że spełnia nowe normy spalin. Zapytaj wujka co to jest kocioł 5 klasy, wujek wszystko Ci powie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy wpis na forum zatem:
witam serdecznie Szanownych Forumowiczów :97_raised_hand: .
Odświeżę stary temat aby nie zakładać nowego.
Ostatnio na topie są programy "Czyste powietrze", oraz "Ograniczenie niskiej emisji". Co w przypadku istniejącego budynku gospodarczego lub  budynku rekreacji indywidualnej i adaptacji go do warunków budynku mieszkalnego? WZ nie zawierające przeciwskazań do zmiany użytkowania nieruchomości. Budynek nie spełniający WT2021, lecz posiadający wszelkie media( murowany, na ławach, kryty płaskim stropodachem, 40m2, z projektem).  Co za tym idzie termomodernizacja - naturalną koleją rzeczy. Czy ktoś ma wiedzę/przypuszczenia odnośnie skorzystania z programu w takim przypadku? Mile widziane przytaczanie konkretnych przepisów - zawsze czegoś nowego się człowiek dowie. Pozdrawiam, Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warunki programu brzmią następująco:

 

Przez jednorodzinny budynek mieszkalny, zgodnie z Ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz.1202, z późn. zm.), należy rozumieć budynek wolnostojący albo budynek w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, stanowiący konstrukcyjnie samodzielną całość, w którym dopuszcza się wydzielenie nie więcej niż dwóch lokali mieszkalnych albo jednego lokalu mieszkalnego i lokalu użytkowego o powierzchni całkowitej nieprzekraczającej 30% powierzchni całkowitej budynku.
Przez budynek istniejący należy rozumieć budynek oddany do użytkowania.
Przez budynek nowo budowany należy rozumieć budynek, dla którego została uzyskana zgoda na rozpoczęcie budowy zgodnie z obowiązującymi przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz.1202, z późn. zm.) i który nie został jeszcze przekazany lub zgłoszony do użytkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Koreluje to z informacją jaką odtrzymałem od gminnego doradcy. Przekształcany budynek w kontekście programu jest traktowany jako nowowybudowany i oddany do użytkowania. Zatem można skorzystać jedynie z dofinansowania na źródło ciepła. Wymogiem w takim wypadku jest by przekształcony budynek spełniał WT2021 dla przegród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...