Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Kiedy ogrzewanie elektryczne ma sens?

Recommended Posts

Gość Dociekliwy
Autor wspomniał w artykule jedynie o elektrycznym ogrzewaniu podłogowym w porównaniu z piecem akumulacyjnym. Ja bym raczej porównał to ogrzewanie z grzejnikami elektrycznymi. Jest tu mowa o kumulacji ciepła ale co to za kumulacja w wylewce grubości kleju pod płytkami. Przecież to nie podłogówka wodna. Zamiast grzejników rozproszonych można dać fragmenty podłogówki elektrycznej w poszczególnych pomieszczeniach. Komfort całkiem inaczej odczuwalny a pod ścianami o wiele więcej miejsca.
  • 2 lata temu...
Gość Obserwator 3
Mam dom paeterowy 90 m 2 i zrobię tak. W łazience, oddzielnym wc, oddzielonej kuchni przy salonie, przedpokoju ogrzewanie elektryczne podlogiwe w salonie 26 m 2 grzejnik elektryczny dogrzewanie kominkiem a w trzech pokojach od 8 do 15 m2 nowoczesne grzejniki elektryczne na ścianie chyba wystarczy co wy na to?

Wybór i dobór zależy od zapotrzebowania na ciepło. Ogrzewanie elektryczne ze sprawnością 1:1 jest celowe w wybranych przypadkach. Można np. zamontować klimatyzator, który ma wyższą sprawność 2-3 razy od grzejników/pieca akumulacyjnego. Apropos tzw. pieca - też można delikatnie zaoszczędzić wybierając odpowiedni plan taryfowy i ładując wkład w nocy. Podłogówka elektryczna w łazience - polecam. Mokre stopy postawić na ciepłych kafelkach - bezcenne :)

• 9 miesiące temu...
Dlaczego wszędzie jest cisza na temat buforów ciepła z grzałkami. Dobrze dobrany bufor i dobrze zaizolowany potrafi oddawać ciepło przez kilka dni. Wielu posiadaczy pomp ciepła zaczyna montować indywidualne liczniki prądu tylko do pomp podłączone i w większości przypadków COP 3 to ściema producentów. Dlaczego się o tym nie mówi. Bo silne lobby pompiarzy. Wszystkie portale i czasopisma też się wpisują w tą propagandę.
  • 1 miesiąc temu...
8 godzin temu, Gość Iwona napisał:

A ja mam dom starego typu duży kwadratowy z czasów PRLu ogrzewam węglem i jaki macie pomysł aby zmienić na jakie ogrzewanie.

Ostatnio po olbrzymich podwyżkach, cen prądu, gazu, węgla, pelletu, itd.  To najekonomiczniejsze będzie  ogrzewanie przez wyparcie.    

• 7 miesiące temu...
"Chciałabym wiedzieć dlaczego ogrzewanie elektryczne nie jest dotowane" Kolego prąd w Polsce powstaje z węgla, więc dotacje nie mogą się dublować. Zresztą zanim trafi do twoich grzałek i wygeneruje energię, są już straty na przesyle itd.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Nie ja w tym jestem stroną kupującą. A idzie dojść jaki strop powinien być? W coś wątpię że projekty z 1978 roku są gdzieś dostępne dla danej nieruchomości.
    • Postępowanie karne nie zostanie rozpoczęte, jeżeli minęło 5 lat od popełnienia samowoli budowlanej.   Natomiast sankcji administracyjnych można spodziewać się zawsze, ponieważ nie przedawnia się złamanie przepisów.   Przeróbki przed 1995 rokiem  można zalegalizować i jednocześnie można je objąć amnestią, należy jednak spełnić dwa podstawowe warunki. Po pierwsze, obiekt musi znajdować się na działce, która posiada status działki budowlanej zgodnie z planami zagospodarowania przestrzennego. Po drugie, samowola nie stanowi żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi. Nie może również pogarszać warunków zdrowotnych w najbliższym otoczeniu. Możesz kupić i sam się tym zająć, jak ci to przeszkadza, przebrniesz przez papirologię i tyle w temacie. A może szukasz haka na swojego sąsiada? 
    • Profile tnie się na zimno nożycami, żeby nie uszkodzić cynku.   Wtopione opiłki metalu, miska do wymiany. Jeżeli kropki znajdują się na zewnątrz muszli trzeba sprawdzić stan glazury, terakoty, również w nią metal się wtapia. Uszkodzić można również szybę w oknie, jeżeli jest okno, albo lustro, szkło kabiny, itd.  Obciążyć przebierańca "fachofca".  
    • To na pewno nie był fachowiec tylko partacz ostatniego sortu. Niech teraz zapłaci za to co zepsuł, bo wyczyścić się tego nie da.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...