Skocz do zawartości

Kiedy ogrzewanie elektryczne ma sens?


Recommended Posts

Gość Dociekliwy
Autor wspomniał w artykule jedynie o elektrycznym ogrzewaniu podłogowym w porównaniu z piecem akumulacyjnym. Ja bym raczej porównał to ogrzewanie z grzejnikami elektrycznymi. Jest tu mowa o kumulacji ciepła ale co to za kumulacja w wylewce grubości kleju pod płytkami. Przecież to nie podłogówka wodna. Zamiast grzejników rozproszonych można dać fragmenty podłogówki elektrycznej w poszczególnych pomieszczeniach. Komfort całkiem inaczej odczuwalny a pod ścianami o wiele więcej miejsca.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Gość Obserwator 3
Mam dom paeterowy 90 m 2 i zrobię tak. W łazience, oddzielnym wc, oddzielonej kuchni przy salonie, przedpokoju ogrzewanie elektryczne podlogiwe w salonie 26 m 2 grzejnik elektryczny dogrzewanie kominkiem a w trzech pokojach od 8 do 15 m2 nowoczesne grzejniki elektryczne na ścianie chyba wystarczy co wy na to?
Link do komentarza

Wybór i dobór zależy od zapotrzebowania na ciepło. Ogrzewanie elektryczne ze sprawnością 1:1 jest celowe w wybranych przypadkach. Można np. zamontować klimatyzator, który ma wyższą sprawność 2-3 razy od grzejników/pieca akumulacyjnego. Apropos tzw. pieca - też można delikatnie zaoszczędzić wybierając odpowiedni plan taryfowy i ładując wkład w nocy. Podłogówka elektryczna w łazience - polecam. Mokre stopy postawić na ciepłych kafelkach - bezcenne :)

Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
Dlaczego wszędzie jest cisza na temat buforów ciepła z grzałkami. Dobrze dobrany bufor i dobrze zaizolowany potrafi oddawać ciepło przez kilka dni. Wielu posiadaczy pomp ciepła zaczyna montować indywidualne liczniki prądu tylko do pomp podłączone i w większości przypadków COP 3 to ściema producentów. Dlaczego się o tym nie mówi. Bo silne lobby pompiarzy. Wszystkie portale i czasopisma też się wpisują w tą propagandę.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
8 godzin temu, Gość Iwona napisał:

A ja mam dom starego typu duży kwadratowy z czasów PRLu ogrzewam węglem i jaki macie pomysł aby zmienić na jakie ogrzewanie.

Ostatnio po olbrzymich podwyżkach, cen prądu, gazu, węgla, pelletu, itd.  To najekonomiczniejsze będzie  ogrzewanie przez wyparcie.    

Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
"Chciałabym wiedzieć dlaczego ogrzewanie elektryczne nie jest dotowane" Kolego prąd w Polsce powstaje z węgla, więc dotacje nie mogą się dublować. Zresztą zanim trafi do twoich grzałek i wygeneruje energię, są już straty na przesyle itd.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Nasz kraj nie dotuje ogrzewania elektrycznego ponieważ nie produkujemy wystarczającej ilości energii dla wszystkich, dlatego brak dotacji motywuje ludzi do instalacji PV, w lato oszczędzamy na kosztach produkcji a zimą kupujemy mniej od sąsiadów z atomem
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Mam nadzieję, ze w tym temacie znajdę odpowiedź bo nawet w lupce nie znalazłam informacji. 

 

Czy ktoś z Was używa Grzejących Drzwi do ogrzewania domu (czyli grzejnika w drzwiach)? Jest to nowe rozwiązanie (dlatego szukamy opinii) ale planujemy fotowoltaikę i zależy nam, żeby dom ogrzewać tylko elektrycznie. Kusi nas ta opcja, żebyśmy mogli położyć drewnianą podłogę w większości pomieszczeń no a prócz tego jeden z domowników jest alergikiem więc podłogówka nie wchodzi w grę. 

Szukam jakichkolwiek opinii. Liczę, że tutaj znajdę użytkowników tych drzwi grzejących 🤞

 

Link do komentarza

O każdym produkcie jest tyle opinii i mitów ile ludzie potrafią wymyślić. Jestem tu, żeby zasięgnąć informacji od użytkowników a nie tylko osób które się na "wszystkim" znają.

Nie traktujemy tego produktu jako "gadżet" ale jako jedyną formę ogrzewania domu, które akurat w naszym przypadku, wygrywa z podłogowym ogrzewaniem.

I proszę tylko bez hejtu, bo doskonale rozumiem, że dla wielu podłogowe ogrzewanie i pompa ciepła jest najlepszym rozwiązaniem. Jednak każdy jest w innej sytuacji i dlatego szukamy alternatyw ogrzewania prądem. 

Jeśli jest ktoś, kto używał albo widział u znajomego i może się wypowiedzieć, to proszę o informację.  

Link do komentarza
7 godzin temu, KaKu napisał:

 jeden z domowników jest alergikiem więc podłogówka nie wchodzi w grę. 

Ale wysmażyłeś głupoty, napiszę tylko tyle, że ogrzewanie podlogowe jest dedykowana dla alergików, najmniej im szkodzi.  

3 godziny temu, KaKu napisał:

Nie traktujemy tego produktu jako "gadżet" ale jako jedyną formę ogrzewania domu.

A jak się zepsuje grzejący dzwier  to go zabiorą  do naprawy, a ty snopkiem będziesz zastawiał otwór.:takaemotka:

Takie ogrzewanie to lipa, przy drzwiach będzie ciepło a przy oknie zimno.:bezradny:

Link do komentarza
8 minut temu, animus napisał:

Ale wysmażyłeś głupoty, napiszę tylko tyle, że ogrzewanie podlogowe jest dedykowana dla alergików, najmniej im szkodzi.  

 

Dokładnie tak. Dlatego napisałem to co napisałem ;)

A w połączeniu z wentylacją mechaniczną (Filtry!) - daje to najlepszy możliwy chyba dom dla alergika :)

Wiele osób nie potrafi tego w żaden sposób zrozumieć. Tak - to tak silne są przyzwyczajenia i nawyki związane z wietrzeniem pomieszczeń. :)

Jak czasami mówię w towarzystwie - że w ogóle nie otwieram okien w domu (co generalnie jest prawdą!) - to patrzą tak jakoś dziwnie :D

I nawet osoby powszechnie uznawane za "kumate" nie potrafią tego ogarnąć, taka jest siła przyzwyczajeń i nawyków.

Link do komentarza
3 godziny temu, KaKu napisał:

Nie traktujemy tego produktu jako "gadżet" ale jako jedyną formę ogrzewania domu,  

 

Po pierwsze, ZAWSZE (w naszej strefie klimatycznej) oprócz ogrzewania podstawowego należy przewidzieć ogrzewanie rezerwowe, więc JEDYNA forma ogrzewania domu świadczy o kompletnej ignorancji w temacie osoby reklamującej.

Po drugie, grzejące drzwi oznaczają zwiększone straty ciepła, a dlaczego, to proszę cofnąć się do szkolnego kursu fizyki. Bo "praw fizyki pan nie zmienisz i nie bądź pan rura".

55 minut temu, animus napisał:

A jak się zepsuje grzejący dzwier  to go zabiorą  do naprawy, a ty snopkiem będziesz zastawiał otwór.:takaemotka:

 

w mojej astrze wysiadło centralne zamykanie tylnych drzwi, bo się kable w słupku przetarły. A drzwi w aucie rzadziej się otwiera niż w domu. Więc snopki będą dość częste. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...