Skocz do zawartości

Droga dojazdowa


Recommended Posts

WITAM

Mam nadzieje że dobrze trafiłem, z moim pytaniem.

Szukam informacji lub porady jak wykonać dojazd do domu, z jakich materiałów aby był trwały, solidny i na długi czas.

Sytuacja jest trudna ponieważ droga którą dojeżdzam do domu ma długość ok. 150m i na całej długości jest dość stroma myślę około 40- 45 stopni.

droga jest utwardzana co roku klińcem/ zwirem lecz z racji pochylenia auta mają problemy z pokonaniem drogi, a po większych ulewach teren osiada pomimo ze wchłonął juz metry sześcienne 

różnego rodzaju materiałów utwardzających.

Przymierzam się do formowania pasów betonowych 60cmx12cm  szer.x grub.

Myślicie że to będzie dobre rozwiązanie na długi czas?

Link do komentarza

Sądzę, że to nie wystarczy, ponieważ pod tym wszystkim gruzem który droga wchłonęła jest glina, i gdy osiada droga pobocze się podnosi.

Jestem praktycznie zdecydowany na beton, tylko zastanawiam się czy 12cm betonu wystarczy, jakie zbrojenie zastosować w środek aby wzmocnić beton, czy wystarczy siatka na spód czy też lepsza konstrukcja zbrojenia 8cm x 54cm. Co ile zrobić dylatacje? 

Może ktoś robił już coś takiego i może podzielić się doświadczeniami?

Link do komentarza
Gość mhtyl

Jeżeli beton to nie taki zwykły bo nie wytrzyma. Jeżeli już to płyty betonowe najazdowe. Można jeszcze się pokusić na wyłożenie drogi podkładami kolejowymi struno-betonowymi z odzysku, widziałem takie rozwiązanie. Po takiej drodze jeżdżą ciężkie maszyny budowlane i rolnicze i nic sie nie dzieje.

Co do pobocza to podnosi się ponieważ nie jest wyprofilowane, znaczy się brak rowu odwodniającego.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...