Skocz do zawartości

Różnice między polskimi a niemieckimi pustakami ceramicznymi


Recommended Posts

Witam użytkowników i proszę o poradę.
Przyjechały mi na budowę bielsze pustaki ceramiczne DOP 31513430R002HW1315. Są to pustaki ceramiczne 30 klasa 15a ft 309. Do tej pory miałem pustaki polskie 30 p+w kl. 15a DOP 01-15a-30pw-hw3400. Z tego co widzę różnią się współczynnikiem przewodzenia ciepła 0,19 W/(m·K) dla pustka z polski i 0,36 W/(m·K) dla pustaka z Niemiec. Prośba o informację czy ma to duże znaczenie.

Link do komentarza
Gość mhtyl

Znaczenie  powinno mieć w cenie, ten zimniejszy powinien być tańszy, a tak poza tym szczegółem nie ma większego znaczenia bo ściany będziesz na pewno ocieplał.

Link do komentarza

Rozumiem. Tutaj właśnie zastanawiam się nad tym czy to, że pustak ma 0,36 zamiast 0,19 nie wpłynie znacząco na pogorszenie parametrów cieplnych całej ściany (z tynkiem i ociepleniem). Czy ten parametr pustaka przy założeniu, że na ścianie będzie jeszcze 15cm styropianu ma marginalne znaczenie?

Link do komentarza
Gość mhtyl

Na pewno będą różnice w współczynniku przewodzenia ciepła między jednym a drugim pustakiem, ale styropianem 15 cm że tak powiem nadrobisz. Nie wiem dlaczego zamówiłeś pustak o współczynniku 0,19 jeżeli jest to ściana 2W, przepłaciłeś niepotrzebnie.

Z jakiej przyczyny dostałeś inny materiał od poprzedniego?

Link do komentarza
Gość mhtyl
18 godzin temu, Tanarro napisał:

Cały parter mam zrobiony w 0,19. Na pierwsze piętro przyjechały 0,36 stąd moje zdziwienie. Towar zamawia wykonawca, więc wolałem się dowiedzieć czy to na pewno "to samo".

Nie jest "to samo" co zresztą już sam wiesz. Jeżeli towar zamawia wykonawca to ja na Twoim miejscu podziękowałbym za tą dostawę i żądał aby były takie pustaki jak te pierwsze. Za materiał kto płaci? Ty czy wykonawca? Jeżeli masz wiedzę na temat cen to zwróć uwagę ile kosztował jeden i drugi pustak.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...