Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• znalezione  
    • Warstwa zbrojąca, czyli siatka z włókna szklanego zatopiona w warstwie Kleju Uniwersalnego TO-KU musi być sucha, a różnym czasie ten stan jest osiągany w zależności od panujących warunków atmosferycznych. Zazwyczaj jest to kilka dni. Warstwę zbrojącą należy zagruntować po całkowitym jej wyschnięciu, ale nie wcześniej niż po 3 dobach. Natomiast grunt powinien schnąć co najmniej 24 godziny zanim rozpocznie się tynkowanie. Gruntowanie gruntem sczepnym,  jest niezbędne dla poprawnego położenia i funkcjonowania tynku. Z produktów Termo Organika rekomenduję grunt sczepny TO-GS – dla wszystkich rodzajów tynków z wyjątkiem  tynku polikrzemianowego TO-TP, gdzie przed tynkowaniem wymagany jest grunt polikrzemianowy TO-GP
    • Widziałem to rano. Kawka Pani i Pana przy stoliku pod balkonem spowodowała, że nie za bardzo jestem z całym sercem za tatusiem.
    • Zwierzęta dbają o dzieci swoje, bo muszą zachować gatunek - kary cielesne to za dużo powiedziane, ale szturchańce, "klapsy" dziobem, czy łapą - jak najbardziej TAK!!! Tak robią zwierzęta, ale nie maltretują, nie łamią rąk...   To ty, jako wierzący i słuchający najwyższego urzędnika pana B. i wielu jego podwładnych - powinieneś wiedzieć, że to jest beeee... więc pytam: przecież Jego urzędnicy są... za??? są, czy nie???   Tak jak bocian, jak wie - instynkt mu to podpowiada - że nie wychowa, z tych, czy innych względów, wszystkich potomków - usuwa z gniazda najsłabsze, żeby wychować najlepsze osobniki. Ale często się zdarza, że humanitarny człowiek zabiera takiego wyrzuconego, odchowa, wypuszcza, ten płodzi jeszcze słabsze potomstwo... ale czuwają inne zwierzęta, które doprowadzą do selekcji naturalnej...   Tak zwane "humanitarne" podejście człowieka do ratowania za wszelką cenę wszystkich swoich potomków, powoduje - choć wiem, że to strasznie zabrzmi -  wielką ilość osobników, które nie byłyby zdolne do przetrwania, gdyby nie olbrzymia ingerencja medycyny, inżynierii medycznej... powoduje istnienie wielkiej  ilości ludzi, żyjących na granicy ich możliwości i tylko "kropla" dzieli ich od kresu na tym padole... I może dla wielu tą "kroplą" jest STWORZONY i zesłany na ten padół kurnawirus... może STWORZONY  został dla oczyszczenia gatunku ludzkiego... może ma rację ten prof. Klaus Püschel, który  wraz ze współpracownikami zajmuje się badaniem ciał śmiertelnych ofiar koronawirusa z obszaru Hamburga. Jak pisze: "Z pierwszych ustaleń badaczy wynika, że jak dotąd w Hamburgu ani jeden człowiek nie umarł na koronawirusa. – Wszyscy, których dotychczas przebadaliśmy, mieli raka, chroniczną chorobę płuc, bardzo dużo palili albo mieli silną nadwagę, cierpieli na cukrzycę czy też mieli choroby układu krążenia – relacjonuje. Wirus był w tych przypadkach kroplą, która przelała czarę."   Tak, wiem, że zenek zaraz mi tu Hitlera wsadzi, doktora Mengele i jeszcze coś tam znajdzie, aleeee...  
    • Robi się kotłownia, jak do kominka podłączamy centralne ogrzewanie. Przy decyzji na budowę prawdziwego kominka trzeba się jeszcze zastanowić, czy mamy gdzie składować drewno kominkowe. Drewno "surowe" czy marketowe kupione dziś nie nadaje się do natychmiastowego palenia, trzeba je suszyć nawet do trzech lat.  
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...