Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Raczej zastanów się.   Oba mogą być porysowane, pogięte - bez możliwości zwrotu.   W takich widłach cenowych kupisz pełnosprawny sprzęt z ustawową gwarancją (minimum 24 miesiące) - w tym okapy teleskopowe (które polecam z przyczyn praktycznych).   Ps. Z uwagi na to, że wentylacja kuchni jest przez łazienkę (co jest dozwolone), okap kominowy?wyciągowy raczej odpada.   Ps.2. Sugeruję wycieczkę do sklepu z AGD i tam pooglądać, popytać, wybrać typ/rodzaj i dopiero wtedy poszukać najtańszego "dostawcę" takiej maszyny.   Tak na zachętę:  
    • Zaczynasz wreszcie myśleć , jak zrobisz otwór na zewnątrz, to raz kupujesz okap  i  myjesz filtry siatkowe w zmywarce, jak nie robisz otworu na zewnątrz,  to walisz wilgotne powietrze na kuchnię, myjesz filtry siatkowe w zmywarce  i co jakiś czas dokładasz kasę do okapu na filtry węglowe, też je reanimują - myją, ale najlepiej zapachy neutralizuje nowy.
    • Filtry aluminiowe to takie gęste, zbierające opary tłuszczu, a węglowy - zapachowy jest istotny przy pracy cyrkulavyjnej okapu. A przy wywiewowej jest niepotrzebny.
    • Więc życzę powodzenia!!! Mógłbyś pisać w formie jakiegoś "dziennika" jak leci...
    • Teraz króciutko. Wklejam tylko zdjęcie.  Co do okapu wezmę jeden z tych, które zamieściłam. Przy jednym ( już nie pamiętam którym) było napisane , że ma trzy filtry aluminiowe bodaj. Czy to oznacza , że nie trzeba kupować tych węglowych, tylko te myć? Oczywiście chodzi mi o montaż na ten moment, a jak się sprawdzi, to na zawsze "bezdziurzasty". Obawiam się tych filtrów węglowych, bo jak kiedyś zapytałam o cenę do okapu w BRW, to powiedzieli 80 zł i co dwa miesiące konieczność wymiany. Staram się unikać takich kosztów stałych, o ile się da.
  • Popularne tematy