Skocz do zawartości

Recommended Posts

Reklamuję u dewelopera wykonanie tarasu. 
Taras 22metry przed domem, ktory wybudował deweloper. Taras wyglada po 3 miesiącach tak jak na poniższej fotce
Na całej długości tarasu powstały dziury o głębokości od 1 do 5 cm 
Zgłosiłem reklamacje ale o dziwo deweloper odpisał mi ze taras „wylany bez podania klasy betonu i do wykończenia przez nabywcę” i ze ogólnie mogę mu naskoczyć :)
Wtf ?? Co o tym sądzicie 
Czy deweloper ma racje ? Jak dochodzić swoich praw
df19a345f3d2c825.jpg

89620E44-82E6-4CD0-A59F-85C51A31D20C.thumb.jpeg.3360648eafe5e0866e24110fcf059bd5.jpeg05145572-7952-4034-BB13-4A8E61539EC0.thumb.jpeg.90640076b7671315be695bd0cf944457.jpeg

Link do komentarza

Wygląda jak glify i ściana pionowa ale odpływy są OK na progu na dole okna/drzwi balkonowych :) 🤔 Teraz trzeba to wyrównać jakąś silną szlichtą - a ta co masz nie kruszy się??? Może pięlęgnacja była na szybko w upał bez zbytniego polewania. Zacierkę niby widać ale chyba po ciemku robiona. Zrób rozpoznanie u sąsiadów czy też takie dziury po dojrzewaniu zostały?

 

Ta reklamacja to chyba bez sensu bo ci jakiś "spec" przyjdzie od tego samego dewelopera i dalej zrobi to po swojemu jak do tej pory. Sam wykończ i najwyżej zbieraj rachunki na wykończenie powierzchni a potem domagaj się zwrotu kosztów.

Zawsze możesz dodatkowo wziąć rzeczoznawcę z wojewódzkiej izby inżynierów i upewnić się, ze taras wystarczy jedynie prawidłowo wykończyć i wzmocnić warstwę nośną pod okładzinę (płytki, płyty etc.). Rzeczoznawcza to koszty ale potem w ewentualnej potyczce z deweloperem i sprawie w sądzie masz ekpsertyzę nie do podważenia.

Link do komentarza
Dnia 19.05.2017 o 11:41, Eksperci Buderus - technika grzewcza napisał:

Niestety nie ma możliwości zdalnej określenia rzeczywistych kosztów ogrzewania. Można wykonać szacunek bazując na dokładnym obliczeniu projektowego zapotrzebowania na ciepło. Jednak kluczowym czynnikiem będzie też oczywiście pogoda. Zachęcamy do kontaktu z firmą instalacyjną, która na miejscu zweryfikuje potrzeby klienta i dostosuje propozycję.

Po deszczu powstają nowe dziury, 

najgłębsza ma 5 cm ;).

kluczową sprawą jest to, że deweloper twiedzi, ze taras jest fachowo wykonany. 

Link do komentarza
6 godzin temu, Rafał Jarząbek napisał:

Po deszczu powstają nowe dziury, 

najgłębsza ma 5 cm ;).

kluczową sprawą jest to, że deweloper twiedzi, ze taras jest fachowo wykonany. 

To już zapawa na fuszerkę. Wypłukiwane jest kruszywo bo pewno cementu żałowali. Tak zgaduję. W jednej dziurze widać wylewkę i warstwy jak w torcie - siwe na górze (zacierka czy co to jest za cudo - nie wiem) a głębiej coś w jasniejszym kolorze (jakby zwietrzałe kruszywo). Możliwe, że mi się wydaje.

taras_screen.jpg

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry,

 

naszym zdaniem należałoby to skuć i wylać poprawnie odpowiedni jastrych spadkowy.

 

Przykładowo pokazujemy w załączonym przekroju, jak powinien wyglądać poprawnie wykonany taras w systemie Weber.

https://www.netweber.pl/weber-technologia-deitermann/systemy/hydroizolacja-balkonow-i-tarasow.html

 

W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu.

 

Pozdrawiamy

hydroizolacje-2018-06-ochrona-tarasu.pdf

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...