Skocz do zawartości

Podcięcie na stopy pod wanną


Recommended Posts

Witam,

Wykonawca zabudował nam wannę oraz wykonał podcięcie na stopy (kopnik) bloczkami Ytong. Części widoczne zostały zabudowane płytkami, jednak sama górna część kopnika została 'surowa'. Wykonawca mówi, że tak jest ok, niemniej martwię się (szczególnie przy moich zdolnościach), że przejadę wierzchnią częścią stopy po bloczku i ją sobie poharatam. Tu moje pytanie - czy faktycznie tą część tak się zostawia?  Czy może powinno się ją wyłożyć płytkami albo chociaż czymś wygładzić?

Link do komentarza
Gość mhtyl

Zrób fotki tego kopnika jak to wygląda, ale na chwilę obecna to jeżeli wykon tego fachowca budzi Twoje wątpliwości to nie jest dobry wykon. Ma być tak zrobione aby to Tobie pasowało i się podobało. Uważam, że powierzchnia górna/pozioma kopnika powinna być obrobiona.

Link do komentarza

Nie powinno być tak zostawione!

Jest to dość upierdliwe w wykonaniu i dlatego nie chce się wykonawcy klęczeć, czy leżeć przed tą wanną i wykończyć tak, jak powinno być zrobione.

Możliwe, że nie ma tam w tym momencie miejsca na wsunięcie płytek odpowiednio dociętych (w ytongu na upartego można to miejcse wyskrobać), ale należałoby chociaż zagruntować to nieobrobione miejsce i przynajmniej zaciągnąć gładzią cementową, czy klejem do płytek NA GŁADKO i zamalować.

Link do komentarza
Gość mhtyl
2 godziny temu, jsop napisał:

Witam,

Wykonawca zabudował nam wannę oraz wykonał podcięcie na stopy (kopnik) bloczkami Ytong. Części widoczne zostały zabudowane płytkami, jednak sama górna część kopnika została 'surowa'. Wykonawca mówi, że tak jest ok, niemniej martwię się (szczególnie przy moich zdolnościach), że przejadę wierzchnią częścią stopy po bloczku i ją sobie poharatam. Tu moje pytanie - czy faktycznie tą część tak się zostawia?  Czy może powinno się ją wyłożyć płytkami albo chociaż czymś wygładzić?

Tak powinno być być poprawnie zrobione.

c6419efac6f7a19c0654a0d8e634b856.jpg

Link do komentarza
Gość mhtyl

A wiesz jak to wygląda? bo ja nie, tylko się domyślam że takie coś może być. Nieraz opis sytuacji opisywany przez laika był zgoła inny niż po pokazaniu fotek.

Link do komentarza

Dzięki za odpowiedzi! 
Nie mam w tej chwili dostępu aby robić zdjęcia, więc tak tylko poglądowo wrzucę, chodzi o takie wcięcie na dole wanny: mala-lazienka-zobacz-gdzie-ustawic-9.jpg

 

W tej chwili górna część podcięcia jest zostawiona tak jak w załączniku.

Niemniej, myślę, że dostałam już odpowiedź, że to nie jest w porządku... Jeszcze raz, dzięki za wsparcie :) 
 

kopnik.png

Link do komentarza

Standardowo raczej się takich powierzchni nie kafelkuje, ale poproś kafelkarza niech Ci to jakimś klejem zaciaprze i będzie po sprawie. A z drugiej strony to wszystko zależy od waszych uzgodnień i ilości kasy jaką chcesz wydać na wykończenia, bo nie ma co się szarpać, wymagać i udowadniać fachowcowi że to mi się należy jak psu micha, tym bardziej że sprawa jest mało istotna. Oczywiście dolna krawędź tych kafelek nie może być cięta i pozostawiona jako ostra, bo wtedy to faktycznie sobie możesz nóżki pociąć.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...