Skocz do zawartości

Dzialka ze spadkiem a budowa garazu


graza&tym

Recommended Posts

Perkusja, wygłuszenie, ewentualni goście, ewentualna adaptacja na powierzchnię mieszkalną... tak jak pisał ktoś wcześniej wysokość znacznie większa niż w planie - przynajmniej taka, jak parter...

Link do komentarza

widzę jedną zasadnicza wadę - brak przejścia z garażu do części mieszkalnej. Wjeżdzasz z zakupami do garażu, a potem to wszystko musisz naokoło wnieść do domu. Albo stajesz przy wejściu, chowasz, a potem i tak auto do garażu trzeba odprowadzić. Po latach użytkowania garażu z przejściem (także wcześniej w domu rodzinnym) - nie wyobrażam sobie, żeby nie mieć tego przejścia. Kolega, który ma bardzo podobnie rozwiązane jak ty - cały czas na to narzeka.

Link do komentarza

Jeśli już robić tę dodatkową kondygnację (w dodatku z założeniem, że kiedyś może być mieszkalna), to niech będzie wyższa. Przy takim założeniu między kondygnacjami przydałyby się schody (chyba, że w podpiwniczeniu będzie osobne mieszkanie).

Po połączeniu kondygnacji schodami pomieszczenie gospodarcze przeniósłbym na dół, a powierzchnia odzyskana w ten sposób i częściowo z komunikacji mogłaby powiększyć salon i sypialnię (9,5 m2 to trochę mało).

Link do komentarza
3 godziny temu, aaaa napisał:

widzę jedną zasadnicza wadę - brak przejścia z garażu do części mieszkalnej. Wjeżdzasz z zakupami do garażu, a potem to wszystko musisz naokoło wnieść do domu. Albo stajesz przy wejściu, chowasz, a potem i tak auto do garażu trzeba odprowadzić. Po latach użytkowania garażu z przejściem (także wcześniej w domu rodzinnym) - nie wyobrażam sobie, żeby nie mieć tego przejścia. Kolega, który ma bardzo podobnie rozwiązane jak ty - cały czas na to narzeka.

Hmm...no pewnie upierdliwa sprawa, ale nie wiem, jak mialabym to polaczyc jakos rozsadnie nie powiekszajac jednoczesnie powierzchni zabudowy..Juz w tej chwili moj "maly, prosty domek"...nabral takich rozmiarow, ze mnie panika ogarnia ;) 

59 minut temu, Budujemy Dom - działka i dom napisał:

Jeśli już robić tę dodatkową kondygnację (w dodatku z założeniem, że kiedyś może być mieszkalna), to niech będzie wyższa. Przy takim założeniu między kondygnacjami przydałyby się schody (chyba, że w podpiwniczeniu będzie osobne mieszkanie).

Po połączeniu kondygnacji schodami pomieszczenie gospodarcze przeniósłbym na dół, a powierzchnia odzyskana w ten sposób i częściowo z komunikacji mogłaby powiększyć salon i sypialnię (9,5 m2 to trochę mało).

Tak, zgodze sie, trzeba ja bedzie podwyzszyc. Zalozenie jest wlasnie takie, ze byc moze, w przyszlosci, mialaby byc ta przestrzen zaadoptowana na osobne mieszkanie. Jest to jednym z powodow, dla ktorych zdecydowalam sie w ogole na ta koncepcje, poniewaz ze wzgledu na ograniczenia (linia energetyczna i las), jakakolwiek ewentualna rozbudowa w poziomie bylaby raczej niemozliwa.

 

Jesli chodzi o pom.gosp, to z zalozenia ma ono pelnic rowniez funkcje "awaryjnej" sypialni dla niewymagajacych gosci (wersja podwojnego, rozkladanego lozka polowego). Potrzebuje takiego "zaplecza", bo majac rodzine w innej czesci kraju licze na ich wizyty od czasu do czasu ;) Choc nie wyobrazam sobie gosci "zameldowanych" w salonie wyrzucac ich do piwnicy jednak nie bede ;)

 

Jesli chodzi o sypialnie, wiem ze 9,5m to niewiele, ale (wiem z autopsji) ma to taka zalete, ze zapobiega pokusie jej zagracania. Mam w tej chwili taka sypialnie i sprawdza sie bez zarzutu, szczegolnie w wypadku miejsca na szafe wnekowa (takie miejsca sa w projekcie wygospodarowane w obu sypialniach oraz w korytarzu)

Link do komentarza
55 minut temu, Elfir napisał:

Może trzeba było iśc w dom półpodestowy (półpiętrowy)?

 

images?q=tbn:ANd9GcSteAWgPh5pA85qLwCgOVh

Hmm...moje szare komorki zaczynaja mnie prosic o zdecydowanie sie na cos i trzymanie sie jednej opcji ;)

Zaczelam sie tez zastanawiac, czy w tym wypadku udaloby sie zorganizowac ten taras w wersji drewnianej/deski kompozytowej. Bo faktycznie, cala ta betonowa konstrukcja wyglada mi ciezko i drogo. 

Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...