Skocz do zawartości

Posadzka - jaka grubość i z czego ?


Recommended Posts

Witam, chciałbym prosić Was o poradę. Chcę w piwnicy poprawić posadzkę, którą niestety źle wykonano. Kolejność warstw jest taka, na samym dole jest stara posadzka która była spękana, miała jakieś uzupełnienia, była bardzo nierówna a do poziomu brakowało jej wielu CM. Na to została położona folia i w zależności od poziomu styropian posadzkowy, na to przyszła folia i beton B20. Niestety majster który to wykonywał tego nie zatarł i nie przyłożył się przy wyrównywaniu więc wszystko jest nierówne i ma masę wgłębień i ubytków. 

 

Chciałbym to naprawić własnymi siłami, ogranicza mnie niestety wysokość piwnicy i chciałbym wylać na to jak najmniej. Znalazłem zaprawę posadzkową ATLASA POSTAR 10, grubość warstwy już od 1 cm do 10 cm. Musiałbym się nakręcić mieszając całość na 20 m2. Zmierzyłem i wychodzi na to, że muszę dolać od 1 do 2,5 cm takiej warstwy. Takie są nierówności. Myślę, że koło 40 worków.

 

Łatwiej byłoby mi gdybym wylał na to drugą warstwę betonu posadzkowego kupionego w betoniarni. Gotowy beton taczką przetransportowałbym do piwnicy, rozłożył i zatarł.

 

Tylko czy taki beton w takiej grubości można wylać na wcześniej wylany beton B20 ?

 

Masa samopoziomująca odpada ponieważ koszt byłby zdecydowanie za wysoki.

 

Pozdrawiam i proszę o radę.

Link do komentarza

ATLAS POSTAR 10 - to dobre rozwiązanie. Pamiętaj o solidnym oczyszczeniu istniejącej posadzki (zdjęcie luźnych frakcji), następnie zagruntuj w systenie zalecanym przez producenta i zgodnie z opisem na worku przytępuj do pracy.  Klasyczny beton, w Twoim przypadku, na pewno się nie sprawdzi.

Edytowano przez Parkiet Komplex (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Dzień dobry,

 

chętnie poznalibyśmy więcej szczegółów odnośnie obecnej posadzki, aby zaproponować najlepsze i trwałe rozwiązanie.

 

Wstępnie możemy zaproponować np. weber.floor POZIOM: https://www.netweber.pl/systemy-podlogowe/produkty/masy-samopoziomujace/weberfloor-poziom.html, który można układać do 20 mm.

Może Pan też zastosować jastrych cementowy np. weber.floor 1000: https://www.netweber.pl/systemy-podlogowe/produkty/jastrychy-cementowe/weberfloor-1000.html, który może być układany do grubości nawet 100 mm.

 

Zachęcamy do kontaktu z nami: tel. 801 620 000.

 

Pozdrawiamy

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...