Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
gitsolarny

Kolektory słoneczne vs panele

Recommended Posts

Czy ktoś z Was użytkuje kolektory słoneczne lub panele? Jestem ciekaw jak w praktyce się sprawują obydwa rozwiązania, a także wady i zalety obydwu rozwiązań. A przede wszystkim na czym można najwięcej oszczędzić. Temat dla jednorodzinnego gospodarstwa z 1 piętrem i poddaszem.

Witaj, 

Twoje pytanie jest dość nietypowe - na czym można najwięcej oszczędzić. W jakim kontekście chcesz porównywać te dwa rozwiązania? Fotowoltaika produkuje energię elektryczną, a kolektory pomagaja w przygotowaniu ciepłej wody użytkowej. 

Na czym ci zależy najbardziej? 

Dnia 22.06.2018 o 14:42, gitsolarny napisał:

Czy ktoś z Was użytkuje kolektory słoneczne lub panele? Jestem ciekaw jak w praktyce się sprawują obydwa rozwiązania, a także wady i zalety obydwu rozwiązań. A przede wszystkim na czym można najwięcej oszczędzić. Temat dla jednorodzinnego gospodarstwa z 1 piętrem i poddaszem.

Nie oszczędzić tylko zyskać. I pytanie, które zadał już Ekspert Viessmann - czego oczekujesz? to już moja parafraza pytania Eksperta.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Jeśli chcemy, by temperatura w garażu, który znajduje się w bryle budynku była wyższa, musimy pomyśleć nie tylko o dobrej izolacji przylegających do części mieszkalnej ścian i sufitu oraz o bardzo ciepłych drzwiach łączących go z domem, ale także o ograniczeniu strat ciepła przez powierzchnię bramy garażowej. Powinniśmy wtedy zamontować bardzo dobrze izolowaną termicznie bramę segmentową, taką jak brama LPU 67 Thermo firmy Hörmann.   Współczynnik przenikania ciepła tej bramy, zbudowanej z segmentów o grubości 67 mm z przegrodą termiczną oraz wyposażonej w podwójne uszczelki wargowe na łączeniach segmentów i w podwójną uszczelkę progową, wynosi około 1,0 W/(m2K).   Ale izolacyjność cieplna bramy może być jeszcze wyższa, jeśli podczas montażu zabezpieczymy jej połączenie z murem, do którego jest zamocowana. Najlepszym rozwiązaniem jest tu montaż zestawu ThermoFrame firmy Hörmann. Składający się z dodatkowych uszczelek na obwodzie bramy oraz z kątownika z tworzywa sztucznego zestaw ogranicza do minimum powstawanie mostków termicznych, jakie tworzą się pomiędzy ścianą garażu a ościeżnicą, a tym samym znacząco wpływa na dodatkową poprawę izolacyjności cieplnej bramy.  
    • Gość Dociekliwy
      Co oferuje konkurencja? Chyba nie tylko Wiśniowski ma takie ciepłe bramy?
    • Odpowiedź eksperta: Brama garażowa tak jak drzwi zewnętrzne powinna chronić przed stratami ciepła w budynku. Jeżeli garaż znajduje się w bryle domu czy chcemy zamontować w nim ogrzewanie, warto pomyśleć o bramie zapewniającej odpowiednią izolację cieplną. Pozwoli to ograniczyć straty ciepła, a zatem i zaoszczędzić zużycie energii.
      Pełna treść artykułu pod adresem:
      https://www.budujemydom.pl/garaz/24156-jakie-bramy-sa-najbardziej-polecane-do-ogrzewanych-garazy
    • Gość Marta_43
      Jeśli łóżko z wbudowanym zagłówkiem to szczerze polecam to łóżko https://makehome.pl/lozka/450-lozko-dwuosobowe-160-cm-mhf-105.html Skandynawski styl, pikowany zagłówek w modnym, szarym kolorze. Do kompletu można dobrać komodę, toaletkę i szafki nocne.
    • Gość Ania_34
      Długo szukałam zasłon, które będą pasowały do pokoju małego chłopca. Unikatowe wzory znalazłam w sklepie MAKE HOME. Wybrałam zasłony z kolorowymi statkami https://makehome.pl/zaslony/1119-zaslona-lajwa-4-mha0-02-0025.html W sam raz dla małego marynarza! Jak się okazało do zasłon można dobrać dekoracyjną poduszkę z tym samym wzorem.
  • Popularne tematy