Skocz do zawartości

KLIMATYZACJA


Recommended Posts

Witam,

tworzymy z mężem mieszkanie na poddaszu, obecnie jest tu strasznie gorąco w upały. Na dachu położona jest blacha ale według fachowców odpowiednio zabezpieczona aby nie przepuszczać ciepła. Jakie obecnie stosuje się rozwiązania, klimatyzację na takiej powierzchni? Co możecie polecić aby ochłodzić ten metraż? 

Link do komentarza

Cóż, najlepszym rozwiązaniem jest izolacja termiczna z wełny mineralnej - izoluje latem i zimą. Sam mieszkam w mieszkaniu z poddaszem i zauważyłem, że deweloper chyba zaoszczędził albo wełna z z jakiejś przyczyny nie spełnia swojej pierwotnej roli (12 lat od oddania budynku).

Działanie, które nie obejmuje prawidłowego ocieplenia poddasza to w tym przypadku szybka wymiana powietrza z zapewnieniem źródła zimnego powietrza - piwnica, GWC etc. Ja bym postawił na wydajną wentylację wymuszoną lub rekuperację.

Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...

Witajcie,

ja może dzisiaj może nietypowo, ale wypowiem się w temacie klimatyzacji a w zasadzie klimatyzatora, który nie tylko chłodzi, ale tak jak w temacie wątku - również grzeje - polecam Vitoclima 200-S. 

Decydując się na montaż klimatyzatora warto rozważyć zakup urządzenia, które nie tylko będzie schładzać powietrze latem, ale również je ogrzewać zimą. Klimatyzator z funkcją grzania sprawdzi się m.in. w okresach przejściowych, np. wczesną jesienią lub wiosną, gdy chcemy podnieść temperaturę we wnętrzu, ale nie opłaca się jeszcze uruchamiać całego systemu grzewczego w budynku. Klimatyzator Vitoclima 200-S wyposażony jest dodatkowo w specjalną funkcję, która umożliwia utrzymywania dodatniej temperatury we wnętrzu (+8ºC). Funkcja też jest przydatna zimą np. podczas dłuższej nieobecności domowników, ponieważ zapobiega wychłodzeniu budynku i chroni go przed zamarzaniem.

Chcesz wiedzieć więcej - zapraszam po szczegóły: TUTAJ

Co Wy na to? 

Pozdrawiam!

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...