Skocz do zawartości

Podłoga z OSB w piwnicy


Recommended Posts

Witam,

Chciałabym zrobić podłogę w piwnicy (dom lata 70), na której obecnie jest „jakaś” betonowa wylewka (którą już pozamiatałam i odpyliłam), bez izolacji poziomej, bo jest problem z wilgocią. Myślałam o zabezpieczeniu istniejącej wylewki środkiem grzybobójczym. Następnie po wyschnięciu chciałabym położyć folię z wywinięciem na ścianę. Wokół ścian zastosować 1 cm wkładki ze styropianu jako dylatację.

1. Nie wiem czy układać płyty osb na legarach, bo wymiary pomieszczeń to np. 260cm, 277cm, 262cm, więc chyba będzie problem z małymi docinkami płyt.

2. Czy zastosować dwie łączone płyty np. 10mm układane na „krzyż”(górna warstwa w poprzek dolnej). Tylko jest problem, bo nie ma takich frezowanych płyt. Są dopiero 15mm. Czy może być na dół 10mm, a na górę 15 frezowana? Czy może jedna 22mm frezowana?

3. Jak i czym ewentualnie skleić płyty osb?

Może jest jakiś inny sposób ?

Proszę o poradę jak rozwiązać mój problem?

Pozdrawiam

Ela

Link do komentarza

Z opisu nie wynika do czego ma służyć ta podłoga - docelowe pokrycie, podkład pod inną posadzkę?  Użycie płyt OSB w potencjalnie wilgotnym środowisku to zły pomysł - hydroizolacja od gruntu nie gwarantuje zabezpieczenie przed wilgocią (kondensacja)  i dopiero po doprecyzowaniu przeznaczenia podłogi można będzie coś poradzić.

Link do komentarza

Można ją pokryć w różny sposób :

1. zagruntowanie powierzchni gruntem głęboko penetrującym (zapobiegnie pyleniu),

2. wylewka samorozlewna wzmocni i i wyrówna podłogę,

3. izolacja z papy, folii i jastrych grubości przynajmniej 3,5 cm zatarty na gładko (z gotowej zaprawy) lub z powierzchnią "wypalaną" (cement wcierany w niestwardniałą zaprawę).

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...