Skocz do zawartości

Co byś zmienił budując drugi raz?


Recommended Posts

Dzień dobry :)

Przez kilka ostatnich miesięcy przeglądałem internet w poszukiwaniu komentarzy osób, które już się wybudowały i podzieliły się tym, co by zmieniły, gdyby budowały się drugi raz.

Przez ten czas przejrzałem kilkadziesiąt różnych stron internetowych i forów (także to) i przeczytałem około 10000 (!) przeróżnych wypowiedzi. Odpowiedzi były przeróżne i dotyczyły zarówno wybranego projektu, współpracy z wykonawcami, urządzania ogrodu, jak i urządzenia mieszkania. Spisałem te odpowiedzi, które pojawiały się najczęściej, a następnie wszystkie posegregowałem, zredagowałem i podzieliłem na różne kategorie. Masa pracy – mówię szczerze.
 

Myślę, że dzięki zebraniu wszystkich komentarzy w jednym miejscu, kolejni budujący będą mogli uniknąć niektórych błędów.
 

Najczęściej pojawiające się komentarze dotyczyły następujących kwestii (w kolejności od najczęstszych do nieco rzadszych wypowiedzi) – wszystkie wyjaśniam szerzej w tekście.


"Gdybym budował się drugi raz to następnym razem…"
 

– Wybudowałbym mniejszy dom.

– Wybudowałbym mniej skomplikowany dom.

– Dłużej myślałbym na projektem.

– Nigdy nie brałbym znajomego kierownika budowy lub projektanta.

– Byłbym mniej pobłażliwy dla wykonawców.
– Nie montowałbym u siebie wanny z hydromasażem. Poważnie. :) Nie spodziewałem się, że temat wanny z hydromasażem będzie się przewijał tak często. Najbardziej zapadła mi w pamięć jedna dyskusja na forum muratora, gdzie jeden budujący narzekał, że wanna z montażem kosztowała go aż 15000 zł, a wziął w niej kąpiel do tej pory tylko 4 razy. Ktoś trzeźwo napisał, że powinien koniecznie się wykąpać jeszcze kilka razy bo na razie wychodzi, że jedna kąpiel kosztowała go aż 3750 zł  :)

https://blog.poradnik-budowlany.com/co-bys-zmienil-budujac-jeszcze-raz/

Edytowano przez Sławomir Zając (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, Sławomir Zając napisał:

Dzień dobry :)

Przez kilka ostatnich miesięcy przeglądałem internet w poszukiwaniu komentarzy osób, które już się wybudowały i podzieliły się tym, co by zmieniły, gdyby budowały się drugi raz.

Przez ten czas przejrzałem kilkadziesiąt różnych stron internetowych i forów (także to) i przeczytałem około 10000 (!) przeróżnych wypowiedzi. Odpowiedzi były przeróżne i dotyczyły zarówno wybranego projektu, współpracy z wykonawcami, urządzania ogrodu, jak i urządzenia mieszkania. Spisałem te odpowiedzi, które pojawiały się najczęściej, a następnie wszystkie posegregowałem, zredagowałem i podzieliłem na różne kategorie. Masa pracy – mówię szczerze.
 

Myślę, że dzięki zebraniu wszystkich komentarzy w jednym miejscu, kolejni budujący będą mogli uniknąć niektórych błędów.
 



https:/xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxcom/co-bys-zmienil-budujac-jeszcze-raz/!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szcza pisanina. Gdybyś zrobił to jak opisujesz to znalazłbyś na tym forum temat identyczny, 

,po drugie założyłeś nowy temat dublując już istniejący, po trzecie to wszystko zrobiłeś tylko po to aby zareklamować swojego bloga.

Link do komentarza
14 godzin temu, mhtyl napisał:

Gdybyś zrobił to jak opisujesz to znalazłbyś na tym forum temat identyczny,  

,po drugie założyłeś nowy temat dublując już istniejący, po trzecie to wszystko zrobiłeś tylko po to aby zareklamować swojego bloga.

 

O rany, przepraszam. Mówię poważnie. W moich notatkach zapisałem, że korzystałem m.in. z informacji z podanego wątku i że ostatni post był napisany ponad 2 lata temu. Wczoraj, gdy umieszczałem nowy temat nie sprawdziłem, że cały wątek jest już na drugiej stronie forum i rzeczywiście mój wpis go dubluje...
 

Co do reklamowania bloga: oczywiście, że chciałbym, aby wpis przeczytało jak najwięcej osób. Wiem jednak, że jest cienka granica między reklamą, a umieszczaniem przydatnych artykułów dla budujących. W końcu internet jest pełen artykułów pisanych na kolanie, artykułów sponsorowanych i po prostu mało wartościowych... Mam jednak nadzieję, że nawet po pobieżnym przejrzeniu moich artykułów będzie widać, że poświęcam ich napisaniu mnóstwo czasu i są one rzeczywiście pomocne i wartościowe.

 

 

Link do komentarza
7 minut temu, Sławomir Zając napisał:

Co do reklamowania bloga: oczywiście, że chciałbym, aby wpis przeczytało jak najwięcej osób. Wiem jednak, że jest cienka granica między reklamą, a umieszczaniem przydatnych artykułów dla budujących. W końcu internet jest pełen artykułów pisanych na kolanie, artykułów sponsorowanych i po prostu mało wartościowych... Mam jednak nadzieję, że nawet po pobieżnym przejrzeniu moich artykułów będzie widać, że poświęcam ich napisaniu mnóstwo czasu i są one rzeczywiście pomocne i wartościowe.

Cytat

Regulamin

§ 2.Zasady korzystania z Forum

 

2.Niedopuszczalne jest umieszczanie przez uczestników na łamach Forum treści sprzecznych z prawem. W szczególności niedozwolone jest:

 

 

4. Niedopuszczalne jest również umieszczanie przez uczestników na łamach Forum przekazów reklamowych, przekazów zawierających linki do prywatnych stron www oraz treści zawierających dane osobowe, teleadresowe lub adresy e-mail.  

Warto stosować się do zasad panujących, tym bardziej że podpisałeś i zaakceptowałeś Regulamin, a jak mówią, nieznajomość prawa szkodzi.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...