Skocz do zawartości

Czy popełniłem błąd ?


Recommended Posts

Witam 

Uznało nam się z żoną iż w salonie gdzie mamy dostęp do komina oraz wentylacji zrobimy sobie "aktywna" ozdobę w postaci piecyka wolnostojącego 

 

Wszystko fajnie jednak chyba do momentu w którym bodajże popełniłem błąd ? 

 

Otóż kupiłem do podłączenia piecyka z kominem 

Rurę spalinowa czarna X2 oraz kolano 

Wszystko dobrze ale chyba źle zamontowałem rury ? 

Otóż kielichami w dół tzn z komina wychodzi rura gdzie jest zakończona kielichem na to nachodzi kolano które również jest kielichem w dół obrócone i na to rura prosto do kominka również kielichem w stronę wylotu spalin z kominka , gdzieś wyczytałem że powinno się to robić odwrotnie kielichami do góry , za gdzieś że jest to zrobione dobrze a kielichami do góry daje się rury ocynkowane srebrne

 

Jeśli jest źle to zostaje wymontowywanie rury ze ściany i jej obrzucenie ? Trochę bym miał roboty gdyż mam na ścianie kamien dekoracyjny położony ,czy jest jakaś i na możliwość ? 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź 

 

 

Edytowano przez LucaO (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Masz dobrze zmontowane i nie musisz nic zmieniać.

Kielichami w górę można dawać gdy cały komin jest z rur i jeszcze do tego kominek z płaszczem wodnym, ze względu na odprowadzenie kondensatu, a Ty masz tylko wprowadzenie do komina. 

Zwykłe kominki zresztą mają zazwyczaj czopuch wylotowy takich rozmiarów że można na niego włożyć tylko kielich a nie odwrotnie, czyli kielichami w dół tak jak i Ty masz zrobione.

O kondensat martwić się nie musisz bo jak będziesz palił w miarę normalnie bez kiszenia jakiegoś mokrego drewna, to z całą pewnością on nie powstanie na tej drodze od kominka do ciągu kominowego.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Dziękuję za odpowiedź ,a jeszcze zapytam bo minimalnie mam za długa rurę odprowadzająca spaliny o jakieś 2 cm od rury która idzie do komina ,nie wykąbinuje nic innego niż przycięcie ,i moje pytanie czy lepiej ciąć na kielichu czy nie ? Kielich po włożeniu w czopuch wylotowy ma jakieś 0,5 mm luzu ,Pan zajmujący się tego typu rzeczami polecił mi do uszczelnienia uszczelniacz Ceresit heat resistant cs38 ,czy on nada się do uszczelnienia połączeń ?

Edytowano przez LucaO (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...