Skocz do zawartości

Czy popełniłem błąd ?


Recommended Posts

Witam 

Uznało nam się z żoną iż w salonie gdzie mamy dostęp do komina oraz wentylacji zrobimy sobie "aktywna" ozdobę w postaci piecyka wolnostojącego 

 

Wszystko fajnie jednak chyba do momentu w którym bodajże popełniłem błąd ? 

 

Otóż kupiłem do podłączenia piecyka z kominem 

Rurę spalinowa czarna X2 oraz kolano 

Wszystko dobrze ale chyba źle zamontowałem rury ? 

Otóż kielichami w dół tzn z komina wychodzi rura gdzie jest zakończona kielichem na to nachodzi kolano które również jest kielichem w dół obrócone i na to rura prosto do kominka również kielichem w stronę wylotu spalin z kominka , gdzieś wyczytałem że powinno się to robić odwrotnie kielichami do góry , za gdzieś że jest to zrobione dobrze a kielichami do góry daje się rury ocynkowane srebrne

 

Jeśli jest źle to zostaje wymontowywanie rury ze ściany i jej obrzucenie ? Trochę bym miał roboty gdyż mam na ścianie kamien dekoracyjny położony ,czy jest jakaś i na możliwość ? 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź 

 

 

Edytowano przez LucaO (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Masz dobrze zmontowane i nie musisz nic zmieniać.

Kielichami w górę można dawać gdy cały komin jest z rur i jeszcze do tego kominek z płaszczem wodnym, ze względu na odprowadzenie kondensatu, a Ty masz tylko wprowadzenie do komina. 

Zwykłe kominki zresztą mają zazwyczaj czopuch wylotowy takich rozmiarów że można na niego włożyć tylko kielich a nie odwrotnie, czyli kielichami w dół tak jak i Ty masz zrobione.

O kondensat martwić się nie musisz bo jak będziesz palił w miarę normalnie bez kiszenia jakiegoś mokrego drewna, to z całą pewnością on nie powstanie na tej drodze od kominka do ciągu kominowego.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Dziękuję za odpowiedź ,a jeszcze zapytam bo minimalnie mam za długa rurę odprowadzająca spaliny o jakieś 2 cm od rury która idzie do komina ,nie wykąbinuje nic innego niż przycięcie ,i moje pytanie czy lepiej ciąć na kielichu czy nie ? Kielich po włożeniu w czopuch wylotowy ma jakieś 0,5 mm luzu ,Pan zajmujący się tego typu rzeczami polecił mi do uszczelnienia uszczelniacz Ceresit heat resistant cs38 ,czy on nada się do uszczelnienia połączeń ?

Edytowano przez LucaO (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...