Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Ewcia156

ODROLNIENIE DZIAŁKI

Recommended Posts

Witam! Chcemy z mężem w przyszłym roku rozpocząć budowę domu. Upatrzyliśmy sobie działkę na przeciwko domu moich rodziców. Niestety jest to działka rolna. Kupując ją byliśmy przekonani, że nie będzie większych problemów z postawieniem na niej domu.Niestety Pani w Urzędzie Gminy powiedziała mi, że musimy dokupić 40 arów (obojętnie w jakim mieście ) żeby całość posiadanej przez nas ziemi wynosiła 1 hektar i 10 arów. Wtedy staniemy się rolnikami i będziemy mogli budować dom na działce rolnej, a o odrolnieniu ziemi nie ma mowy! Wspomnę tylko, że ziemia jest VI kl. więc nie wiem o co chodzi. Dodatkowo sąsiaduje z działką budowlaną. Może ktoś z Was wie coś na ten temat i jak szybko i sprawnie uporać się z tym problemem? icon_sad.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urząd nie może wydać warunków zabudowy na działkę, która jest nieruchomością rolną i nie wchodzi w skład gospodarstwa rolnego. Jedynie w przypadku, gdy uprzednio obowiązujący plan zagospodarowania zezwalał na odrolnienie terenu, takie warunki można ewentualnie uzyskać.
Warto jednak zapoznać się ze stanem zaawansowania prac nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, gdyż prawdopodobnie teren ten przeznaczony zostanie pod budownictwo, a odrolnienie nastąpi automatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×