Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
JagodziAnka

LMP 51a / M&L Lipińscy

Recommended Posts

Witam wszystkich icon_biggrin.gif
właśnie rozpoczynam nowy wątek na temat jw, czyli o moim ukochanym LMP 51a. Zapraszam do dyskusji zainteresowanych i budujących .

Poguglałam i nie ma żadnych linków dla miłośników tego projektu,a nie sądzę żebyśmy byli z mężem samotni w tej miłości, więc pora utworzyć tu "bazę" dla miłośników tego domku. Na dzień dzisiejszy mamy projekt ( właściwie przeleżakował rok w szafie , ale tak bardzo go chciałam kupić, że mąż uległ icon_razz.gif no i jest. Cieszę się tylko, że jestem niezmienna w mojej miłości do 51a, bo byłby dym, gdybym znalazła coś nowego przez ten roczek ) . Ale nie, jestem wierna! Projekt już przemieliłam tysiące razy i znam go niemal na pamięć. Budować zamierzamy na jesieni, teraz "walczymy" z papierkami.

Domek ten jest wobec naszych wymagań wręcz idealny, nie chcemy wprowadzać wielkich zmian. Jedynie w połaci dachowej chcemy zrezygnować całkowicie z okien, prócz tego okienka rewizyjnego przy kalenicy. Każde pomieszczenie piętra jest dostatecznie doświetlone na ścianach szczytowych, a tyle się naczytałam o połaciówkach, że nie mam zamiaru się w to bawić. Zresztą moi Rodzice mają Fakro i żaden z nich pożytek, gorąco bije od nich latem, wiecznie brudne od owadów,zimą pokryte są czapą śniegu. No i jeszcze dudnią nad głową jak pada. Z wielu opinii słyszałam, że ponoć korzystniejsze jest nieprzebijanie dachu, bo okna na nim to "dziury energetyczne" ( ładne sformułowanie) . A okna dachowe to taka, niekoniecznie użyteczna, moda. A ile zaoszczędzimy $!
Poza tym chcemy zrezygnować z okna balkonowego w gabinecie ( wyjście na taras od ogrodu)- wystarczy nam wyjście od salonu. Poza tym zyskujemy gładką ścianę na swobodne ustawienie parasola ze stołem ogrodowym, bez "włażenia" w okno. A wewnątrz-cała ściana na regały!

I to by było na tyle icon_biggrin.gif Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji !

DSC01446.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Ciekawe, modne i praktyczne ostatnio rozwiązanie: płyty betonowe wielkogabarytowe - na podjazd, taras, chodniki. Zobaczcie, jakie mają cechy płyty wielkogabarytowe Bruk-Bet, jak się je układa:  
  • Płyty wielkoformatowe Bruk-Bet. Śmiało można powiedzieć - przebój, jeśli chodzi o wykończenie podjazdu i chodników przed domem. Płyty wielkoformatowe są dziś także materiałem do wykończenia tarasu. Dom o tak jednolitej stylistyce, staje się niezwykle elegancki...

   Co zadecydowało o sukcesie płyt wielkoformatowych Bruk-Bet? Moda na nowoczesność w architekturze i otoczeniu domu. Minimalizm w projektowaniu budynków i przestrzeni wokół nich. Dom świetnie prezentuje się w otoczeniu wielkoformatowych gładkich płyt, których utrzymanie w czystości nie zabiera wiele czasu. To drugi powód sukcesu - płyty o dużym formacie są bardzo praktyczne w codziennym użytkowaniu i utrzymaniu. Z prostego powodu - mają niewiele fug...   Kolekcja wielkogabarytowych płyt brukowych NOVATOR Bruk-Bet to płyty o formatach od 20x20 cm do 100x100 cm. Płyty są wytrzymałe i na obciążenia fizyczne (wjazd auta), i na zabrudzenia. Płyty w procesie produkcji otrzymują specjalną powłokę o nazwie Perlon Lamino. To warstwa licowa, trwale zabezpieczająca. Na powierzchni płyt Bruk-Bet nie występują wykwity wapienne, kolor nie blaknie, nie porastają mchy ani algi. Płyty nie wymagają renowacji ani też specjalnej pielęgnacji. Łatwo usunąć z powierzchni nawet tak trudne zabrudzenie, jak plamy po oleju silnikowym.   Płyty wielkoformatowe układa się nie tylko na podjeździe, ale też na tarasie i na chodnikach. Wielki format na tarasie? To i uroda, i wygoda dla inwestora, kiedy można za jedną zleconą pracą wykonać całe (trwałe) otoczenie domu.   Jak wykonuje się nawierzchnię z płyt wielkoformatowych? Pierwszym etapem jest pomiar terenu i wyznaczenia granic układanej nawierzchni oraz poziomu bruku. Na wytyczonym obszarze należy usunąć humus i wybrać ziemię do głębokości 25-50 cm. Grunt powinien być jednorodny i nośny, przepuszczalny i niewysadzinowy. Trwałość nawierzchni z płyt Bruk-Bet zależy od prawidłowo wykonanej podbudowy. Podbudowę wykonuje się albo z kruszyw naturalnych i łamanych, albo mieszanki żwirowopiaskowej zagęszczonej warstwowo. Podbudowa o grubości 15-20 cm dla nawierzchni dla ruchu pieszego; 25-40 cm dla nawierzchni dla ruchu pojazdów mechanicznych. Na podbudowie powinien być utrzymany spadek 1-3%. Płyty układane są według projektu, z zachowaniem spoiny o szerokości 3-10 mm. Szczeliny wypełnia się na koniec fugą żywiczną, płukanym piaskiem lub granofugą, czyli mieszanką szlachetnych kruszyw o frakcji 0,5-2,0 mm. Innym trwałym rozwiązaniem jest spoinowanie fugą na bazie żywic. Jedną z najbardziej popularnych jest fuga żywiczna Prestige także marki Bruk-Bet.   Zapraszamy do obejrzenia filmu, jakie cechy mają płyty wielkoformatowe Bruk-Bet i jak się je układa...
  • Jasne. Już to widzę: "Dzień dobry sąsiedzie, chciałem porozmawiać o pana codziennie smrodzącym kominie" "A dzień dobry. Oczywiście, zapraszam, porozmawiajmy. Napije się pan herbatki? Może coś mocniejszego? "   Edit: o Animus w tym samym momencie potwierdził Pilnyj żeby nie kupował tych z plastykowymi kapslami, bo będziesz je później wąchał!
  • A próbowałeś po dobroci? Rozmowa? Herbatka? Merytoryczne argumenty?
 • Popularne tematy

×