Skocz do zawartości

Jak podłączyć kuchenkę gazową?


Recommended Posts

Planuję wymienić kuchenkę gazową i przestawić ją w inne, wygodniejsze miejsce. Poprzednie podłączenie było sztywne skręcane, teraz chciałbym założyć elastyczny przewód. Gdzie można podłączyć go do rury gazowej i czy trzeba zamontować kurek zamykający dopływ gazu?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wystroj-wnetrz/kuchnia/porady/25424-jak-podlaczyc-kuchenke-gazowa

Link do komentarza

Po pierwsze, ten kurek się przyda w przypadku wymiany, serwisu kuchenki etc. Chyba nie będziesz leciał do głównego zaworu żeby zamknąć gaz?

1 godzinę temu, Gość Mirek napisał:

Na rysunku jest błąd. Nie powinno być MIN 1 mb, lecz MAX 1 mb

W tekście jest mowa o max 1mb. Poza tym - samemu, bez uprawnień, nigdy w życiu.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Powinien być uwzględniony minimalny promień zakrzywienia węża i tzw. "zwis". Jeśli wejście do kuchenki połączonej wcześniej sztywno wypada dokładnie w miejscu gdzie kończy się rura to wówczas dobrze jest przejść np. z lewego na prawe wejście lub dosztukować rurkę w poziomie. To powinno zapewnić "zwis" i zmniejszyć zakrzywienie węża.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Dnia 7.06.2018 o 08:29, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

 W tekście jest mowa o max 1mb.  

W handlu dostępne są dłuższe gazowe przewody elastyczne certyfikowane. 

Dnia 12.08.2019 o 09:32, Gość jecek napisał:

Powinien być uwzględniony minimalny promień zakrzywienia węża   

Minimalny promień zakrzywienia określony jest budową przewodu elastycznego. Jego nie da się zagiąć bardziej niż jest to dopuszczalne. Oczywiście, mam na myśli zaginanie w dłoniach, a nie w imadle.

Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Babka na infolinii Gromgaz powiedziała, że nie po to jest elastyczny wąż, żeby kuchenkę przestawiać. A gdy zapytałam po co odpowiedziała, że pierwszy raz spotkała się z osobą, która chce kuchnię ruszać😂😂😂 Firmie Gromgaz mówię NIE! Zdarli ze mnie za przyłączenie kuchenki (245zł z wężem) i źle to jest zrobione. Był to koleś z Gromgaz Chorzów ul. 3 Maja.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
1 godzinę temu, Gość Diana napisał:

A co jeżeli okno jest stałe, nieotwierane? Czy nadal to 50cm musi być zachowane?

To jest butla z gazem czy gaz z sieci. Jeśli butla to minimum 1.5 m od urządzeń emitujących ciepło i 1 m od urządzeń powodujących iskrzenie. Jeśli to gaz z sieci to sobie możesz robić co chcesz.

 

Link do komentarza
Dnia 18.01.2021 o 09:36, Gość SirS napisał:

To minimum 100 czy maksimum

 

Maksimum to tyle, jakiej długości wąż uda się kupić. Ja ostatnio widziałem takie na 2,5 metra, ale to było na długo przed covid-em.

Oczywiście, cały czas mowa o specjalnym wężu elastycznym (i zbrojonym) do gazu. 

Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
Ja stosuje do podłączenia węża z kuchenką oprucz uszczelki dodatkowo taśmę teflon na gwint. Wiedziałem opinie że nie powinno sie dodatkowo uszczelniać gwintu przy samej kuchence jedynie dawać samą uszczelke. Ja daje taśmę gdyż uważam że zawsze to lepsze uszczelnienie niz sama uszczelka. Co koledzy myślą. Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...