Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

Program Baumit Sanova to tynki renowacyjne, przeznaczone na zawilgocone mury. Do stosowania na obiektach, które notują zwiększone zawilgocenie bez obecności soli, spowodowane krótkotrwałym zalaniem np. poprzez awarie wodociągowe lub powódź.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/chemia-budowlana/aktualnosci/7463-renowacja-zawilgoconych-murow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedowiarek
Na czym polega to "cudowne" działanie tynków, którymi można pokrywać zawilgocone mury? Czy nie powinno się najpierw osuszyć, usunąć przyczynę i dopiero tynkować tym, co jest na rynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.06.2018 o 09:17, Gość Niedowiarek napisał:

Na czym polega to "cudowne" działanie tynków, którymi można pokrywać zawilgocone mury? Czy nie powinno się najpierw osuszyć, usunąć przyczynę i dopiero tynkować tym, co jest na rynku?

Dzień dobry!

 

Specjalna struktura tynku umożliwia krystalizację i gromadzenie związków soli w tynku bez powstawania jego uszkodzeń.

 

Oczywiście w pierwszej kolejności rekomendujemy usunięcie przyczyny zawilgocenia. Tynki renowacyjne mają określoną zdolność magazynowania związków soli i w przypadku zastosowania ich na murach bez izolacji wodochronnej, także dojdzie do ich uszkodzenia.

 

Tynki renowacyjne służą jako wyprawa tynkarska na zawilgocone, ale wysychające mury. Ich zadaniem (oprócz funkcji estetycznej) jest ew. gromadzenie związków soli z wysychających murów.

Pełną ofertę produktów do renowacji Weber można zobaczyć na stronie: https://www.netweber.pl/weber-technologia-deitermann/produkty/renowacja-murow.html 

 

Jak należy postępować z takim murem?

Prace renowacyjne przy zawilgoconych murach należy rozpocząć od usunięcia przyczyny zawilgocenia.
W przypadku braku lub uszkodzenia izolacji poziomej ścian należy wykonać wtórną izolację poziomą w postaci przepony (zhydrofobizowanej warstwy muru odcinającej kapilarne podciąganie wilgoci). Do tego celu służy krem iniekcyjny weber.tec 946 lub płynne preparaty weber.tec 940 E (koncentrat) i weber.tec 941 (gotowy roztwór).
Szczegółowe informacje dot. zastosowania i metod aplikacji znajdują się w poszczególnych Kartach Technicznych.


Jeśli uszkodzeniu uległa izolacja pionowa (lub nie została wykonana) możemy zastosować, w zależności od wymagań i preferencji, materiały mineralne lub bitumiczne.
Wykonanie lub naprawa izolacji pionowej wiąże się niestety z odkopaniem ścian fundamentowych.

 

W zakresie rozwiązań mineralnych mamy do dyspozycji mikrozaprawę uszczelniającą weber.tec 824 lub weber.tec Superflex D2.
W przypadku stosowania materiałów bitumicznych rekomendowanym rozwiązaniem jest materiał weber.tec Superflex 10.
Szczegółowe informacje dot. zastosowania i metod aplikacji znajdują się w poszczególnych Kartach Technicznych.

https://www.netweber.pl/weber-technologia-deitermann/produkty/izolacje-bitumiczne.html

 

Po wykonaniu izolacji poziomej i pionowej możemy przystąpić do aplikacji systemu tynków renowacyjnych.
Pierwszym etapem jest wykonanie na przygotowanym podłożu obrzutki z materiału weber.san 950.
Następnie należy wykonać warstwę tynku podkładowego (magazynującego) renowacyjnego przy użyciu materiału weber.san 952 lub weber.san 953.
Po wykonaniu odpowiedniej grubości tynku podkładowego należy wykonać warstwę wygładzającą przy użyciu weber.san 956.

 

Pozdrawiamy serdecznie!

W przypadku dalszych pytań, zachęcamy do kontaktu.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Gdyby napisał redaktor, to może tak.. ale redakcja, to - niekoniecznie...
  • Od kiedy pamiętam za forum odpowiada jedna osoba która prowadzi i dba o forum. Nie raz było o tym  pisane.
  • Gość Darekk
   Witam wszystkich. Jestem tu pierwszy raz i trafiłem bo szukałem informacji o programie czyste powietrze. Na wstępie napiszę, że jakieś pół roku temu wystąpiłem o dotację w porogamie czyste powietrze. Sporo słyszałem złego o tym programie ale ambitnie się przekonywałem, że dam radę. Niestety nie dałem. Przebrnąłem przez przygotowanie wniosku i stopniowo i cierpliwe dotaczałem wszelkie dokumenty. Za każdym razem pytałem czy to już wszystko po czym po twierdzącej odwiedzi spokojnie ( o naiwny) szedłem do domu. Po czym po kilku tygodniach znowu musiałem coś uzupełniać. Faktury, oświadczenia, podpisy kierownika budowy po czym nowe formularze i tak do zeszłego tygodnia. Okazuje się, że aby dostać dofinansowanie do pieca gazowego moje okna muszą mieć współczynnik U poniżej 0,9. Moje miły 1.0 i odpadłem. Pytałem w Oknoplaście (bo takie okna zanabyłem) za ile mi zaoferują takie z U poniżej 0,9. Takie okna to już są PASYWNE co w praktyce oznacza jakieś 30 000 PLN więcej (mam 12 okien w całym domu). Nasuwa się pytanie po co mam wydać 30 000 PLN jeśli dostanę dotację na piec tylko 10 000????? Komu się to opłaci? I czy to mnie skłoni do zakupu ekologicznego pieca czy jednak ekonomia zwycięży.... naturalnie inne pytania co do progów finansowania też są logiczne... bo kto z dochodem 600 pln na osobę zaczyna budować dom? Szkoda mi tylko czasu jaki zmarnowałem na to coś co zwie się "czyste powietrze". Swoją drogą ciekawe ile nowych domów dostało dotację z tego programu?
  • Nie doczekasz się, bo nie mają - wskutek dobrej zmiany - kasy na takie oszczędności, bo przecież najpierw trzeba COŚ zainwestować, żeby oszczędzać...    
  • Oczywiście tu nie ma co sie spierać o narzędzia, ale na wyrost było danie tytułu "Jak ciąć i szlifować silikaty" bo to brzmi jak tytuł poradnika na którym powinni się inni wzorować. Jak widzę  jesteś na tyle ogarnięty i kumaty w budowlance, że wiesz dobrze jakie są odpowiednie narzędzia do cięcia. Natomiast co do fotki coś poszło  nie tak bo wyświetlają  się same cyferki.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...