Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

Program Baumit Sanova to tynki renowacyjne, przeznaczone na zawilgocone mury. Do stosowania na obiektach, które notują zwiększone zawilgocenie bez obecności soli, spowodowane krótkotrwałym zalaniem np. poprzez awarie wodociągowe lub powódź.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/chemia-budowlana/aktualnosci/7463-renowacja-zawilgoconych-murow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedowiarek
Na czym polega to "cudowne" działanie tynków, którymi można pokrywać zawilgocone mury? Czy nie powinno się najpierw osuszyć, usunąć przyczynę i dopiero tynkować tym, co jest na rynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.06.2018 o 09:17, Gość Niedowiarek napisał:

Na czym polega to "cudowne" działanie tynków, którymi można pokrywać zawilgocone mury? Czy nie powinno się najpierw osuszyć, usunąć przyczynę i dopiero tynkować tym, co jest na rynku?

Dzień dobry!

 

Specjalna struktura tynku umożliwia krystalizację i gromadzenie związków soli w tynku bez powstawania jego uszkodzeń.

 

Oczywiście w pierwszej kolejności rekomendujemy usunięcie przyczyny zawilgocenia. Tynki renowacyjne mają określoną zdolność magazynowania związków soli i w przypadku zastosowania ich na murach bez izolacji wodochronnej, także dojdzie do ich uszkodzenia.

 

Tynki renowacyjne służą jako wyprawa tynkarska na zawilgocone, ale wysychające mury. Ich zadaniem (oprócz funkcji estetycznej) jest ew. gromadzenie związków soli z wysychających murów.

Pełną ofertę produktów do renowacji Weber można zobaczyć na stronie: https://www.netweber.pl/weber-technologia-deitermann/produkty/renowacja-murow.html 

 

Jak należy postępować z takim murem?

Prace renowacyjne przy zawilgoconych murach należy rozpocząć od usunięcia przyczyny zawilgocenia.
W przypadku braku lub uszkodzenia izolacji poziomej ścian należy wykonać wtórną izolację poziomą w postaci przepony (zhydrofobizowanej warstwy muru odcinającej kapilarne podciąganie wilgoci). Do tego celu służy krem iniekcyjny weber.tec 946 lub płynne preparaty weber.tec 940 E (koncentrat) i weber.tec 941 (gotowy roztwór).
Szczegółowe informacje dot. zastosowania i metod aplikacji znajdują się w poszczególnych Kartach Technicznych.


Jeśli uszkodzeniu uległa izolacja pionowa (lub nie została wykonana) możemy zastosować, w zależności od wymagań i preferencji, materiały mineralne lub bitumiczne.
Wykonanie lub naprawa izolacji pionowej wiąże się niestety z odkopaniem ścian fundamentowych.

 

W zakresie rozwiązań mineralnych mamy do dyspozycji mikrozaprawę uszczelniającą weber.tec 824 lub weber.tec Superflex D2.
W przypadku stosowania materiałów bitumicznych rekomendowanym rozwiązaniem jest materiał weber.tec Superflex 10.
Szczegółowe informacje dot. zastosowania i metod aplikacji znajdują się w poszczególnych Kartach Technicznych.

https://www.netweber.pl/weber-technologia-deitermann/produkty/izolacje-bitumiczne.html

 

Po wykonaniu izolacji poziomej i pionowej możemy przystąpić do aplikacji systemu tynków renowacyjnych.
Pierwszym etapem jest wykonanie na przygotowanym podłożu obrzutki z materiału weber.san 950.
Następnie należy wykonać warstwę tynku podkładowego (magazynującego) renowacyjnego przy użyciu materiału weber.san 952 lub weber.san 953.
Po wykonaniu odpowiedniej grubości tynku podkładowego należy wykonać warstwę wygładzającą przy użyciu weber.san 956.

 

Pozdrawiamy serdecznie!

W przypadku dalszych pytań, zachęcamy do kontaktu.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Dziękuję, to świetnie, mogę jechać na zakupy   Myślałem o tablicówce, bo dawała mi spokój, że plama nie wyjdzie i na pewno dobrze pokryje. Natomiast ze względów ekonomicznych zrezygnuję - mam poprzednią farbę, którą malowana była kuchnia, więc jej użyję po prostu na farbę na plamy. Pewnie będzie to widoczne, no, ale - bez większego remontu, nie spodziewam się idealnych efektów.
  • Stąd tez nurtuje mnie pytanie. Bo budując piwnice oczekiwałem również że będzie to chłodne miejsce latem. Czy ocieplając we właściwy sposób z użyciem termobloczkow, unikając wszelkich mostków w kontakcie z gruntem uzyskam chłodną piwnice czy miejsce o podobnym mikroklimacie jak parter? Oraz czy chcąc uniknąć utraty ciepła z kotłowni która znajduje się w piwnicy (w przypadku gdybym jednak nie chciał ogrzewać wszystkich pomieszczeń bądź w ogóle grzewać piwnicy) musiałbym ocieplić całe pomieszczenie kotłowni od wewnątrz?    W kwestii izolacji czy w tym miejscu w przejściu wystarczy xps na posadzkę czy tu się też daje termobloczka?   
  • Firma Clipper posiada w swojej ofercie szeroki asortyment kontenerów na budowę w celu stworzenia zaplecza dla ekip technicznych, budowlanych. Chodzi o stworzenie im odpowiednich warunków do pracy, odpoczynku czy przeglądania i analizowania dokumentacji technicznej. W ofercie znajduje się kilka wariantów podzielonych ze względu na wyposażenie. Ich specyfikacja dostępna jest pod niniejszym linkiem: https://clipper.pl/wynajem-kontenerow/
  • Tak nasączony (a raczej opity) styropian jaki ostatnio wyrzucałem, to sam nie mogłem uwierzyć że taki może być. Wręcz w nim woda chlupotała, a ważył jak betonowy bloczek. Dlatego zmieniłem zdanie o nasiąkliwości styropianu.
  • Trafne, bardzo trafne określenie Tylko smutne jest to że autor tematu założył temat i tyle my go widzieliśmy a tak bardzo mu niby zależało na szybkim rozwiązaniu problemu.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...