Skocz do zawartości

Kosztorys wykonawcy za fundamenty - proszę o poradę


Recommended Posts

Witam. Stawiam dom jednorodzinny niepodpiwniczony. Wedug projektu koszt fundamentów (chodzi mi o samą robocizne) zamyka się w kwocie do10.000 zl jednak wykonawca podaje kwotę 36.662.50 zl. Oto przykady z jego kosztorysu:
1 Wykonanie lawy fundamentowej (wykopy ręczne+piasek+chudy beton+ szalowanie+ zbrojenie+betonowanie+rozszalowanie) 83.5 mb x 65 zl/mb = 5472.50
2 Wykonanie izolacji poziomej lawy fund. (emulbit+papa termozgrzewalna) = 1000.00
3 Murowanie ścian fundamentowych 70.5 m2 x 45 zl/m2 = 3172.50
4 Wykonanie wieńca fund. (szalowanie+zbrojenie+betonowanie+rozszalowanie) 83.5 mb x 55 zl/mb = 4592.50
5 Tynkowanie fundamentu 75m2 x 20 zl/m2 + 105m2 x 10zl.m2 =2550.00
6 Wykonanie izolacji pionowej i poziomej (emulbit) 200m2 x 7zl/m2 = 1400.00
7 Wykonanie izolacji termicznej (styrodur+kolki+siatka+klej 2x) 75m2 x 35zl = 2625.00
8 Wykonanie izolacji pionowej 50m2 x 7zl/m2 = 350.00
9 Montaz membrany kubelkowej (guttabeta) 75m2 x 10zl/m2 = 750.00
10 Wykopy ręczne pod drenaże+montaż studni rewizyjnych+betonowanie studni+ podsypka żwirowa+ ulożenie rur z obsypaniem żwirowym (żwir 25 ton) + obsypanie calego budynku z zewnątrz = 6000.00
11 Wprowadzenie i wyprowadzenie instalacji WOD KAN budynku = 2200.00
12 Zasypanie fundamentów zgromadzonym materialem z wykopu + zagęszczenie + piasek zasypowy gr 30 cm + zagęszczenie (ok 250 ton) = 3100.00
13 Wylanie plyty z chudego betonu 170 m2 x 12zl/m2 = 2040.00
14 Wykop - koparka ok 14 godz x 65 zl/godz + nadzór 500zl/szt = 1410.00

Przypominam, że są to koszta tylko samej robocizny bez materialów. Wymiary domu to 20m x 10m pow. zabudowy 194 m2.

Materialy:

bloczki betonowe 1300szt x 3.20 zl 4160 zl
stal ok 5000 zl
beton ok 11000 zl
deski do szalowania ok 2500 zl (4m3)
kruszywa (żwir 2000 + piasek zas. 2300 +piasek 2350 +pospal 1000) 7650 zl
druty + śr4by + gwoździe+kolki papy termo ok 2000 zl
styrodur +klej+siatka+kolki+klej ok 4500 zl
maty guttabeta + listwy + siatki zbrojeniowe 70 szt ok 1600 zl
cement + plastyfikatory +emulbity ok 3200 zl
materialy do drenażu i WOD KAN ok 3500 zl

Proszę o rady.
Link do komentarza
W mojej okolicy firmy biorą kasę ok, 120 zł za każdy wylany m3 fundamentu, jesli chodzi o szczegóły:
dzień 1: koparka wykopała jeden duży dołek ok 1m głęboki
dzień 2: przyszli ludzie przywieźli stalowe płyty szalunkowe (arov) zrobili szalowanie pod ławę ułożyli zbrojenie, po południu przyjechał beton, zalali
dzień 3: ława sobie stała w szalunku
dzień 4: rozebrali szalunek ław i ustawili szalunek ścian fundamentowych
dzień 5: przyjechała grucha zalała ściany
dzień 6: ściany sobie stały w szalunku
dzień 7: rozebrali szalunek
dzień 8: zadzwoniłem do betoniarni wyszło 27m3 betonu B20 (dom 13,70 x 8,70 m)
dzień 9: pojechałem do firmy zapłaciłem 120 zł x 27 = 3240 zł za robocizne

teraz muszę tylko skończyć ocieplać i zasypać
Link do komentarza
hej
jesteśmy po spotkaniu z budowlańcem, ostatecznie cena fundamentów z zalaniem płyty = 8500 zł. Tak więc wydaje mi się, że twoja cena trochę przesadzona, może ten gość podał z materiałami?? Choć piszesz, że nie icon_neutral.gif
Buduję dom LEO II , więc możesz sobie porównać:
http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=99

W jakich okolicach budujesz? My w okolicach Wroclawia, a nie jest tu najtaniej.
życzę powodzenia w negocjacjach.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Odpowiem w temacie na którym na 100% się znam.
na samych bloczkach betonowych naciągna cię na 600 zł....
cena bloczka betonowego dziś zaczyna się od 2,7 zł za szt.
to pomyśl po ile naciąga cię na każdej innej pozycji....

poza tym co on ma na myśłi pisząc w pozycji 11 Wprowadzenie i wyprowadzenie instalacji WOD KAN budynku = 2200.00
bo jeśli tylko przeciągnięcie pod fundamentem odpowiedniej średnicy rur to chyba sobie za dużo policzył za operację która zajmuje tak około 10 minut

generalnie rozumiem że może to być bardzo skomplikowana bryła czy super materiały ale niektórzy za te pieniądze budują stan surowy otwarty. ja bym co najmniej upenił się u innych
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Czytam o cenie fundamentów w projekcie: 10 tys. Gdzieś dalej jest informacja o domu w stanie surowym za 14 tys. Różnice w cenach zależą od regionu ale jak wypośrodkować te wydatki i nie dać się oszukać? . Bo chyba nie opłaca się sprowadzać ekipy z drugiego końca polski do wylania fundamentów?
Link do komentarza
Witam, wydaje mi się ze facet chce cie dobrze naciagnac, jak masz czas i ci nie spieszno z ta robota to postaraj się uzyskać ceny wykonania innych firm najlepiej 2-3 z dalszych stron i tak aby nie miały ze sobą kontaktu, bo to co ci ta firma obliczyła to chyba cena robocizny całego podpiwniczenia (albo gościu byl na dobrej bani jak to obliczal) a najlepiej zmien wykonawce
jeszcze znalazłem cennik usług: http://www.dobrebudowanie.pl/lista.php?a=105
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
moja rada bo jestem budowlańcem. posieć sobie w necie i wejdż w książkę cen budowlanych za robociznę a następnie jak ty kupujesz towar to warto w składach popytać się o mniej markowe produkty a z takim samymi parametrami. Ceny podał z materiałem ale jeżeli robi dobrze to ci się wzróci bo nie będziesz musiał potem poprawiać, a inna ekipa która np. bedzie robiła tynki, glazurę itp. nie stwięrdzą np. że ściana jest tak krzywa że szok bądż są peknięcia.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...