Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
mpap

''Dobre sąsiedztwo''

Recommended Posts

Witam
Proszę o poradę, jestem właścicielem działki (szerokość 23m) wraz z budynkiem mieszkalnych.
Sąsiad tez posiada działek (szerokość 20m) wraz domem mieszkalnym.
Właśnie się teraz dowiedziałem że 03.08.2007 zostały wydane warunki zabudowy na halę produkcyjnao wymiarach szer.40m x dł.120m w bezposrednim sasiedztwie mojego sąsiada.
Wg mnie zachodzi konfilkt funkcji w tzw ''dobrego sąsiedztwia'' i prędzej czy później dojdzie do konfliktu .
Zaznaczam że teren nie posiada miejscowego planu zagospodarowania.

Proszę o poradę w jaki sposób mogę zainterweniować aby rozpatrzyć zasadność wydania warunków dla hali,gdy sasiedztwem jest zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna.
cZY ja jako ''osoba'' nie bedaca w bezpośrednim sąsiedztwie, a jedynie w bezpośrednim otoczeniu mogę oprotestowac te warunki.

Z góry
Dziekuje za poradę

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Formalnie każdy ma prawo do zgłoszenia w urzędzie gminy zastrzeżeń dotyczących planowanej inwestycji. Jednak to gmina decyduje o sposobie zagospodarowania terenu i jeśli nie narusza to obowiązujących przepisów, samo domniemanie pojawienia się konfliktu nie jest wystarczającą przesłanką mającą wpływ na ewentualną zmianę decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Wypowiem się tam, gdzie mogę coś zasugerować. Oczywiście dla mnie tylko perlit w odmianie EP150 lub EP180. Dla perlitu mamy następujące cechy: Izolacyjność 0,049, więc nieco gorzej niż wełna czy styropian. Całkowita niepalność (klasa A1). Obojętny chemicznie. Ciężar nasypowy ok. 90kg/m3. Nie zmienia swojej objętości w czasie Znakomity współczynnik przenikania pary wodnej. Świetnie tłumi dźwięki uderzeniowe (podłogę trzeba oprzeć na dogęszczonym perlicie). A co moim zdaniem tutaj najważniejsze - w zasadzie niemożliwy do zasiedlenia przez gryzonie. Co do wad: Perlit w trakcie wykładania będzie pylił (co w warunkach remontowych jest do pominięcia) oraz może być trudny do kupienia z marszu - najczęściej zamówienia realizowane są bezpośrednio do klienta od nas z magazynu. Wciąż jest to egzotyczny produkt dla budowlańców, więc hurtownie się przed nim bronią. Jeżeli legary są faktycznie co 2m, to zastosowanie perlitu wymagać będzie jego zagęszczenia, czyli dociśnięcia go do podłoża po wysypaniu przy pomocy prostego narzędzia. Robota trochę benedyktyńska, ale normalna przy perlicie.   Spotkałem się z projektami, które dla nowych budynków wymagały zastosowania nawet 30cm izolacji pod posadzką, więc tak czy siak im więcej jej będzie tym lepiej. W razie czego mogę odpowiedzieć na jakieś pytania.
  • Jeśli pokrycie dachu jest niezgodne z zatwierdzonym projektem nadzór budowlany może nakazać zmianę blachy, jeśli w MPZP wyraźnie  zaznaczono, że trapez nie może być układany.
  • Pytać u operatora gazociągu co to jest i czy jest możliwość przyłączenia. Inaczej możemy sobie pogdybać.
  • Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc. Ściana była zaciągana gładzia dwa razy następnie malowana farba podkladowa Śnieżka z gruntem i dwa razy pomalowana farba dulux. Niestety wyszły defekty, które nie zostały poprawione po pierwszym malowaniu z uwagi na goniacy czas do przeprowadzki (malowanie miesiąc temu). Zaciagnelismy teraz ponownie miejsca wymagające poprawki i stąd moje pytanie jak zrobić to tak aby nie rzucaly się w oczy miejsca poprawek? Zeszlifowac, pomalować te miejsca farba podkladowa z gruntem jak to było wcześniej i potem zamalowac od razu cała sciane czy najpierw raz te miejsca a potem znowu cała ścianę? Bardzo proszę o wskazówki i dziękuję za zbędne komentarze. 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...