Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

Zastanawiam się nad takimi systemami w domu, gdzieś czytałam że to wcale nie jest skomplikowana sprawa. Co sądzicie o rozwiązaniach smart home? 

Zgodzę się z poprzedniczką. Ale to system bezprzewodowy i już zawsze jesteśmy z nimi uwiązani. Ja uważam, że system smart home bardzo na tak, ale tylko przewodowy system. Musimy o nim pomyśleć wcześniej i przemyśleć instalację, ale ma to swoje niebywałe plusy.

Smart Home można kupić nawet w supermarkecie budowlanym. Po podpięciu kamery IP, oświetlenia, żaluzji etc. może zarządzać takim "zestawem" za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Jeśli o tym mowa?

Jednym z przykładów jest rozwiązanie firmy ABB o nazwie ABB free@home

23 minuty temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Smart Home można kupić nawet w supermarkecie budowlanym. Po podpięciu kamery IP, oświetlenia, żaluzji etc. może zarządzać takim "zestawem" za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Jeśli o tym mowa?

Jednym z przykładów jest rozwiązanie firmy ABB o nazwie ABB free@home

To się zgadza. Równie prosty w instalacji i konfiguracji jest Fox Box Nexwella

O proszę. Witam firmę Nexwell. Ja sam posiadam ich system. Fox jest systemem rozproszonym (co u mnie miało ogromne znaczenie). Wygoda objawia się poprzez personalizowane i w mojej opinii zaawansowane manipulatory. Mój apartament został obłożony kablami przez elektryka a ja sam konfigurowałem system. Choć sam to znowu duże słowo. Przy wsparciu Nexwell'a. Konfigurator jest prosty i przyjazny (bloczki). Dodatkowo mają na yt instruktarze konfiguracji systemu. W bardziej zaawansowanych funkcjach dzwoniłem na infolinię wsparcia technicznego.

Zastanawiam się tylko, co w przypadku awarii zasilania... inteligentny dom, ale bez prądu to lipa straszna

Przed chwilą, rupec napisał:

Zastanawiam się tylko, co w przypadku awarii zasilania... inteligentny dom, ale bez prądu to lipa straszna

To jest tak jak w instalacji normalnej. Nie wlaczysz tv czy swiatła. Ale inteligentny budynek ma taki plus, że potrzymuje Ci się system alarmowy z akumulatora ( tak jest w moim przypadku, ale moze byc tez ups) a samo rozladowanie baterii sprawi, ze system wysyla sms o niskim stanie baterii (testowałem ^^)

Akumulator o pojemności dostosowanej do czasu awarii + do tego zasilacz może być nawet impulsowy o prądzie ładowania dostosowanym do akumulatora (tzw. zasilanie buforowe)  i może 2 razy w roku się przyda a może wcale. Oczywiście napięcie zasilania odpowiednie do instalacji. Najłatwiej jest przy 12/24 V a przy innych napięciach trzeba się posiłkować dedykowanym zasilaniem awaryjnym.

Czyli taki moduł UPS na płycie z diodą etc.? Apropos awarii, policzyć pobór mocy przez odbioirniki na stałe podpięte, dobrać pojemność AKU + odpowiedni układ ładowania zintegrowany  z płytą główwną systemu i chyba mamy problem z głowy.

Załóżmy, że panel dotykowy, czujki, kamery etc. i się uzbiera :)

Dnia 5.06.2018 o 14:31, Igorro napisał:

Ale inteligentny budynek ma taki plus, że potrzymuje Ci się system alarmowy z akumulatora ( tak jest w moim przypadku, ale moze byc tez ups) a samo rozladowanie baterii sprawi, ze system wysyla sms o niskim stanie baterii (testowałem ^^)

Tyle, że  alarm jest inteligentny i sam siebie podtrzymuje (w większości przypadków), a nie inteligentny budynek.

Radzę też sprawdzić warunki ubezpieczenia, zwłaszcza te z dużą zniżką za alarm, bo często jest tam klauzula, ze alarm ma być podtrzymywany przez osobne źródło zasilania awaryjnego.

I jeszcze jedna sprawa.

Zasilanie awaryjne nie ma na celu utrzymania wszystkich funkcji inteligentnego domu (w przeciwieństwie do  alarmu - bo ten ma zachować wszystkie swoje  funkcje przez określony czas).

Zasilanie awaryjne domu inteligentnego, ma podtrzymać system do czasu włączenia zasilania, tak aby się nie zresetował, oraz umożliwił np. wejście do domu przez określone drzwi.

Panowie :) Nie jestem ekspertem acz użytkownikiem. Natomiast zapoznałem się z tym systemem na tyle, że... Zasilanie awaryjne jak sama nazwa wskazuje podtrzymuje najważniejsze elementy w sytuacji awaryjnej. A zatem podtrzymuje system alarmowy a cała reszta elementów idzie w tryb uśpienia. Ogromnym plusem jest to, że gdy bateria/akumulator pada, to system jeszcze wyśle mi sms o tym, że pada i muszę przyjechać do domu. Tak samo do centrali służby ochrony. 

Zgodzę się z bajbagą (?), że zasilanie awaryne ma podtrzymywać najważniejsze rzeczy. Natomiast restart nie będzie powodować otwarcia drzwi, ponieważ ich zamek jest normalnie zamknięty a podanie napięcia wyzwala jego otwarcie. :)

Wczoraj widziałem reklamę inteligentnego systemu otwierania bramy. Coś jest na rzeczy - "inteligencja" nadciąga. Teraz będzie EKO i do tego jeszcze inteligentnie. Nawet w IKEA widziałem inteligentne oświetlenie, co sprowadzało się do oświetlenia, modułu kontroli + wi-fi i aplikacji na smartfona. Ale zawsze coś.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się