Skocz do zawartości

Smród z Kanalizacji Pomocy


Recommended Posts

Witam serdecznie mam następujący problem
Dotychczas korzystałem z przydomowej oczyszczalni Ścieków z uwagi na podmokły teren nie zdawała ona egzaminu więc postanowiłem podłączyć się do ogólnej kanalizacji . Panowie przyjechali wkopali studzienkę i przepompownie ciśnieniową od tego czasu ogarnął nas smród , śmierdzi z brodzika w łazience , dodam że przed przełączeniem z oczyszczalni na normalną kanalizację nigdy nie śmierdziało , sprawdziłem na dachu jest wywiewka co może być przyczyną smrodu dzwoniłem do zakładu gospodarki komunalnej który podłanczał nas do kanalizacji i Pan powiedział że przyczyn należy szukać w domu 
Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Link do komentarza

Brodzik ma zapewne najpłytszy/najmnjiej pojemny syfon i podczas wypompowywania zawartości studzienki następuje wyssanie zawartości syfonu i otwiera się rura spustowa wprost do studzienki i śmierdzi... kończy się rola syfonu jako zamknięcia hydraulicznego... potrzebny jest dodatkowy, gdzieś w jak najmniejszej odległości - napowietrznik.

Link do komentarza
Dnia 31.05.2018 o 00:48, jackpot27 napisał:

 sprawdziłem na dachu jest wywiewka

Tylko czy ta wywiewka jest drożna - cokolwiek oznacza słowo wywiewka.
Piony kanalizacyjne powinny mieć wyprowadzenie nad dach aby w przypadku spuszczania wody itd nie zasysało podciśnienie wody z syfonów tylko czerpało powietrze z zewnątrz budynku. Zacznij od tego.
Ewentualnie nalezy założyć na piony napowietrzacze.

Link do komentarza

Proponuję sprawdzić jeszcze sam syfon i jego okolice. nalać wody do odpływu z brodzika (żeby syfon był wypełniony) i przez parę godzin nie spuszczać gdzie indziej wody do kanalizacji, zaś łazienkę wywietrzyć. Zapach z kanalizacji nie powinien być wyczuwalny. Jeżeli nadal będzie śmierdziało przy wypełnionym syfonie to znak, że gdzieś jest nieszczelność. Najpewniej na połączeniach rur.

Jeżeli ukształtowanie odpływu z brodzika pozwala na zamknięcie go szczelnym korkiem, warto to zrobić jako następny etap sprawdzania. jeżeli zapach nie zniknie będziemy mieć pewność, że nieszczelność jest gdzieś indziej.

Link do komentarza

Możemy sobie darować odpowiedzi w tym temacie;

 

jackpot27

Posty 1

Dołączył czwartek o 00:47

Ostatnio czwartek o 21:09

 

przeczytał jeden post (MÓJ :yahoo:)  i wszystko mu się wyjaśniło - więcej nie zaglądał... :bezradny:

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...