Skocz do zawartości

Pompa kupiona na allegro.pl


Rebelian

Recommended Posts

Kiedyś w BD spotkałem się z ze stwierdzeniem ze pompa ciepła to w zasadzie proste urządzenie i że jego instalacja nie powinna stanowić większego problemu dla tzw. "złotej rączki"
rozmawiałem telefonicznie z allegrowiczem który sprzedaje pompy ciepła właśnie na aukcjach i powiedział że "panie poza pompą masz pan trochę rurek, każdy hydraulik to połączy bez problemu"
oglądając wiele podobnych aukcji pomp które są dostarczane w całości już z napełnionymi przewodami kolektora, zakładając ze wiem dokładnie jaką potrzebuje pompę, ktoś mi zrobi podłogówkę to czy podłączenie i uruchomienie takiej gotowej pompy ciepła wymaga jakiegoś wielkiego doświadczenia i czy jest to wykonalne przez kogoś takiego jak "złota rączka"

Pomijam tu gwarancje itp., zakładam ze "złota rączka" przestudiował dokładnie wszystkie wydania BD icon_biggrin.gif z tego roku gdzie wszystko jest dokładnie opisane + jakąś dodatkową fachową literaturę

Jestem ciekaw opinii ludzi którzy mają pompę i widzieli jak ją ktoś (firma) instalował
Link do komentarza
Samemu można zmontować nawet samolot - pytanie czy będzie on latał.

Z postu wynika, że masz nikłe pojęcie o hydraulice i technice cieplnej, więc efekt samodzielnego montażu pompy będzie raczej opłakany. Istotne jest również jak opracowana jest instrukcja montażu pompy - często spotyka się w nich błędy, które może skorygować jedynie doświadczony instalator.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...