Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Rebelian

Pompa kupiona na allegro.pl

Recommended Posts

Kiedyś w BD spotkałem się z ze stwierdzeniem ze pompa ciepła to w zasadzie proste urządzenie i że jego instalacja nie powinna stanowić większego problemu dla tzw. "złotej rączki"
rozmawiałem telefonicznie z allegrowiczem który sprzedaje pompy ciepła właśnie na aukcjach i powiedział że "panie poza pompą masz pan trochę rurek, każdy hydraulik to połączy bez problemu"
oglądając wiele podobnych aukcji pomp które są dostarczane w całości już z napełnionymi przewodami kolektora, zakładając ze wiem dokładnie jaką potrzebuje pompę, ktoś mi zrobi podłogówkę to czy podłączenie i uruchomienie takiej gotowej pompy ciepła wymaga jakiegoś wielkiego doświadczenia i czy jest to wykonalne przez kogoś takiego jak "złota rączka"

Pomijam tu gwarancje itp., zakładam ze "złota rączka" przestudiował dokładnie wszystkie wydania BD icon_biggrin.gif z tego roku gdzie wszystko jest dokładnie opisane + jakąś dodatkową fachową literaturę

Jestem ciekaw opinii ludzi którzy mają pompę i widzieli jak ją ktoś (firma) instalował

Samemu można zmontować nawet samolot - pytanie czy będzie on latał.

Z postu wynika, że masz nikłe pojęcie o hydraulice i technice cieplnej, więc efekt samodzielnego montażu pompy będzie raczej opłakany. Istotne jest również jak opracowana jest instrukcja montażu pompy - często spotyka się w nich błędy, które może skorygować jedynie doświadczony instalator.

Witam

Niestety pompa ciepła to nie jest piec gazowy, ma swój obieg termodynamiczny, który jest bardzo czuły na błędy w instalacji zarówno w górnym źródle jak i w dolnym źródle, więc odradzam eksperymenty samemu z tymi urządzeniami.

Pozdrawiam
Doradca Techniczny firmy Hibernatus

www.hibernatus.com.pl

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Czy stosunkowo  niewielkie różnice dziesiętne po przecinku we współczynniku lambda np. 0,044 i 0,031 dużo wnoszą do konkretnego zysku w eksploatacji domu? ( zysk/cena)
    • To święta racja, ale jak inaczej odpowiedzieć na wydumane zastrzeżenia gdy ktoś jako argument przywołuje wersje w stylu "dej, bo mam horom curke". Poza tym to była odpowiedź na temat poboczy, dotyczący konieczności likwidacji pieca po wystąpieniu o dofinansowanie na instalację pompy ciepła. Uważam, że taka likwidacja ma uzasadnienie i jest konieczna. To wszystko.
    • Żadnej chmury nie widzę. Może wynika to z tego, że odkurzacz i filtr są regularnie czyszczone, no i nie przeciążane. Nie mam żadnych chodników, kraników i dywaników, będących naturalnym zapleczem dla kurzu, w przedpokoju i kuchni płytki  (po odkurzaniu zmywane na mokro) a w pokojach panele. No i brak dzieci oraz zwierząt, więc żadne tumany kurzu się nie kłębią. Nikt po mieszkaniu nie biega.
    • Dzień dobry. Produkujemy blachodachówkę płaską o nazwie IRYD w trzech rodzajach powłok zabezpieczających: PURMAX 40um, PURLAK 50um, PURMAT 50um. PURMAX to połączenie dwóch warstw poliestru+poliuretanu. Występuje ona w czterech kolorach: cegła, brąz, czerń oraz ciemny grafit i jest to połączenie 25 µm powłoki poliestrowej na 15 µm warstwie poliuretanu. Na taki rodzaj powłoki udzielana jest 20-letnia gwarancja producenta. PURLAK i PURMAT to powłoki poliuretanowe z grubą 50-mikronową warstwą lakieru poliuretanowego, co chroni pokrycie nie tylko przed korozją ale również przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Występuje w 6 kolorach - PURLAK i 7 kolorach PURMAT. Udzielana jest 30-letnia gwarancja na te powłoki. Swoim nowatorskim kształtem doskonale wpisuje się w nowoczesną i przemysłową zabudowę. Prosta i szybka w montażu. Ekonomiczna, do koniecznego minimum ograniczona ilość odpadów.   Poniżej dostępna kolorystyka: .   Realizacje:
    • Interesują mnie blachodachówki płaskie. Czy Pruszyński ma w ofercie taki produkt. Poproszę o jakieś informacje oraz ew. jakieś przykładowe realizacje z tych produktów.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...