Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Adrian1984

Jakie koszta doprowadzenia do stanu deweloperskiego?

Recommended Posts

Witam,

staramy się o zakup działki z rozpoczętą budową domu parterowego - projekt Temida 2.

Stan budowy - surowy otwarty z blacho dachówką. 

Pytanie do ekspertów: ile będzie mnie kosztowało doprowadzenie do stanu deweloperskiego (posadzka, instalacje elektryczna - ok 130 punktów, hydrauliczna - ogrzewanie podłogowe, tynki, wentylacja + rekuperacja, szambo - ok 12m3, stolarka okienna, brama garażowa, drzwi wejściowe.)?

Dom wybudowany technologia tradycyjną, murowany, ściany działowe postawione (chudziak 15cm, w garażu 20cm).

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Województwo mazowieckie powiat miński.

No niby można się tym posiłkować ale czy stan surowy otwarty a stan surowy zamknięty to różnica jedynie 24.690PLN? Chyba nie.

Z tym różnie bywa. Można przy pomocy rodziny zrobić podobny dom za o wiele mniej, ale dając się naciagać ekipom to można i przepłacić. Tym bardziej, że teraz dobre ekipy się cenią i to nieraz dość znacznie. Moim zdaniem dobrze jest popytać się kilku różnych wykonawców. Można znaleźć niekiedy naprawdę dobrą ofertę. Nam się tak udało z wykonawcą pali fundamentowych, nam zrobili o wiele taniej i co najlepsze o wiele lepiej niż inna firma, z której zwykle korzystaliśmy. Czasem warto poszukać innej firmy do fundamentów innej do ścian. Sprawdzić najlepiej co jest na rynku dostępne i wtedy działać. 

Dnia 23.05.2018 o 16:10, Budujemy Dom - działka i dom napisał:

Po co zgadywać, jak do tego projektu jest dostępny darmowy kosztorys?

Kosztorys swoje a rzeczywistość swoje. Z tego co zdążyłem sie zorientować, to kosztorysy romiajają się z rzeczywistością, a i same ekipy bardzo często naciągają klienta na dodatkowe koszty, szczególnie w przypadku jak trafią na doszczętnie zielonego.

Z tym bardzo częstym naciąganiem to chyba jednak przesada :/ Wiadomo, że można trafić na taką nieuczciwą ekipę, jak w każdym zawodzie. Dlatego zamiast kierować się wyłącznie ceną, warto popytać znajomych, sprawdzić opinie.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Jeżeli nie spróbujesz to sie nie dowiesz czy masz dwie lewe czy dwie prawe ręce   Nie martw się, najgorzej zacząć, jak zaczniesz to i skończysz   Dzięki za słowa uznania  
    • Mi się na pierwszy rzut oka nie podobają te schody biegnące wzdłuż przybudówki. Jeżeli nie masz parcia na ten dom to sobie odpuść, nie masz pojęcia ile kosztuje mieć święty spokój.  Jeżeli nie znajdziesz ani jednego argumentu przeciw aby to kupić to kupuj, w innym przypadku  ja bym podziękował.
    • Czy przeczytałeś to co napisałeś? masło maślane. Nie ma żadnej zmiany funkcji, to tylko i wyłącznie Twoje koloryzowanie przepisu, jest zmiana sposobu użytkowania obiektu a nie zmiana funkcji, bo takiego czegoś nie ma po prostu. Trzymaj się nazewnictwa takiego jak jest w art 71 PB na które się tak bardzo powołujesz. Pokaż mi gdzie w tym art 71 jest wzmianka o zmianie funkcji. Niekompetencją jest to że wprowadzasz nazewnictwo którego nie ma w PB.
    • Nic nie odpinaj bo sterowanie pogodowe to bardzo dobra sprawa.  U Ciebie występuje taka huśtawka temperaturowa, bo masz za wysoką krzywą grzania. Musisz wejść w ustawienia serwisowe i obniżyć na 1 lub nawet na 0,9. Porównywałem ten wykres krzywych grzania od Vaillanda z krzywymi od Wolfa i mniej więcej się pokrywają, dlatego rzucam konkretnymi liczbami, bo sam mam piec Wolfa.  Ale tak na 100% procent to trudno dobrze doradzić bo nawet nie wiem jaką masz faktycznie nastawioną tę krzywą grzania. Możesz ją zobaczyć w ustawieniach fabrycznych wyświetlając na sterowniku kolejne nastawy fabryczne. Serwisant to zazwyczaj nic nie ustawia albo na pałę i ma w nosie ile piec będzie palił. Jak zmniejszysz krzywą grzania to będziesz miał mniejsze spalanie gazu i będzie ono przebiegać bardziej wydajnie bo będzie lepsza kondensacja. Ogólnie rzecz biorąc taka huśtawka temperaturowa jest bardzo niekorzystna i wpływa na większe zużycie gazu, a najlepiej jak piecyk chodzi dłużej na niskiej modulacji. Duży masz ten kociołek bo 25 kW i modulacja do 20%, więc będzie schodził z modulacją do 5 kW a to musi powodować pracę z przerwami, niestety dość częstymi. A sam dom jak ocieplony ?  
  • Popularne tematy